The Paranoid a Nerieš spoja dva hudobné žánre na festivale Hip Hop Žije! – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama

The Paranoid a Nerieš spoja dva hudobné žánre na festivale Hip Hop Žije!

Ilustrační obrázek

Na svete je nové hudobné spojenie dvoch odlišných žánrov! Rockeri z kapely The Paranoid sa spojili s hip-hopovou formáciou Nerieš a pripravili jedinečné spoločné vystúpenie! Predstavia sa s ním na festivale Hip Hop Žije v piatok 29. júna o 21:45 na hlavnom pódiu na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Nenechajte si ujsť neskutočný nášup v spojení Nerieš a The Paranoid. Chalani sľubujú obrovskú energickú šou!

paranoid

Nerieš a The Paranoid! To je spojenie žánrov rock a hip-hop. Obe kapely sa po prvýkrát stretli na malom festivale v českom v mestečku Dobruška.

The Paranoid hrali pred nami a tým, že sme tam boli skôr, mali sme možnosť si pozrieť celé ich vystúpenie. A boli sme veľmi pozitívn eprekvapení. Na základe toho vznikol nápad ich osloviť a napísať im," vysvetľuje vznik spolupráce Gabryell z kapely Nerieš.

Nerieš si pozreli celú našu šou a my zasa ich. Páčila sa nám tá energia, ktorá u nich išla. Gabryell sa nám ozval počas nášho turné, že im nechceme robiť živú kapelu na Hip Hop Žije. Ich songy do rockovej verzie. My sa experimentom nebránime, takže nás to potešilo. Poslali nám set, ktorý sme si naskúšali. A potom sme si dali spoločné skúšky, kde sme to všetko dopodrobna vyladili," prezradil Patrik Sýkora, basgitarista kapely The Paranoid.

Už na skúškach obe kapely cítili, že im to spolu klape a nevylučujú aj ďalšiu spoluprácu.

Myslím si, že to bude riadny nášup. Už na prvej skúške s chalanmi sme cítili z toho neskutočnú energiu. Songy Nerieš sú dobre vystavané a majú šťavu. Keď sme sa tam primiešali my, tak to inak ani nemôže byť... Takéto spojenia sú vždy fajn a myslím si, že ľudí to baví, keď na pódiu hrá živá kapela," hovorí Roman Birkuš, gitarista The Paranoid.

Nerieš tvoria dvaja členovia - Gabryell a Matej Straka z Pezinka. Dajú sa podľa nich zladiť dva tak odlišné hudobné štýly?

Každý si počúva čo chce a ak je to kvalitné, a poslucháč isto vie odlíšiť či je niečo dobré alebo nie, tak by nemal mať problém ani s týmto žánrom. Dnes už vidíš na hip-hopových koncertoch mosh pit čo je prvok , ktorý nevznikol zrovna na rapových koncertoch," vysvetľuje Gabryell z kapely Nerieš.

Obe kapely odpália spoločnú šou na festivale Hip Hop Žije v piatok 29. júna o 21:45 na hlavnom pódiu na Zlatých Pieskoch v Bratislave. A potom sa už The Paranoid tešia na leto a ďalšie koncerty pod šírim nebom. Kapela má nového speváka a jej aktuálna zostava je Rob Raven - spev, Roman Birkuš - gitara, Patrik Sýkora - basgitara, Miloš Zaujec - bicie. The Paranoid odohrajú Rockový záber v Námestove, Terchovský Budzogán v Terchovej, Red Rock Fest na Červenom kameni či festival Slížovica.

Myslím si, že to vypálilo lepšie ako som čakal, keďže sme ešte na začiatku roka nemali oficiálne vonku speváka. Aprílové turné dopadlo na jednotku, takže sa nám podarilo naplniť hlavne august. Festivaly sú super, lebo hráme aj pred ľuďmi, ktorí nás nepoznajú alebo len poznajú názov našej kapely. Je to pecka, keď našu energiu odovzdáme tým, ktorí tam len tak stoja a donútime ich baviť sa. A hlavne vonku je čerstvý vzduch, skrátka si to užívame..." uzatvára Roman Birkuš, gitarista The Paranoid.

The Paranoid pochádzajú z dediny Úľany nad Žitavou pri Nitre. Skupina vznikla v roku 2007 a na konte má štyri albumy. „Posledný nádych" z roku 2010, „Dva svety" z roku 2012, „Sedem" z roku 2013 a zatiaľ posledný album „Tu a teraz". Chalani teraz makajú na nových skladbách, ktoré chcú postupne zverejňovať. Prvá skladba s novým spevákom sa volá „Skúšam ťa nájsť". Autorom hudby je gitarista Roman Birkuš, text má na konte spevák Rob Raven. Informácie o kapele nájdete na www.theparanoid.sk, www.facebook.com/theparanoid, www.instagram.com/…oidofficial.

vizual

Najbližšie koncerty The Paranoid:

29.6. Bratislava / Hip Hop Žije / Nerieš
30.6. Přeštěnice / Open Air Musicfest
30.6. Zlaté Moravce / Oregon Pub
7.7. Polička / Den fotbalu
20.7. Šebetov / Šebetovská pouť
27.7. Námestovo / Rockový záber
11.8. Terchová / Terchovský Budzogáň
11.8. Horní Lídeč / Lála Pápa fest
17.8. Heľpa / Horehronské Mecheche
18.8. Vráble / Rock Show
18.8. Senica / Holidayland Festival
25.8. Čadca / Bartolomejský jarmok
28.8. Nitra / Slížovica
30.8. Opatovce / Punkáči deťom
31.8. Červený Kameň / Red Rock Fest
8.9. Chorvátsky grob / Dni obce

Zdieľať na: 
Publikované: 28. júna 2018 v 19:07 – videné: 255x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,