Oxygen_FM: Moja hudba by vyzerala ako veľký drevený klub neurčitej farby. – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oxygen_FM: Moja hudba by vyzerala ako veľký drevený klub neurčitej farby.

Ilustrační obrázek

„Myslím si, že tanečná scéna je na vrchole, ako nikdy predtým, s jasným znamením, že celkovo sa zvuk v mnohých žánroch mení naozaj rýchlo. Nanešťastie, nie som dobrý v predpovedaní budúcnosti, ale nemyslím si, že niekedy nastane čas, keď budeme celý víkend doma pozerať televízor„ povedal Sander van Doorn v exkluzívnom rozhovore.

Sander van Doorn. Ako to všetko začalo?
No bolo to asi pred 4,5 rokom mojim prvým releasom na Spinnin´ Records. Asi o rok neskôr som tiež začal s Djingom. Dd toho momentu sa to spustilo a stále to ide veľmi rýchlo. Musím povedať, že niekedy až natoľko, že si občas pomyslím „do pekla čo sa to deje"!

Počas minulého roka si sa vyšplhal až na prvé priečky ankety Dj Mag Top 100. Čo to pre teba znamená byť na vrchole? Z tvojho momentálneho pohľadu je ťažké sa tam dostať?
Aby som bol úprimný, nemôžem byť viac šťastný za to, kde som teraz. Nemal som žiadne očakávania čo sa týka Top 100. To, že som v nej, ma spravilo maximálne šťastným. Keď som zistil, že som si polepšil o 17 priečok, usmieval som sa niekoľko hodín - bol to skutočný šok. Ako som už povedal, všetko sa to stalo veľmi rýchlo a niekedy sa musím poštípať, aby som cítil, že je to realita. Musím však dodať, že sme všetci veľmi tvrdo pracovali a domnievam sa, že ľudia okolo mňa sú šťastní tiež.

Mnoho ľudí hovorí, že párty koncom 80´ a začiatkom 90´ rokov mali zvláštnu atmosféru a príchuť a dalo sa v nej vycítiť, že niečo nové začína. Myslíš, že je niečo podobné možné zažiť aj dnes?
Áno a nie. Áno, lebo mix tanečnej hudby, ktorú dnes máme, je toľko rozličných štýlov a nie sme teda viazaní na jeden tanečný žáner. Nie - pretože tá éra bola neuveriteľne úžasná, špeciálne pre tých, ktorí ju zažili, ostane navždy v spomienkach.

music

Kedy si sa rozhodol, že vyprodukuješ album?
V podstate som sa nikdy priamo nerozhodol, že tak teraz idem spraviť album. Stalo sa to tak nejako prirodzene a preto sa volá Supernaturalistic! Začalo to nejako pred rokom, kedy som začal pracovať na nových singloch a zároveň asi pred pol rokom som si uvedomil, že som ich vytvoril toľko, že by vystačili aj na album, ktorý som dokončil v decembri.

Mal si nejaký konkrétny zámer, čo sa týka hudobného zamerania, ktoré malo albumu dominovať?
Nie, ani náhodou. Myslím, že album odráža to, čo som schopný dokázať v štúdiu. Domnievam sa, že koncový produkt hovorí sám za seba, ale recenzie vo všeobecnosti vravia, že pokrýva multižánrové spektrum. Keď som ho tvoril, nebolo to vedomé rozhodnutie spraviť to takto - jednoducho sa to stalo.

music

Je nejaký titul z neho tvojim obľúbeným? Ak áno prečo?
Je ťažké len tak si vybrať jeden titul, ale jedným z favoritov je určite Look inside your Head pretože má tak trocha minimalistický sound, Sushi pre jeho festivalovú pocitovosť, keď sedíš na tráve, popíjaš pivo a užívaš si slnko, no a Apple lebo je to má schopnosti trhača parketu. Samozrejme nesmiem zabudnúť Grasshopper a Riff.

Máš nejakú filozofiu pri produkovaní svojich trackov? Myslím tým, ako by mali znieť..
Vždy, keď idem robiť na nejakej veci, tak sa snažím predstaviť si sám seba na tanečnom parkete, akoby som to chcel počuť ako clubber. Vždy začínam s prázdnou obrazovkou a nikdy presne neviem, čo z toho vznikne. Je toho veľa na zamýšľanie!

Čo si myslíš o tanečnej scéne a jej trendoch v budúcnosti? Povedzme o 20 rokov...
Myslím si, že tanečná scéna je na vrchole ako nikdy predtým, s jasným znamením, že celkovo sa zvuk v mnohých žánroch mení naozaj rýchlo. Nanešťastie, nie som dobrý v predpovedaní budúcnosti, ale nemyslím si, že niekedy nastane čas, keď budeme celý víkend doma pozerať televízor.

Je nejaké vystúpenie ktoré je pre teba nezabudnuteľné a prečo?
Určite moje prvé vystúpenie v The Gallery v Londýne asi pred 3 a pol rokom, kedy som mal svoju DJskú premiéru v Británii. Taktiež moje prvé vystúpenie na Dance Valley, pretože som tam roky predtým chodil ako clubber. Taktiež Global Gathering bol minulý rok nezabudnuteľný.

Keby hudba existovala v priestore akú farbu a tvar by mala tvoja hudba?
Vyzerala by ako veľký drevený klub neurčitej farby.

Keby si mal zostavit top 10 svojich výhier a prehier čo by bolo na prvých miestach?
Číslo jedna výhier: rozhodnutie ísť naplno za profesionálnou hudobnou kariérou
Číslo jedna prehier: práca v Mc Donalde ked som mal 16

Čítal som niekoľko krát na našich stránkach v súvislosti s tvojim menom vyjadrenia ľudí, že Sander ma nikdy nesklamal. Čo by si odkázal Slovenskému publiku pred svojím premiérovým vystúpením u nás?
Pripravte sa na jedinečnú a nezabudnuteľnú noc!!

Sander van Doorn vystúpi na party Oxygen_FM už 15. marca 2008 v bratislavskom klube Dopler


Sander van Doorn - Supernaturalistic album tour 2008
15. marec 2008
Dopler, Bratislava

Sander van Doorn
Orbith
Michal Breeth
Smoly, ElectroSoundSystem

music

Zdieľať na: 
Publikované: 12. marca 2008 v 23:26 – zdroj: mediazona – videné: 1551x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2024, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,