Prúdy vydávajú historicky prvé výberové CD, pokrstila ho Kamila Magálová! – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama

Prúdy vydávajú historicky prvé výberové CD, pokrstila ho Kamila Magálová!

Ilustrační obrázek

Legendárna slovenská skupina Prúdy vydáva po prvýkrát v 50-ročnej histórii výberové CD! Výberovka Pavol Hammel a Prúdy „The Best Of" obsahuje 12 najznámejších skladieb a jednu novú pieseň s názvom "Víno, spev a ženy". Novinku má na konte autorská dvojica Pavol Hammel a Fero Griglák, text napísal Boris Filan. Časť skladieb, z dnes už legendárneho albumu Prúdy „Zvoňte zvonky", zaznie po prvýkrát v stereo verzii. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hity „Chlapci z mesta", „Zvonky zvoňte", „Kamalásky" či „Učiteľka tanca".

prudy

Najzásadnejšia skupina na slovenskom hudobnom nebi vydáva výberovku. CD Pavol Hammel a Prúdy „The Best Of" sa krstilo presne v deň narodenín Pala Hammela a preto nechýbala torta v tvare albumu.

„Oslavujeme 50 rokov od platne "Zvoňte zvonky". Vtedy sa nenahrávalo naraz v štúdiu. Pesničky vznikali priebežne v rokoch 1967-68 v nahrávacom štúdiu v budove Československého rozhlasu v Bratislave na Jakubovom námestí. Pri zostavovaní výberovky bolo najťažšie skĺbiť najznámejšie skladby s tými, ktoré my považujeme za najlepšie. O to to bolo horšie, lebo ich mohlo byť iba 12. Už 30 by sa lepšie vyberalo," vysvetľuje Pavol Hammel.

Výberovku slávnostne pokrstila herečka Kamila Magálová, ktorú s kapelou spája dlhoročné priateľstvo.

„Som nesmierne rada, že som mala tú možnosť stretnúť sa na začiatku mojej kariéry s takýmito úžasnými a talentovanými ľuďmi. Muzikál Cyrano z predmestia bola moja prvá veľká rola, ktorá ma vykopla v mojej kariére. Palimu Hammelovi želám, aby si zachoval tú muzikálnosť, hudobnú genialitu a humor, ktorý milujem," zaželala krstná mama Kamila Magálová.

Všetky skladby sa nanovo nahrávali v jednom z najlepších štúdií v strednej Európe - v štúdiu SONO pri Prahe. V legendárnom štúdiu nahrávali také hudobné hviezdy ako David Bowie, Living Color, Glen Hansard, Gipsy Kings, Limp Bizkit, Julian Lennon, Joss Stone, Lucie či Wanastowy Vjecy.

„Chceli sme nahrávkam dať špičkový zvukový vnem v dokonalom technickom prevedení, čo samozrejme pesničkám zo 60-tych a 70-tych rokov chýba. Nahrávali sme v Čechách v štúdiu Sono Records pri Prahe. Potom v Little M studio v Prahe sme robili mix a master pre CD, pre digitálnu distribúciu a pre LP," hovorí Pavol Hammel.

Album nahrala hviezdna zostava hudobníkov Pavol Hammel - spev, vokály, španielska gitara a ústna harmonika, Fedor Frešo - basgitara a vokál, Fero Griglák - gitary a vokál, Peter Preložník - syntezátory a klavír a  Igor Teo Skovay - bicie a percusie.

„Hral som aj s mnohými inými kapelami, ale vždy ma nakoniec okolnosti priviedli späť do Prúdov, ktoré sa vlastne nikdy nerozpadli. Čiže je to pre mňa akási istota, kam sa vždy vraciam. V posledných rokoch fungujem paralelne aj v iných zoskupeniach, ale na toto si vždy nájdem čas," vyznal sa Fedor Frešo.

Na albume nájdu fanúšikovia aj jednu novú pieseň s názvom "Víno, spev a ženy". Hudbu zložila autorská dvojica Pavol Hammel a Fero Griglák, text napísal Boris Filan.

prudy

„Pred koncertom v Banskej Bystrici som Palimu zahral v šatni moju novú skladbu a mal som pocit, že by ho to mohlo osloviť. Pali mal rozrobenú pesničku na Borisov text a moje časti pesničky sa po úprave perfekte hodili na slohy. Tak asi po 40-tich rokoch vznikla naša spoločná pesnička, čo som nesmierne rád," vysvetlil vznik pesničky Fero Griglák. 

„Trvalo to asi pol roka. A dva dni pred nahrávaním Boris Filan zvolal, že mám to... A napísal text, respektíve pretavil do veršov životné skúsenosti samozrejme s veľkou básnickou nadsázkou. S Ferom Griglákom sme si sadli a skomponovali sme hudbu  na túto báseň. Keď už nám tá „Medulienka" v roku 1970 tak dobre vyšla a funguje už 47 rokov," uzatvoril Pavol Hammel.

CD vydáva vydavateľstvo Pavian Records a môžete si ho kúpiť v predajni Dr. Horák alebo na www.drhorak.sk, v kníhkupectvách Martinus, Panta Rhei, Artfórum a v ďalších predajniach CD. Všetky informácie nájdete na www.pavolhammel.sk alebo facebook.com/pavolhammel

cdcoverprudy

Pavol Hammel a Prúdy THE BEST OF
1. Podnájom
2. Chlapci z mesta
3. Víno, spev  a ženy   
4. Zvonky zvoňte   
5. S rukami vo vreckách
6. Kamalásky
7. Ked pavúk svoje siete dotká
8. Stromy
9. Medulienka
10. Koče plné ruží
11. Cirkus leto
12. Dnes už viem
13. Učiteľka tanca

Zdieľať na: 
Publikované: 8. decembra 2017 v 16:16 – videné: 387x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3436

GregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMHgardenStokli1

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,