Oxygen_FM: „Je pre mňa pocta hrať s takýmto DJom" – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oxygen_FM: „Je pre mňa pocta hrať s takýmto DJom"

Ilustrační obrázek

"Dnešné parties už samozrejme chýba ten správny undergroundový feeling, ktorý bol pri ich zrode, ale to už skrátka neovplyvníme. Bohužiaľ, dnes sú tanečné parties veľmi komerčná záležitosť, ale zase na druhej strane lepšie platené ako pred rokmi..." povedal v rozhovore k Oxygen_FM party DJ Orbith.

Ako vznikol DJ Orbith?
Keď to vezmem úplne od začiatku, tak s DJingom som začal úplne náhodou. Bavilo ma počúvať tanečnú hudbu, ale DJing som stále prehliadal. Môj brat v tej dobe bol už celkom dobrým a rešpektovaným DJom v Brne a neustále ma prehováral, aby som to skúsil tiež. No a jedného dňa som sa dotkol gramcov a od tej doby som bol presvedčený, že sa na nich musím naučiť hrať a hlavne, že hudbu, ktorú počúvam, musím hrať ľuďom. V tej dobe som mal asi 14 rokov. Svoje meno som ani moc neplánoval a vlastne žiadne nemal, pretože keď som začínal hrať, tak som vôbec nepočítal s tým, že by snáď moje meno mohlo byť niekedy na nejakom plagáte. Jedného dna prišiel do klubu Fan Favorit v Brne, kde som občas hrával nový manager a povedal, že si musím vymyslieť meno, lebo tu budem rezidentom piatkových nocí . Tak mi niekto poradil meno Orbit - medziplanetárne :)) ale manager klubu povedal, že si na koniec mám dať ešte h nech je to zaujímavejšie a tak vzniklo meno Orbith - niekedy v roku 1996 v klubu Fan Favorit :-)

music

Za posledné roky si sa vyšplhal na popredné priečky obľúbenosti v Čechách aj na Slovensku Čo pre teba znamená vyť na vrchole? Je ťažké dostať sa tam?
Myslím, že cesta na „vrchol" je ďaleko pestrejšia a zaujímavejšia, ako na tom vrchole byť a stále sa tam držať. Pre mňa je teraz veľkým cieľom hrať viac v zahraničí a vydávať dobré „dosky."

Veľa ľudí hovorí, že parties na prelome 80 - 90tych rokov mali veľmi zvláštnu, osobitú atmosféru, v ktorej bolo cítiť, že práve teraz vzniká niečo nové. Myslíš, že niečo také sa dá zažiť ešte aj dnes?
Dobrá otázka, dnešným parties už samozrejme chýba ten správny undergroundový feeling, ktorý bol pri ich zrode, ale to už skrátka neovplyvníme. Bohužiaľ, dnes sú tanečné parties veľmi komerčná záležitosť, ale zase na druhej strane lepšie platené ako pred rokmi...

Ako sa podľa teba bude vyvíjať tanečná scéna, aké trendy nastúpia a ako to podľa teba bude vyzerať o 20 rokov?
Ťažko povedať, napríklad v súčasnej dobe dominuje svetu minimal, ktorý sa kombinuje s rôznymi štýlmi - techno, house, progressive. Verím, že za ďalších desať rokov tu bude úplne iný hudobní štýl, možno rýchlejší, možno pomalší, ale aký bude, to naozaj netuším :-)

Ktoré z tvojich vystúpení je nezabudnuteľné a prečo?
Určite každá Elektra v brnenskom klube Fléda, nezabudnuteľná atmosféra na dobrom zvuku a napríklad ja tam bývam tiež občas nezabudnuteľný :))

Keby mohla hudba existovať v priestore, aký tvar a farbu by mala práve tá tvoja?
Hmm, bolo by to v tvare oblakov, veľmi veľké a zaoblené, žiadne hrany a farba by bola svetlo ružová a svetlo modrá .

Čo by si behom svojho hudobného života nikdy nechcel zažiť?
Snáď najhoršia by v mojom prípade bola strata sluchu, to je jediné z čoho mám strach a preto každý rok chodím pravidelne na kontrolu.

Akú otázku by si v rozhovore nikdy nechcel dostať?
Zaujímavé :) myslím, že z každej otázky sa dá nejako vykrútiť hahaha.

Hráš so Sanderom van Doornom. Čo ti toto meno hovorí, ako sa pozeráš na tvorbu tohto chlapíka?
Na rovinu o Sanderovi toho veľa neviem. Viem len, že je vo svete veľmi uznávaný a úspešný producent a DJ. Sám som na neho zvedavý a som tiež veľmi rád, že sa mi dostalo pocty hrať s takýmto DJom. Respect!

Kto je DJ Orbith?
DJ Orbith, ktorý patrí k špičke česko - slovenskej tanečnej scény už od roku 1999. Postupne sa z rave a techna, ktoré hral na začiatku svojej kariéry dostal až k hudobnému štýlu elektro. Je považovaný nie len za jedného z najlepších českých DJov, ale tiež človeka, ktorý predstavuje elektro širokému publiku. Pre jeho sety je charakteristická pestrá hudobná zmes a spontánne vystupovanie za mixom. V roku 2001 Orbith získal titul Objav roka a o 2 roky neskôr sa stal víťazom v prestížnej ankete Dance Awards. Od tej doby pravidelne vystupuje v mnohých kluboch a na tých najväčších akciách aj u nás na Slovensku.

www.djorbith.com
www.idj.cz/orbith
www.myspace.com/djorbith

Hviezdnu zostavu mien doplní moderátor Rádia_FM a tvár relácie 4 Elements Michal Breeth, slovenský projekt ElectroSoundSystem DJs a DJ Smoly.

Vstupenky v cene 380 Sk dance area, alebo 580 Sk VIP si môžete zakúpiť prostredníctvom sietí Ticketportal, alebo Eventim iba do stredy 12. marca.

Sander van Doorn - Supernaturalistic album tour 2008
15. marec 2008
Dopler, Bratislava

Sander van Doorn
Orbith
Michal Breeth
Smoly, ElectroSoundSystem

music


Zdieľať na: 
Publikované: 5. marca 2008 v 23:42 – zdroj: www.partyevents.sk – videné: 1685x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2023, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,