Roger Shah, Man From Magic Island! - BT - Dopler rozlúčka - 9.5.2009 - BA – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

Roger Shah, Man From Magic Island! - BT - Dopler rozlúčka - 9.5.2009 - BA

Ilustrační obrázek

V kvapke vody rodí sa tón, v slnečnom prúde udrie na zvon. Čarovná gitara rozjasní úsmev sťa nebo belasé, no mohutný beat pocíti dať, že už je pravý čas Beatiful Things alá Balearic rozohrať.

 

 

 

Máte pocit, že snívate? Rozhodne nie! Dámy a Páni toto nie je sen. Deň kedy si spolu vychutnáme všetky tieto elementy je už skoro pred nami. Dovoľte, aby sme vám predstavili ďalšiu zahraničnú superstar, ktorá svojím zvukom očaruje skoro každú bytosť našej plánety. Muž mnohých tvári... Aj takto by sa dal nazvať tento magický chlapík vlastným menom Roger - Pierre Shah. Narodil sa v nemeckom meste Esslingen. No už z fotiek je zrejmé, že jeho povôd veľa z nemeckom mať nebude. Možno niekto by aj rád tipoval, ale prezradíme, že Rogerove korene sa nachádzajú v exotickom Iráne.

Jeho prvý singel uzrel svetlo sveta už v roku 1999 pod názvom Claps. Nasledovali skladby Commandments a Riddim. Už na začiatku jeho producentskej karéry si jeho nový sound všimli lídri svetovej elektroniky: Paul Van Dyk, Tiesto, Armin Van Buuren a Ferry Corsten.

b

Na začiatku sme načrtli Rogerové „tváre", poďme si ich teda v krátkosti ukázať. Donedávna ešte DJ Shah, teraz už pod skutočným menom Roger Shah. Každopádne tento pán je po produkčnej stránke jedna veľká kronika. Aliasy: "Roger Shah, Dj Shah, Global Experience, Black Pearl, Magic Island, High Noon At Salinas, Savannah, Endless Blue, Alongshore, Samara, Balearic Session, Purple Mood, Magic Wave, San Antonio Harbour, Mellomaniacs a zrejme najväčšia kapitola v tejto knihe je Rogerov alias Sunlounger. Zaujimavý fakt je, že Roger svoj prvý debutový album nepredstavil pod svojím menom, ale práve pod projektom Sunlounger. V roku 2007 vložil svoj um a cit pre krásne tóny do ešte krajšieho albumu s názvom Another Day On The Terrace. Celú trance-ovú komunitu „šokoval" o rok nato ďalším albumom v podaní projektu Sunlounger, tentoraz s rozprávkovým názvom Sunny Tales.

Na spomínanom albume sa objavil track, ktorý si minulý rok vyslúžil obrovskú popularitu a bol nasadený snáď v každej známej radioshow. Reč je o parádnej vokálovke Lost, pre ktorú prepožičala svoj nežný hlas vokalistka Zara. Skladba Lost dostala titul Tune Of The Year 2008 v prestížnej A State Of Trance. Spolupráca a veľké kamarátstvo s Armin Van Buurenom je zrejmé na každom „kroku". Roger Shah bol jeden z prvých ľudí, ktorý figurovali pod labelom Armada a jeho vlastný label Magic Island Records je vlastne „mladším bratom" Armada Music. Spolupráca s Arminom stvorila aj vokálovku Going Wrong, ktorú budeme určite počuť počas poslednej Beautiful Things. Roger nám ju určite na svojom keyboarde vybrnká za doprovodu britského speváka Chrisa Jonesa naživo. Na moment sa tak Beautiful Things pretvorí na minuloročné Armin Only.

Minulý rok zaznamenal Roger azda tie najväčšie úspechy. Nielen že vyhral prestížny titul v ASOT-e, ale takisto vyhral ďalšie tituly ako "The 4th Annual Trance Awards" a "Best New Faces of 2008". Svoj veľký prelom smerom nahor sa odzrkadlil aj 58. priečkou v ankete DJ Mag Top 100. Talent a hlavne inšpirácia tohto nemca je nevyčerpateľná! Potvrdil to aj na albume Songbook, kde sa nachádzajú skladby ako Who Will Find Me, Back To You, Now or Never, Beautiful, Don´t Wake Me Up, alebo aj Going Wrong

s.

Dlhé roky ste mohli tohto pána hudobne vnímať počas pondelkových večerov, kedy spolu s Pedro Del Marom vysielali radioshow Mellomania. Avšak od druhého mája minulého roku Roger rozbehol svoj dôležitý projekt Magic Island - Music For Balearic People (každý piatok na DI.fm - 22 CET), ktorému venoval aj mixovanú kompiláciu. Nájsť na nej môžete novinky od Rogerových projektov Alongshore, San Antonio Harbour, High Noon At Salinas, Black Pearl, alebo Savannah.

Roger Shah je bez preháňania jedna veľká trance-ová osobnosť súčasnej doby. Určite každý z nás vie, že na Slovensku sa bohužial nenachádza žiadne more, ani žiadne pieskom - zavinuté pláže (teda ak nerátame tie na záhorí). Avšak 9. mája sa Beautiful Things a klub Dopler premenia na ostrov vynikajúcej hudby a ostrovnej nálady.

b

MAIN Info:
http://www.pico.sk

Beautiful Things group on Facebook:
http://www.new.facebook.com/group.php?gid=18873778945

Party Info:

09.05.2009 Beautiful Things presents in Dopler Club, Bratislava, Slovakia

Main Stage:
Roger Shah (Armada, Magic Island, DE)
Chris Jones (Armada, UK)
Johan Gielen (Blackhole, NL)
Martin Gredner (Fabric, CZ)
Eddie Sender (Bonzaimusic, SK)
Fester (Beautiful Things, SK)

Garden Stage:
Pico (Beautiful things, SK)
Antena (Remix, SK)
Breeth (4 elements, SK)
Smoly (www.smoly.sk)

Entry:
- Normal/Dancefloor vstup: 15,00 Eur
- VIP vstup: 22,00 Eur

Vstupenky si môžte On-Line zakúpiť na adrese: http://www.ticketzona.eu/sk/podujatie/beautiful-things

b

Zdieľať na: 
Publikované: 4. mája 2009 v 00:28 – videné: 1438x – komentárov: 1 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa

scarf

scarf 4. 5. 2009 v 21:56
kto ide zo BB alebo ZV?


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3436

GregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMHgardenStokli1

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,