"Uprising Reggae Festival 2010" už tento víkend na Zlatých pieskoch! – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

"Uprising Reggae Festival 2010" už tento víkend na Zlatých pieskoch!

Ilustrační obrázek


Tento víkend sa na bratislavských Zlatých pieskoch stretnú fanúšikovia karibských a urban hudobných štýlov - pri jazere bude znieť reggae, dancehall, hip-hop, dub, dubstep, jungle, bhangra, ska a latino.Festival Uprising sa uskutoční tradične na záver leta, tento rok 27. a 28. augusta. Hudobné zážitky a nezameniteľnú atmosféru v atraktívnej lokalite budú obohatené o sprievodné podujatia: futbalový turnaj, tanečné workshopy, spoločná jóga, capoeira, bubnová škola, u-rampa, streetart, zápasy v bahne, dancehall workshopy, či preteky vodných bicyklov. Na festivale bude aj predaj reggae a rasta módy, nebudú chýbať ani exotické jedlá.

Alborosie

Uprising bude prebiehať na troch pódiách. Najväčšími hviezdami live stage budú Alborosie, Panjabi MC, Jah Mason a Dub Incorporation. Alborosie je teraz pre Európu ten, kým bol pred rokmi Gentleman - na našom kontinente narodený spevák, ktorý s kolískou reggae spojil svoju dušu, svoje telo, svoju hudbu. Panjabi MC je kráľom mestskej bhangry, tradičnej indickej hudby kombinovanej s elektronikou a hiphopom. Dub Incorporation je mnohočlenná francúzska úderka, miešajúca reggae, dancehall, dub, ska, hiphop a vplyvy arabskej a africkej hudby. Jah Mason je pravý a nekompromisný rastafarián, velikán jamajskej scény, aktivista hnutia Bobo Ashanti.

Panjabi Mc

Na hlavnom pódiu vystúpia aj ďalšie pozoruhodné mená: Cornerstone Roots z Nového Zélandu, Ras Charmer & Ginjah z Jamajky so skupinou Fireman Crew, Solo Banton & Deadly Hunta z UK so skupinou The Upper Cut Band, a Cali P. z karibského ostrova Guadeloupe so skupinou Soul Fire Band. Silnú a kvalitnú nemeckú scénu budú reprezentovať U-Cee & Royal Family, Braintheft a Cornadoor, švajčiarsku tamojšia jednotka Mountain Soldia & The Rootsiders. Na hlavnom pódiu uvidíte aj nové české hviezdy Mr. Cocoman & Solid Vibes, a domácu produkciu v podaní kombinácie Haf, Beyuz a La3no Cubano.

JahMason

Hviezdami dancehall stageu sú kultový MC z New Yorku Afu-Ra, berlínska banda Soca Twins, obľúbenci viedenskej scény 3gga a Emiliano, a MC Zulu, američan pôvodom z Panamy. Silno sa očákavajú aj vystúpenia domácich borcov A.M.O. a dvojice Čistychov & Mišo Biely, takisto poľského MC Grema. Z Francúzska prídu chýrny selektor Damalistik a producenti Daddy & Hypa, dvojica preslávená množstvom svojráznych dancehallových remixov. Maďarsko bude reprezentovať Jr. Brown, ktorý tento rok spieval aj na Rototom Sunsplash. Na dancehall stage budú hrať ešte švajčiari Green Kingdom Sound, slovinci Dubtafari Sound, češi Swamp Safari, Coltcha United a DJ Heavy Hev, a slováci Ichiman, Ragga Warriors a Ghetto Youths.

Tretí stage festivalu Uprising je venovaný štýlom dub, dubstep a raggajungle. Pódium má pod palcom legendárny škótsky soundsystém Mungo's Hi-Fi. Škóti dodajú svoju legendárnu zvukovú techniku, budú hrať obidva dni, a sú aj kurátormi lineupu. Na programe je množstvo dubových a digitálnych chuťoviek: najlepší dub-soundsystém z Rio de Janiero Digital Dubs, s ktorými bude hrať aj srbský multiinštrumentalista Hornsman Coyote, francúzsky džunglista Krak In Dub spolu s MC Troy, tvrdé digital dub reggae v podaní britsko-nemeckých Soom T & Disrupt, český systém United Forces of Dub s ghanským MC Jahdone, japonský producent Kokoro alebo Riddim Tuffa, slovák žijúci v škótsku, ktorý príde so štockholmským MC Diegojah. Na Mungo's stage ďalej budú hrať Selector Conqueror, Almaighty Kefir, Vinyl Destination, Yukimura, Lion Dee, Dubshoock, Emergency JBC a Didaktik Em.

Dvojdňové vstupné na mieste bude stáť 29€, jednodňové 19€. Do štvrtka sa dajú ešte v sieti Ticketportal kúpiť permanentky za zhvýhodnenú cenu 26€. Uprising sa uskutoční v areáli jazera Zlaté piesky v Bratislave.

Viac na: http://www.uprising.sk/sk/home.html

Uprising

Zdieľať na: 
Publikované: 25. augusta 2010 v 15:39 – videné: 2157x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,