M. I. A. NA BAŽANT POHODE 2011 & LAMB SA VRÁTI DO TRENČÍNA – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama

M. I. A. NA BAŽANT POHODE 2011 & LAMB SA VRÁTI DO TRENČÍNA

Ilustrační obrázek

Jedným z vrcholov programu pätnásteho ročníka letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda bude určite vystúpenie britskej hudobníčky zo srílanskými koreňmi vystupujúcej pod umeleckým pseudonymom M. I. A.

M. I. A., vlastným menom Mathangi "Maya" Arulpragasam, patrí medzi najvplyvnejšie osoby súčasnej hudobnej scény, všetky jej tri albumy - Arular z roku 2005, o dva roky neskôr vydaný Kala a ostatný /\/\ /\ Y /\ z minulého roka, zabodovali ako u kritiky, tak aj u fanúšikov. Už po vydaní prvej platne sa rapper Nas na margo jej tvorby vyjadril: „Jej zvuk je budúcnosť!"

M. I. A. dokáže skvele rapovať i spievať, obľubuje punk i rave a je to cítiť, nezabúda ani na svoje ázijské korene a všehochute world music či dancehallu, až sa z toho chce tancovať. Dokáže využívať nielen sample svojich idolov, napríklad The Clash, ale aj hluky a ruchy, ktoré počuje denne okolo seba - od tónov hračiek po zvuky pokladníc v supermarketoch. A do textov vkladá svoje angažované a väšinou až provokujúce posolstvá. Jej koncerty sú nabité energiou, magazíne Rolling Stones ich označil za poriadne „žoviálny chaos".

M. I. A. bola niekoľkokrát nominovaná na Grammy a za skladbu „O...Saya" zo soundtracku k filmovému trháku Milionár z Chatrče aj na Oscara. Paradoxne, ocenenia žala ešte na začiatku svojej kariéry za vizuálne umenie, grafiku a módne návrharstvo. Všetkým týmto druhom umenia sa M. I. A. venuje dodnes popri úspešnej kariére hudobníčky.

Organizátori Bažant Pohody 2011, ktorá sa uskutoční 7., 8. a 9. júla na trenčianskom letisku, zatiaľ potvrdili 47 mien z programu, medzi inými skvelého multiinštrumentalistu Mobyho, triphopové legendy Portishead, belgických rockerov dEUS, lídrov súčasnej britskej tanečnej scény Magnetic Man alebo perly world music ako Lila Downs z Mexika či americký Beirut.

 

T L A Č O V Á S P R Á V A
LAMB SA VRÁTI DO TRENČÍNA
BAŽANT POHODA 2011 - 7., 8. A 9. JÚLA 2011, TRENČÍN

Po legendárnej bristolskej skupine Portishead potvrdili organizátori letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2011 aj ďalšiu britskú kapelu, ktorá má blízko k trip hopu. Do Trenčína pricestuje manchesterské duo Lamb

Lamb
mali na trenčianskom letisku vystúpiť už v roku 2009, no kvôli predčasnému ukončeniu festivalu po páde krytej arény už svoj koncert odohrať nestihli. „Preto sme nesmierne radi, že ich máme v tohtoročnom programe," hovorí Veronika Vrabcová z Agentúry Pohoda.

Lamb patrili k popredným elektronickým skupinám prelomu tisícročia, v roku 2004 však ohlásili koniec a obaja aktéri - Andy Barlow aj Lou Rhodes - sa začali venovať svojim sólovým projektom. Lou Rhodes sa dvakrát predstavila aj na Bažant Pohode a jej vystúpenia sa radia k tým nezabudnuteľným.

V roku 2009 sa Lamb vrátili na koncertné pódiá, ani jeden z hudobníkov sa však nevyjadroval o možnej dlhodobejšej budúcnosti značky Lamb. Až ku koncu minulého roku oznámili, že budú nielenže naďalej koncertovať, ale chystajú sa aj do štúdia, aby mohli nahrať svoj piaty radový album, prvý od roku 2003. Album s jednoduchým názvom 5 by sa mal dostať na trh 5. mája.

„Koncom leta 2010 sme spolu s Andym telefonovali. Andy hovoril o tom, ako mu veľmi chýba Lamb," hovorí Lou Rhodes. „A keď ma vyzval, aby som našla len jeden jediný dôvod, prečo by sme nemali nahrať ďalší album, nenapadol mi ani jeden." Dvojica sa opäť tvorivo spojila a podľa Lou je práca na novom materiáli nesmierne príjemná: „Vždy sme tvrdili, že nebudeme pracovať na novom albume, kým nebudeme mať povedať niečo nové. A ten čas prišiel..."

Na pätnástom ročníku Bažant Pohody, ktorý sa uskutoční 7., 8. a 9. júla 2011 na letisku v Trenčíne, sa okrem iných predstavia Moby, M. I. A., Public Image Ltd., Magnetic Man, Beirut, Imogen Heap a desiatky ďalších interpretov.

Dnes, 14. marca 2011, sa končí predaj vstupeniek za akciovú cenu, od utorka 15. marca budú stáť permanentky na celý festival 69 eur a jednodňové lístky na sobotu 59 eur. Na mieste budú permanentky za 89 a sobotňajšie vstupenky za 69 eur. V predpredaji sú aj parkovacie miesta, lístky pre držiteľov preukazu ZŤP alebo ZŤP-S i kombo lístky pre držiteľov preukazu ZŤP-S a ich sprievodcov. Deti do 12 rokov (vrátane) majú vstup zdarma.

Aktuálne informácie z príprav festivalu nájdete na www.pohodafestival.sk.

Mário Gešvantner
Agentúra Pohoda
e-mail: press@pohodafestival.sk
mobil: +421 907 326 742

Pohoda

Zdieľať na: 
Publikované: 16. marca 2011 v 18:49 – videné: 1150x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3436

GregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMHgardenStokli1

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,