Na Topfeste The Exploited, Stratovarius, ale aj oslavujúce Inékafe, Hex a Korben Dallas! – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama

Na Topfeste The Exploited, Stratovarius, ale aj oslavujúce Inékafe, Hex a Korben Dallas!

Ilustrační obrázek

V rámci 12. ročníka rockového festivalu v Piešťanoch vystúpi už minulý rok ohlasovaná punková legenda The Exploited, potvrdená je aj fínska powermetalová stálica Stratovarius a fanúšikovia Inékafe sa môžu tešiť na ďalšiu veľkolepú oslavu - okrem ich európskeho megaturné sa predstavia aj na pódiu Topfestu, podobne ako skupiny Hex, Smola a hrušky, Korben Dallas, Zoči Voči a Support Lesbiens.

Organizátori hudobného festivalu Topfest zverejnili plnú priehršť ďalších mien, ktoré doplnia zoznam účinkujúcich 12. ročníka. Ten aj v roku 2015 opäť v posledný júnový víkend (26. - 27. 6.) prichýli letisko v Piešťanoch.

Keďže zdravotné problémy speváka The Exploited Wattie Buchana boli nakoniec väčšie ako manažment skupiny očakával a na Topfeste minulý rok nakoniec nevystúpili, fanúšikovia sa ich dočkajú toto leto - presne v duchu hesla "Punk's Not Dead", ktoré sprevádza skupinu po celú kariéru.

O tom, že „punk nie je mŕtvy", spievali The Exploited ešte v 80. rokoch v reakcii na vtedajšiu vlnu v hudobnom priemysle, kde podľa niektorých kritikov klasický punk rock nahradili novšie štýly. The Exploited vo svojom debute okamžite zaujali nekonvenčným prístupom a razantnými textami kritizujúcimi všetko, čo medzi ľuďmi vytvára konflikty.

Z albumu Punks not dead (1981) sa napokon stala legendárna nahrávka zlatej éry punku, nasledovaná ďalšími ôsmimi štúdiovkami. V škótskej formácii fungujúcej s minuloročnou zdravotnou prestávkou dodnes, je frontmanom stále spevák Wattie Buchan, ktorý je členom takmer od úplného vzniku skupiny, na bicie hrá v súčasnej zostave jeho brat Wullie, na elektrickú gitaru Matt Justice a na basgitaru Irish Rob. The Exploited svojou tvorbou ovplyvnili množstvo ďalších kapiel, proroctvom o nesmrteľnosti punku napríklad aj filmárov či módne značky.

Okrem punkovej legendy na Slovensko znova zavíta aj populárna powermetalová formácia Stratovarius, ktorá je dobre známa nielen doma vo Fínsku, ale aj fanúšikom po celom kontinente. Ani slovenským priaznivcom tvrdšej muziky netreba energickú päticu zvlášť predstavovať. Skupina si meno urobila už v 90. rokoch, keď nadviazala na tvorbu legiend ako Helloween, Rage, Running Wild či Blind Guardian. A hoci v minulosti si už od tvorenia chlapci dali krátku prestávku, v súčasnosti opäť koncertujú v plnej sile. Nedávno napríklad v špeciálnej edícii s bonusmi znovu vydali aj svoj dvojalbum Elements z roku 2003.

Fínski hudobníci sú na scéne už od roku 1984, pod Tatrami sa už niekoľkokrát predstavili a zakaždým sa postarali o výbornú šou. Tú nepochybne prinesú aj na Topfeste. Skupina, ktorá má na konte už 15 štúdiových albumov, v súčasnosti koncertuje v zložení Timo Kotipelto (spev), Jens Johansson (klávesy), Lauri Porra (basgitara), Matias Kupiainen (gitara) a Rolf Pilve (bicie). Nového bubeníka pritom Stratovarius našiel pred dvomi rokmi vďaka konkurzu na Facebooku. Následne skupina začiatkom roku 2013 vydala svoju dosiaľ poslednú nahrávku Nemesis.

The Exploited a Stratovarius sa v prípade Topfestu 2015 zaradia k potvrdeným zahraničným hosťom. Medzi nimi figuruje ako jeden z headlinerov aj skôr ohlásená americká heavy metalová skupina Twisted Sister.

Fanúšikovia sa okrem toho môžu tešiť aj na ďalších domácich interpretov, medzi ktorých sa najnovšie zaradila aj 20 rokov oslavujúca skupina Inékafe, ale aj skupiny Hex, Smola a hrušky, Korben Dallas, Zoči Voči, alebo česká Support Lesbiens.

Na najväčšom slovenskom open air rockovom festivale nebude chýbať ani skôr avizovaní IMT Smile, skupina okolo Ivana Táslera vystúpi v špeciálnom programe s Lúčnicou. Návštevníkom zahrá aj Maťo Ďurinda s Tublatankou či jedna z najobľúbenejších českých kapiel Kryštof.

Permanentky na Topfest 2015 sú aktuálne v ponuke za cenu 38 EUR exkluzívne v sieti Ticketportal. V predaji sú naďalej aj VIP permanentky zahŕňajúce občerstvenie, sedenie na tribúne, splachovacie WC a parkovanie na VIP parkovisku.

Zdieľať na: 
Publikované: 4. februára 2015 v 20:36 – videné: 707x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,