Karol Mikloš – Poisoned EP – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

Karol Mikloš – Poisoned EP

Ilustrační obrázek

Už 20. februára 2017 vychádza Poisoned EP, prvá viacpesničková kolekcia Karola Mikloša od vydania kritikou i poslucháčmi vrelo prijatého albumu The Past of the Future z roku 2008.


 

 

Karol Mikloš - Poisoned EP

Poisoned EP Vinyl

Vydavateľ: Deadred Records / Starcastic Records
Dátum vydania: 20. február 2017
Formát: 12" transparentný zelený vinyl, MP3 / FLAC / AAC / WAV download/stream
Katalógové čísla: DR-047 / STC067

Zoznam skladieb:

1. Poison
2. One Life More or Less
3. You Went All Deep
4. Safe but Insane
5. Steering the Wheel Away
6. Malady

Šestica skladieb, v ktorých sa Karol Mikloš vracia ku kapelovému zvuku s minimom elektroniky, hudobne najviac pripomína debutový album The Same Mist Here, ktorý vyšiel pred takmer 20 rokmi. „V skutočnosti dlhodobo pracujem na elektronických pesničkách, ktoré sa stále vyvíjajú a naberajú nové smerovania, ale nikdy sa nedokončujú... keď som po dlhej dobe opäť vzal do ruky akustickú gitaru, behom veľmi krátkej doby vznikla séria skladieb, ktoré boli od začiatku akoby hotové a z ktorých som mal pocit, že nesmú zostať v šuplíku", vysvetľuje Karol. „Bolo jasné, že do elektronického konceptu nezapadajú a vyslovene si žiadajú živú kapelu. Mala to byť krátka kapelová odbočka, nakoniec však cesta k tomuto EP trvala viac než 2 roky".


Karol Miklos Band

Karol sformoval novú kapelu s bubeníkom Alexandrom Salvianym (inak aj autor portrétu na obale EP), ktorý následne pritiahol aj ďalších trenčianskych muzikantov z mladšej generácie, gitaristu Andreja Petroviča a Petra Brhlíka na base. Novú zostavu nakoniec skompletizoval gitarový mág Roman Hlubina, ktorý už bol súčasťou Karolovej štúdiovej aj koncertnej zostavy v období albumu Vis-à-vis (2002).
„EP formát sa mi veľmi pozdáva, pretože jeho dĺžka jednak umožnila, aby toto EP bolo ucelenou snímkou jedného obdobia a jednak mám pocit, že ľudia nemajú dnes veľmi priestor započúvať sa do hudby na viac než 20 minút", objasňuje Karol, prečo tentokrát nevytvoril regulérny album.

EP obsahuje dva energické single, ktoré avizovali jeho vydanie: strhujúcu otváraciu skladbu Poison s nápaditým animovaným videom od filmára Rada Marčeka, už usadenú v playliste Rádia_FM a One Life More or Less, vydanú ako 7-palec pri príležitosti Record Store Day. You Went All Deep postupne prejde od popovej baladickosti až k vrcholu, ktorý skôr pripomína jam session a má špeciálnu príchuť v tom, že vznikala bez akejkoľvek demo predlohy - „je skutočne dielom celej kapely a pre všetkých bola najsilnejším momentom nahrávania". Druhú stranu otvára jemne experimentálna a členitá Safe but Insane, ktorá sa textovo najviac dotýka témy krízy stredného veku, rezonujúcej celým EP. K téme úteku od reality sa Karol vracia v Steering the Wheel Away, ktorá miestami pripomína soundtrack k filmu odohrávajúcom sa v nevadskej púšti. Záverečný klavírny song Malady s podmanivými vokálmi znie ako hymna na večný smútok a poodchyľuje dvere k tomu, kam by sa Karol mohol hudobne uberať do budúcnosti.

Poisoned EP vychádza 20.02.2017 na značke Deadred Records/Starcastic Records na 12-palcovom priehľadnom zelenom vinyle aj ako digitálny download a stream v sieťach Bandcamp, Spotify, Deezer, Apple Music a pod. Nahrávanie prebehlo na rôznych miestach na Slovensku, pod mastering nahrávky sa podpísal Tomáš Karásek v štúdiu Gargle&Expel v írskom Dubline. Grafická podoba obalu vznikla v štúdiu Fluidum Design.

Titul z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Súvisiace linky:

Video Poison:
https://youtu.be/3eh1ah3qJ5Y

Download:
https://karolmiklos.bandcamp.com/album/poisoned-ep
http://deadred.sk/releases/karol-miklos-poisoned-ep

Vinyl:
http://deadred.sk/produkt/karol-miklos-poisoned-ep-vinyl-edition-limited/

Karol Mikloš:
http://www.karolmiklos.sk
http://karolmiklos.bandcamp.com

Vydavateľstvá:
www.deadred.sk
www.starcasticrecords.cz


Karol Mikloš (bio)

Karol Miklos

Karol Mikloš začínal v skupine Shellwoy a od roku 1993 vystupuje ako sólový spevák. Po niekoľkých skladbách na kompiláciách vydavateľstva Gregor Agency mu tam v roku 1997 vyšiel aj jeho debut The Same Mist Here v produkcii Laca Lučeniča, ovplyvnený na Slovensku vtedy nevídaným zvukom ostrovných gitaroviek, za ktorý si vyslúžil nomináciu v slovenských Grammy ako Objav roka. Na druhom albume Vis-á-Vis (2002, Millenium Records) sa prvýkrát objavili slovensky spievané skladby a prvé koketovanie s elektronikou, za čo bol odmenený nomináciou v cenách IFPI Aurel v kategórii Spevák roka. V roku 2004 začal pracovať na novom albume a v roku 2006 sformoval novú kapelu, ktorá sa na jeho nahrávaní podieľala. Výsledkom bol album The Past Of The Future (2008, Deadred/Starcastic) s pozitívnym ohlasom u médií aj fanúšikov. Po dlhšej odmlke, počas ktorej sa prihlásil iba skladbou Life Is a Full-Time Job na výročnej kompilácii Ten Deadred (2011, Deadred/Starcastic) a zároveň vo filme O mladých rodičoch 2, začal v roku 2015 pracovať na novom materiáli. Výsledkom je nové Poisoned EP so singlami One Life More or Less a Poison, ktoré práve vychádza na značke Deadred Records/Starcastic Records.

Zdieľať na: 
Publikované: 23. februára 2017 v 15:40 – videné: 434x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,