THE HORRORS, ANNA CALVI, CARIBOU A ĎALŠIE MENÁ PRE BAŽANT POHODU 2012 & ČERSTVÉ MENÁ Z ČESKEJ SCÉNY NA BAŽANT POHODE 2012 – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama

THE HORRORS, ANNA CALVI, CARIBOU A ĎALŠIE MENÁ PRE BAŽANT POHODU 2012 & ČERSTVÉ MENÁ Z ČESKEJ SCÉNY NA BAŽANT POHODE 2012

Ilustrační obrázek

Ďalších sedem mien pribudlo do programu šestnásteho ročníka letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda, ktorý sa uskutoční 5., 6. a 7. júla 2012 v Trenčíne. Na tamojšom letisku vystúpia aj The Horrors, Caribou, Anna Calvi, JuJu, Amatorski, Naive New Beaters a Screaming Females. „Sľúbili sme, že do konca januára zverejníme ďalšie mená, sme radi, že sme pre našich návštevníkov tento sľub splnili. A veríme, že ešte viac nových interpretov pribudne už v najbližšom čase," hovorí Jana Polnischová z organizačného tímu festivalu.

Britská post-punková pätorka The Horrors je považovaná za jednu z najzásadnejších skupín súčasnosti. Na svojom konte má tri oceňované albumy, druhý Primary Colours získal nomináciu na prestížnu Mercury Prize a podľa magazínu NME bol najlepším v roku 2009. Rovnako album Skying označili čitatelia NME za najlepší album roku 2011. Na Skying The Horrors ukázali, že dokážu hrať nielen divokú gitarovú muziku, ale aj citlivé a elegantné pesničky.

Za projektom Caribou stojí Kanaďan Daniel Victor Snaith - v civilnom povolaní matematik, ktorý považuje hudbu za rovnaké riešenie záhad, ako je matematika. A ako hudobník to dokazuje každým svojim albumom - či už pod predchádzajúcim pseudonymom Manitoba, alebo pod súčasnou značkou Caribou. V jeho tvorbe môžete objavovať psychedéliu, elektro, indiepop a množstvo ďalších záhadných slučiek.

„Je to najúžasnejšia vec od Patti Smith," povedal Brian Eno na adresu britskej speváčky Anny Calvi a nie je jediný z hudobných velikánov, ktorí sa o talentovanej kráske vyjadrujú v superlatívoch. Jej debutový eponymný album z minulého roku bol nominovaný na Mercury Prize, podstatné sú však jej koncerty - dráždivo temné a pritom jemne krásne. Nečudo, že vlani robila predskokanku na európskom turné Caveovho Grindermana.

Medzi absolútnu špičku na scéne world music zase patrí značka JuJu, za ktorou sa skrýva dvojica výnimočných hudobníkov - anglický gitarista Justin Adams a Juldeh Camara z Gambie, špičkový hráč na tradičné africké husle ritti. Dvojica divokým spôsobom spája rockový rytmus Európy s tradičnými africkými zvukmi a vytvára magickú fúziu dvoch rozdielnych hudobných svetov. JuJu majú povesť skvelej koncertnej kapely, ktorá svojou energiou schová do vrecka nejednu súčasnú gitarovku.

Naopak, zasnenú atmosféru prinesie do Trenčína belgická formácia Amatorski. „Videli sme ju len prednedávnom na festivale Eurosonic v holandskom Groningene. Ich hudba nás očarila od prvého tónu," opisuje Amatorski šéf Bažant Pohody Michal Kaščák.

Aj punkrockeri Screaming Females presvedčili organizátorov živým vystúpením. „Zažili sme ich vlani na festivale SXSW v americkom Austine, bol to strhujúci koncert, plný energie, pri ktorom sme mali pocit, že nás speváčka Marissa pohltí ako zákusok. Bol to nezabudnuteľný zážitok!" hovorí Jana Polnischová.

Posledným zo zatiaľ potvrdených mien pre ročník 2012 je parížske trio Naive New Beaters, Ich živé vystúpenia patria do kategórie „treba zažiť". Retro účesy, oblečenie akoby požičané od starých rodičov, tance z repertoáru Johna Travoltu, no predovšetkým bláznivý, pojašený elektro-rock robí zo skupiny lákadlo pre všetkých milovníkov dobrej zábavy. Kritici ich dokonca označili za kolíziu medzi skupinami Daft Punk a Beastie Boys...

Okrem spomínaných nových potvrdených interpretov na festivale vystúpia aj Emiliana Torrini, Two Door Cinema Club, Gemma Hayes, Warpaint, Totally Enormous Extinct Dinosaur, The Victorian English Gentlemen Club, Hjálmar a The Alaev family.

 

ČERSTVÉ MENÁ Z ČESKEJ SCÉNY
NA BAŽANT POHODE 2012

Po prvom českom interpretovi letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2012, ktorým je undergroundová legenda The Plastic People of the Universe, pribudlo do zoznamu potvrdených vystupujúcich ďalších päť zástupcov českej hudobnej scény, tentoraz z nastupujúcej generácie.

Pre všetky to bude premiérové vystúpenie na trenčianskom letisku, aj keď brnenská kapela Fiordmoss si zahrala na premiérovom jesennom Pohoda Indoor Camping Festivale v novembri minulého roku. Hudba dvojice Petra Hermanová a Roman Přikryl, spájajúca klasické folkové pesničkárstvo s elektronickým čarovaním, je mrazivo intímna. Fiordmoss vydávajú 29. februára nové EP Ink Bitten, jeden z remixov má napríklad na svedomí aj Raisa K. z kapely Micachu and the Shapes.

V Trenčíne vystúpi aj Martin „Bourek" Hůla, ktorý stál v minulosti za skupinami Ememvoodoopöká a Sporto, no v súčasnosti boduje so svojim sólovým hiphopovým projektom Bonus. Jeho invenčný prístup k elektronike a hiphopu a najmä skvelé texty patria k tomu najlepšiemu na českej scéne. Dôkazom je premiérová cena českých hudobných kritikov Apollo za nahrávku Námestí míru, ktorú označili za najlepší album minulého roku.

Nominácie na Apollo i ďalšiu cenu Vinyla získal aj Floex za album Zorya, ktorý vyšiel dlhých desať rokov po nadšene prijatom debute Pocustone. Floex, vlastným menom Tomáš Dvořák, sa medzitým úspešne venoval štúdiu, hudobným kolážam, inštaláciám a skladaniu soundtrackov, napríklad ku snímkam Samorost2 či Machinárium. Jeho uchulahodiace spojenie klasických nástrojov s nevšednou elektronikou patrí určite medzi najzaujímavejšie downtempové nahrávky českej scény.

Naopak, povesť drzých divožienok majú Adéla a Zuzana a ich Čoko Voko. „Sme najznámejšia nenadaná kapela," tvrdia o sebe, no ak by to bola pravda, neoznačovali by kritici toto duo za jedno z najoriginálnejších projektov na českej hudobnej scéne a nenominovali by ich nahrávku Hudba, plnú drsného humoru v textoch podaných netypickým rapovaním, na cenu Vinyla za album roka.

Z úplne iného súdka je pražská kapela The Maggie's Marshmallows, ktorá čerpá inšpiráciu v undergrounde rokov šesťdesiatych. Keď sa vlani v lete stretli Meg, Stoupa a Vojta, zistili, že majú radi rovnakú hudbu, no podľa vlastných slov „ani jeden z nich nevie poriadne hrať". To ich neodradilo, poctivé skúšky a najmä množstvo koncertov doma v Čechách i v zahraničí ich vyniesli do kategórie garage-punku, aký v týchto končinách hrá málokto.

Na festivale Bažant Pohoda 2012 vystúpia okrem iného aj Lou Reed, The Horrors, Emiliana Torrini, Two Door Cinema Club, Anna Calvi, Caribou a mnohí ďalší interpreti z rôznych hudobných žánrov. V súčasnosti stojí permanentka na celý festival 85 eur.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

Bazant Pohoda


Zdieľať na: 
Publikované: 3. februára 2012 v 21:45 – videné: 836x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3436

GregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMHgardenStokli1

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,