Koncert pre všímavých aj s PragoUnion v plnej zostave – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

Koncert pre všímavých aj s PragoUnion v plnej zostave

Ilustrační obrázek

KC Dunaj počas tohtoročného Koncertu pre všímavých ovládne jedna z najlepších českých hip-hopových formácií PragoUnion spolu s novouživou kapelou a chorvátska kapela ABOP,ktoráhrá elektronickú hudbu v rockovej zostave. Kombináciu performance, hudby, videa i divadla prinesie Panáčik, zahrajú aj Gypsy Band Lomnické Čháve, ktorí na tohtoročnej Pohode predviedli azdanajenergickejšiu show v NAY tanečnom dome a o afterparty sa postará DJ Džbán. Súčasťou akcie bude aj debata Michala Kaščáka s osobnosťami Novembra 89 Ladislavom Snopkoma Fedorom Gálom. Podujatie sa tento rok zmení na malý multižánrový festival, keďže okrem hudby a debaty bude súčasťou akcie aj skvelý literárny program pod názvom Walden alebo život na Brízgalkách.Vydavateľstvo BRaK uvedenie dve knihy:H. D.Thoreau: Walden alebo život v lese a Augustín Dobrovodský: Kurič v letnom kine.Diskutovať budú Alexander Balogh, Laco Teren, Robert Roth, Alexander Dobrovodský a Tomáš Hučko.Pred Koncertom pre všímavých bude v Mestskomdivadle P. O. HviezdoslavaDeň bielych vrán, ktorého súčasťou budú, okrem odovzdávania ocenení za občiansku statočnosť, aj rozprávania o podstate odvahy, prekračovaní hraníc, spoločenstve, hudobné vystúpenia, divadlo, filmy, workshop a debaty s novýmibielymi vranami.

abop

Jedna z najvýraznejších kapiel hip-hopovej scény v Čechách i na Slovensku PragoUnion oslavuje v týchto dňoch 15. výročie. Zakladateľ kapely Katopritom začínal s rapom ešte o dekádu skôr, keď sa delili republiky. Pod pseudonymom Deph pôsobil v legendárnej kapele Chaozz.Kato je považovaný za jedného z najlepších textárov československého hip-hopu. Ako píše portál Artattack: „Práve texty sú podstatou PragoUnion. Sú to výpovede obalené do schopnosti načrtnúť obraz a vybudovať metaforu. Stvoriť prekvapivú pointu."PragoUnion je prvou kapelou, ktorej sa podarilo obhájiť cenu Anděla v kategórii hip-hop &R'n'B. Minulý rok vydali piaty album s názvom Smrť žije, za ktorý dostali od hip-hopového magazínu BBARÁK hodnotenie 9 z 10. Ako uvádzajú autori recenzie: „I keď sa zaoberajú témami zrodenia a smrti, stále ostáva veselou, duchaplnou oslavou života."... 17. novembra veru máme čo oslavovať. Do KC Dunaj prídu aj s novou živou kapelou v zloženíTonda Dlapa (gitara), OndraHauser (basgitara) a Oliver Lipenský (bicie).

ABOP je akronym pre chorvátske príslovie:„Afterparty je lepšia než party". Táto prominentná chorvátska elektronická kapela miluje tanečnú hudbu, no každý beat si odmaká ručne. Namiesto patternov búšia ako hodinky dvaja bubeníci sediaci oproti sebe. Kapelu dopĺňa basgitarista, zvukový inžinier a dvaja klávesáci, pričom všetci títo muzikanti sú známi aj z ďalších špičkových juhoslovanských kapiel. Legenda vraví, že kapela vznikla po hroznej párty v roku 2010, ktorú chceli zachrániť aspoň dobrou afterparty. Keďže pri sebe nemali žiaden zdroj zvuku, siahli po nástrojoch a už ich našťastie nepustili z rúk.„Balkánskych Elektro Guzzi" sme videli naživo na Mente a preto potvrdzujeme slová z ich press-kitu, že ide o neprenosný zážitok, ktorý treba jednoducho vidieť a počuť naživo.

Talentovaní rómski muzikanti z Veľkej Lomnice Gypsy Band Lomnické Čháve zaplnili a vyžmýkali NAY tanečný dom na Pohode. O tom, že zážitky z ich energie, temperamentu a osobitého feelingu nie sú len súčasťou genialoci festivalu, svedčia aj skvelé reakcie na ich vystúpenie, ktoré dostávame i s odstupom času. Aj v prípade Gypsy Band Lomnické Čháveplatí to, čo pre kapelu ABOP. Niektoré veci sa nedajú opísať slovami... obzvlášť to, čo robil s davom husľový JimmyHendrix Gustáv Gábor.

Dekadentným nádychom, výraznými vokálmi, elektronickými aj živými aranžmánmi a cez netradičné videá si získava čoraz viac priaznivcov Panáčik. Ešte nevšednejšie sú jeho vystúpenia, ktoré predviedol aj na tohtoročnom Pohoda Dni_FM a na Pohode. To, že si jeho zostavu jednoducho nemožno nevšimnúť, potvrdí aj návštevníkom Koncertu pre všímavých.

djdzban

Čerstvý otec, šéf našej produkcie a legenda afterpaty po afterparty DJ Džbán po premiére na Pohode otestuje svojim eklektickým setom aj pohybovú kultúru návštevníkov KC Dunaj. Jeho výber hudby bez akejkoľvek logiky, outfit založený na kobercovej móde osemdesiatych rokov a svojské pohyby spojené so všeobjímajúcimekoúsmevom odzbroja každého.Zahrá aj skladby, ktoré nenájdete ani na Spotify. Jeho nekompromisný výber od Japonska, cez Indiu a Blízky Východ až po nočné mory hitparád 90-tych rokov, napodiv stopercentne funguje.

Vstupné na koncerty v KC Dunaj:predpredaj12 € / na mieste 15 €.

V Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava budedesiaty ročník odovzdávania ocenenia Biela vrana. Tentokrát sa brány divadla otvoria už o pol tretej. Samotnému odovzdávaniu ocenenia budú predchádzať zaujímavé debaty o podstate odvahy, kde vystúpia Milan Šimečka, Radovan Bránik, Matej Tóth, Zuzana Wienk a biele vrany MonikaPodolinská, Emília Trepáčová a Andrej Bán.Počas odovzdávania cien zahrajú B Complex, HodaJahanpour s Jozefom Luptákom a Chalani z chatrče. Vstupné je 8€. Projekt môžete podporiť aj vyššou sumou.
Viac informácií tu: http://bielavrana.sk/2017
Na Koncert pre všímavých a Deň bielych vránvás pozývajú: Aliancia Fair-play, VIA IURIS, KC Dunaj a festival Pohoda.

kpv

PROGRAM

KC Dunaj, Nedbalova 3

Vstupné: 12 € v predpredaji, 15 € na mieste
Lístky na Koncert pre všímavých: www.ticketportal.sk/Event/KONCERT_PRE_VSIMAVYCH
(počet lístkov je limitovaný).Zdieľať na: 
Publikované: 15. novembra 2017 v 15:48 – videné: 385x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,