Horkýže Slíže vydávajú box Úplne prvých štyroch nahrávok a berú si ho so sebou na turné! – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

Horkýže Slíže vydávajú box Úplne prvých štyroch nahrávok a berú si ho so sebou na turné!

Ilustrační obrázek

Horkýže Slíže majú pre fanúšikov hudobnú raritu! Nitrianska skupina vydáva box „Úplne prvých štyroch nahrávok". Prvé štyri počiny úspešnej kapely Horkýže Slíže zachytili dobu eufórie, v ktorej v 90-tych rokoch začala robiť prvé kroky na hudobnej scéne. 4CD obsahuje raritné fotografie, ktoré kapela nikdy predtým nezverejnila. Box si Horkýže Slíže berú so sebou na jesennú časť turné Pustite Karola. Nenechajte si ujsť našu najlepšiu koncertnú kapelu, stretneme sa v šiestich mestách od Levíc až po Prešov!

hs

Štvorbox zaznamenáva aktivity Horkýže Slíže počas prvých ôsmich rokov existencie kapely. Štyri CD sú dôkazom, že pokiaľ na Slíže čakala v ďalších rokoch slovensko-česká sláva, potom na tom pracovali už v úplných začiatkoch. Kolekcia „Prvý slíž" nie je regulárnym albumom. Už vo svojej dobe bola vnímaná ako „neoficiálny album" a aj vďaka tomu sa neskôr stala vyhľadávanou raritou.

Box obsahuje tri oficiálne albumy a prvú neoficiálnu demo-nahrávku, ktorá vyšla na kazete v počte len 500 kusov. Takže je to taká „raritka". Na tom deme boli pesničky, ktoré sme potom prerobili alebo vydali ich nové verzie. Demokazetu nám vtedy, keď sme nemali peniaze ako mladí začínajúci muzikanti, zasponzoroval predajca okuliarov. Bol to taký náš kamarát a poslucháč, sám sa ponúkol a zaplatil prvých 500 nosičov - kaziet. CD-čka boli pre nás strašne drahé. Ale kazety sa vypredali za mesiac, čo nás veľmi povzbudilo a potom sme už išli nahrávať do profesionálneho hudobného štúdia," opisuje gitarista kapely Juraj Štefánik.

Horkýže Slíže zachovali autenticitu prvých nahrávok, skladby remastrovali a pôvodný zvuk trochu upravili. Box CD vydáva Warner Music Czech Republic, ktoré sa rozhodlo prvú nahrávku vydať aj na samostatnom CD pod názvom „Prvý slíž".

Zvuk zostal pôvodný aj s tými chybami a s celou atmosférou tej doby. Vychádza to teraz spolu s ostatnými a v buklete sú fotografie, ktoré sme ešte nikdy nezverejnili. Dosť ťažko a dlho sme ich zháňali od starých kamarátov, s ktorými sme vyrastali. Ukázalo sa, že každý má doma nejaké staré fotky, o ktorých sme ani my nevedeli. Sú tam fotografie z nakrúcania našich prvých klipov, naše spomienky a aj obaly našich prvých albumov," prezradil Juraj Štefánik.

hsbox

Peter Hrivňák - Kuko, Mário Sabo - Sabotér, Juraj Štefánik - Doktor a Marek Viršík - Vandel vydali štvorbox pre fanúšikov, ktorí sa prvých nahrávok nevedeli dopátrať.

Vydavateľstvo, ktoré ich vydalo pôvodne už neexistuje. Vydávame to pre našich priateľov, ktorí si chcú skompletizovať diskografiu a nevedeli sa k prvým trom albumom dostať. Aby mali na Vianoce, čo počúvať. Budeme sa snažiť, aby sme mali nový štvoralbum na každom koncerte," uzatvára Kuko.

Horkýže Slíže odpálili jesennú časť Pustite Karola Horkýže Slíže tour vypredaným koncertom v Považskej Bystrici. Pre fanúšikov si pripravili takmer dvojhodinovú šou, jej súčasťou sú okrem našlapanej hudby aj vizuálne efekty. Na šnúre odznejú skladby, ktoré Slíže na jarnej časti nehrali. Z albumu „Pustite Karola" zahrajú „Nervy", „Starý Čočil" a „Kozy, Husle, Rooney". Nebudú chýbať hity „L.A.G. Song", „Horí ti maštaľ", „Malá Žužu", „A ja sprostá" alebo „Silný refrén". Nenechajte si ujsť nášup energie v podaní Horkýže Slíže, stretneme sa na šiestich koncertoch od Levíc až po Prešov! Vstupenky na Pustite Karola - Horkýže Slíže tour 2018 si môžete kúpiť v sieti Ticketportal a Predpredaj. Všetky informácie o kapele nájdete na www.horkyzeslize.sk

Pustite Karola - Horkýže Slíže tour 2018
hstour
16.11.2018 - Športová hala, Levice
17.11.2018 - Mestská športová hala, Partizánske
23.11.2018 - Aréna Poprad
24.11.2018 - Športová hala Podháj, Martin
30.11.2018 - Mestská športová hala, Detva
01.12.2018 - ENCORE the club, Prešov

Prvý slíž CD
hs1sliz
1. 1. Horkýže Slíže
2. 100. Hovadá
3. 4,6. Stretol veselý...
4. 3/4. Čínska modlitba šťastia
5. 0,002. Poľovník
6. 32. Tá
7. VII. Matelko
8. Osemnásť
9. III. Pouličná lampa
10. STOTRI. Dole dole
11. 69. Onania
12. 2 0/00. Bylinožravec Milino
13. MCLIII. Mestečko Chorobná
14. Maštaľ

Zdieľať na: 
Publikované: 9. novembra 2018 v 12:11 – videné: 180x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,