Oxygen_FM: Nemám príliš rád abstraktné, nezmysluplné otázky – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oxygen_FM: Nemám príliš rád abstraktné, nezmysluplné otázky

Ilustrační obrázek

„Sander určite „vyhráva" nielen pre svoj prístup a nasadenie, ale práve preto, že nie je upätý jedným smerom. Preto môžu byť klasickí trenseri prekvapení. Rozpätie jeho tvorby je široké, rozličné a preto zaujímavé." povedal o Sanderovi van Doornovi Michal Breeth

Ako to všetko začalo s Breethom?
Myslím, že tak ako pri väčšine DJov, ktorých spovedám. Cez záujem, zvedavosť... až po realizáciu. Každý človek dostane niečo dané, je len otázkou, či pôjde za tým, do akej miery ho ovplyvní okolie a samozrejme šťastena... Súhra okolností je niekedy viac ako dôležitá, ale je to len jedna polovica, toho čo ti môže pomôcť.

Za posledné roky si sa vyšplhal na popredné priečky obľúbenosti. Čo pre teba znamená byť tam kde si? Je ťažké dostať sa tam?
Myslíš? : ) Neviem. Som hlavne rád, že môžem robiť to, čo robím a ako sám headliner tejto párty povedal: „Viem, že je to privilégium, že môžem robiť to, čo ma baví". Preto sa to snažím robiť čo najlepšie, ale vždy je čo vylepšovať. Uspokojenie je vždy cestou na opačnú stranu. Človeka vždy poteší, ak príde na druhú stranu Slovenska a cíti pozitívnu spätnú väzbu na 4Elements. Z pohľadu DJa si myslím, že ľudia by mali dostať to, prečo prišli, za čo zaplatili - čiže zábavu. Každý DJ si tvorí nejaké to svoje „portfólio" a promotér by mal vedieť, či práve ten DJ vie tých „jeho" ľudí zabaviť.

Ako sa podľa teba bude vyvíjať tanečná scéna, aké trendy nastúpia a ako to podľa teba bude vyzerať o 20 rokov?
Doporučujem obrátiť sa na prognostický ústav. Dumanie nad globálnymi trendmi je ťažká otázka a nad domácimi ešte ťažšia. Podľa môjho úsudku sme momentálne „čarovne" napredujúca krajina, v budúcnosti to určite nebude inak. Teda, bodaj by bolo.

Mnoho ľudí hovorí, že párty koncom 80´ a začiatkom 90´ rokov mali zvláštnu atmosféru a príchuť a dalo sa v nej vycítiť, že niečo nové začína. Myslíš, že je niečo podobné možné zažiť aj dnes?
Ako sa vraví: Do tej istej rieky dva krát nevstúpiš. Pred nedávnom som podobnú otázku položil Davovi Seamanovi, ktorý je vzhľadom na dĺžku svojho pôsobenia naozaj kompetentný na jej zodpovedanie a povedal to naozaj pekne... Nie tieto momenty sa už nedajú zachytiť. Elektronická doba tej doby bola čímsi novým, bolo cítiť ten entuziazmus, nadšenie, čistou... Dnes už má svoju históriu, tie momenty, ktoré ju ovplyvňovali vtedy sa už zachytiť nedajú. Napriek tomu, aj dnes keď ide niekto na párty prvýkrát, tak to tak aj cíti. To vzrušenie z neprebádaného atď. Sú to momenty, ktoré si prežíva každý sám a iba on. Ak si to vtedy minul...bohužiaľ.

music

Je nejaké vystúpenie ktoré je pre teba nezabudnuteľné a prečo?
Určite. Jedným z nich je februárový Oxygen v 2006 a taktiež Beckov v tom istom roku aj keď som hral na viacerých predtým. Nemôžem povedať, že by som odvtedy nehral na rôznych skvelých párties, pretože povedzme hrať priamo po van Dykovi, je veľká pocta, ale tieto dve vyššie vymenované mi naozaj ostali veľmi silno v pamäti.

Akú otázku by si v rozhovore nikdy nechcel dostať?
Pokiaľ je to v materskom jazyku, je mi to v princípe jedno. Odpoviem, vždy tak ako odpovedať chcem : ). Nemám však príliš rád abstraktné, nezmysluplné otázky.

Hráš so Sanderom van Doornom. Čo ti toto meno hovorí, ako sa pozeráš na tvorbu tohto chlapíka?
Musím povedať, že Supernaturalistic mám k dispozícii asi mesiac a vcelku ma zaujal. Sander určite „vyhráva" nielen pre svoj prístup a nasadenie, ale práve preto, že nie je upätý jedným smerom. Preto môžu byť klasickí trenseri prekvapení. Rozpätie jeho tvorby je široké, rozličné a preto zaujímavé. Špeciálne sa to odráža prostredníctvom tohto albumu, kde sa dá nájsť všetko od minimalových prvkov až po tituly silno nasiaknuté technom. Myslím, že aj práve táto jeho variabilita a prispôsobivosť sa odrazí aj v mojom sete.

Kto je Michal Breeth?
Je množstvo spôsobov, ako sa ľudia dostávajú k hudbe. V prvej polovici 90-tych rokov sa o ňu začal zaujímať aj DJ Breeth, no od začiatkov inklinoval najmä k tej elektronickej. Záujem o jej široké spektrum mu ostal dodnes, napriek tomu však svoju vášeň upriamil jedným smerom.

Súčasná doba je pre Michala Breetha posunom v mnohých smeroch a zároveň pokračovaním už započatého. Veľkého úspechu sa dočkala predovšetkým jeho promo kompilácia Sound of Jagermeister, ktorá vyšla v náklade 15000 kusov a bola tiež prílohou známeho hudobného magazínu X Mag. Zároveň sa Michalova produkcia spolu s jeho štúdiovým partnerom Peetom objavila na elektronickej kompilácii Auto tunning magazinu, ktorý vyšiel v náklade 60 tisíc kusov v Nemecku, Českej republike, Poľsku a Slovensku.

Počas celej doby svojho účinovania na slovenskej hudobnej scéne zdieľal aj nezabudnuteľné okamihy na mnohých špičkových párties spolu s TOP svetovými DJmi. Jeho hlas môžete pravidelne, každý piatok počuť na Rádiu FM v relácii 4 Elements.
Michal Breeth vysúpi spolu so Sanderom van Doornom na party Oxygen_FM už 15. marca 2008 v bratislavskom klube Dopler. Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom sietí Ticketportal, alebo Eventim. Rozhodne vám neodporúčame nechať si nákup na poslednú chvíľu! Predpredaj končí v stredu!

Sander van Doorn - Supernaturalistic album tour 2008
15. marec 2008
Dopler, Bratislava

Sander van Doorn
Orbith
Michal Breeth
Smoly, ElectroSoundSystem

music

Zdieľať na: 
Publikované: 11. marca 2008 v 02:21 – zdroj: www.ilovemusic.sk – videné: 1599x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2024, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,