HardFlash /MetroClub-SA/ 16.10.2010: Rozhovor s PierStoe & Snom, Sepromatiq-om a s Hogar-om – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

HardFlash /MetroClub-SA/ 16.10.2010: Rozhovor s PierStoe & Snom, Sepromatiq-om a s Hogar-om

Ilustrační obrázek

Hardflash - PierStoe & Snom: Niekedy na nás pozerajú ako na Marťanov!

Už len deň nás delí od ďalšieho pokračovania party Hardflash, ktorá po pol roku opäť prichádza s bohatým výberom djov a štýlov, rozložených na troch stageoch. Dnes vám predstavujeme dvoch djov, ktorí sa stali neoddeliteľnou súčasťou portálu gregi.net - PierStoe & Snom!

PierStone Snom

Už dlhšiu dobu môžeme vidieť vaše mená spolu, preto vás všetci považujeme za silnú a nerozdeliteľnú dvojicu. O rozhovory s vami sme sa podelili pred pol rokom, príde mi zbytočné pýtať sa vás na rovnaké či podobné otázky. Keďže ste taká nerozlučná dvojka, predpokladám, že v partnerskom dotazníku by ste bodovali. Ja sa však v mojom dotazníku budem zaujímať o trocha iné veci ako o partnerský vzťah. Pozrieme sa na to, ako veľmi ste skutočne zohraní.

Aký je váš najobľúbenejší štýl hudby? Môžete zvoliť iba jednu možnosť.

PierStoe: Rozhodne Electro!
Snom: Electro... počkaj, nie nie, predsa elektro!

Aká hudba bola nahraná na vašej úplne prvej kazete, ktorú ste vlastnili?

PierStoe: Ac/dc. Až pri tejto otázke mi to došlo, prečo mám rád také tvrdé a agresívne zvuky.
Snom: Jednoznačne Maťko a Kubko - Pásli ovce valasi s rozprávkami a ľudovou tvorbou.Ale keď rátame až takú, čo som si kúpil sám tak Depeche Mode - Music for the Masses, takže to bol v tej dobe ešte syntpop, samozrejme "originálna Poľská kópia" z Pionierskeho tábora

Od koho ste svoju prvú kazetu s hudbou dostali?

PierStoe: Od predavača na centrálnom trhovisku.
Snom: Aj keď sa tuho zamýšľam, myslím, že som nikdy od nikoho nedostal nahratú magnetofónovú kazetu. Ak rátame aj čisté, tak prvú som dostal od mamy a kupovali sme ich od Vietnamca spod kabáta pri novej tržnici. Boli to dve Sony EF90 za 130 KČS, krásne spomienky až kým mi ich niekto neukradol aj s raritným kazeťákom JVC. Ako dar som dostal len pár platní, vačšinou promá od DJov a jednu Leilu-K, dnes už oldies

Ovládate hudobnú teóriu? Viazanú na príručky a poučky!

PierStoe: Na niečo si ešte spomínam, keď som chodil 6 rokov na gitaru v LŠU.
Snom: Ako by som to len, hmmmm. V podstate asi nie. Zopár akordov, tóny a poltóny by som ešte na klavíri vedel vystrúhať ale notový zápis a ťažké teórie z príručiek už idú dosť mimo mňa. Začínal som keď sme noty a akordy už ťukali do počítačových trackerov v inej forme ako tie mrňavé zamrežované bodky so zástavkami, tučné, tenké a podobne

Na akých hudobných nástrojoch viete aspoň trocha hrať?

PierStoe: Gitara, klávesy, fujara
Snom: Nooo asi najlepšie na rúrach od vysávača. Žiaden smiech, myslím to úplne vážne. Naučil som sa na nich hrať keď som si kúpil prvé didgeridoo a keď mi to ani za svet nešlo a len som do neho zbytočne pľul a prskal, presurfoval som internet s nejakými radami ohľadne hrania na tento nástroj, a v jednom článku odporúčali vyskúšať rôzne dostupné "rúry". Samozrejme, čo máš v každej domácnosti doma za rúru ? Áno vysávačovú. Prekvapivo sa na tieto kovové rúry hrá podstatne ľahšie ako na "zle urobené didgeridoo" ktoré sú u nás predávané na ozdobu a nie ako hudobý nástroj. Po akom takom zvládnutí techniky si už teraz vyberám didgeridá až po odskúšaní. Ale späť k nástrojom. Ešte by som pár akordov a arpegií dal na klávesoch, vcelku zvládnem aj drumbľu ale nemám ju príliš rád, brní mi z nej huba. Nervy sa asi nerátajú, že? Susedia by vedeli dlho rozprávať ako im na nich hrám keď doma cvičím.

Na akých hudobných nástrojoch by ste sa chceli naučiť hrať?

PierStoe: Didgerido, cimbal.
Snom: Začínal som na gitare po otcovi, ale nešlo mi to, považujem ju za ťažký nástroj a ja mám rád skôr také, čo mi sadnú či už "do ruky" alebo "na hubu" hneď. Ale mám rád riffy elektrickej gitary aj v elektronickej hudbe, takže keby to šlo bez učenia tak by som rád hral na gitaru. Z tradičných nástrojov je to fujara ktorú by som hádam aj zvládol keď už budem virtuóz na tých rúrach od vysávača. Z dychových nástrojov veľmi obdivujem saxofón, no zatiaľ som nenazbieral odvahu ho ani vyskúšať lebo vraj najprv treba prejsť cez flautu a klarinet, ktoré nemám v láske. Asi to bude preto lebo do toho príliš fučím a na flautu treba skôr jemne.

Čo by ste volili radšej? Byť uznávaný producent ako The Fluke, alebo byť slávny sexy dj a lá Tiesto?

PierStoe:
No neviem, či je Tiesto sexy, ale určite by som volil The Fluke !
Snom: No to si veru netrafila moju nôtu. Tiesta som nemal rád ani v mojom tranceovom období, takže vylučovacou metódou volím The Fluke. Ale my sme obaja skromní chlapci, ktorí proste len radi hrajú ;)

V ktorých krajinách by ste si ako dji radi zahrali?

PierStoe: Tak CZ sme si už skúsili, tak je na rade PL,HU,RU,GB.
Snom: No takto z fleku veru ani neviem. Zaujímavé by to mohlo byť vo Francúzku. Tam by nás asi aj najviac pochopili. Ešte ma láka Poľsko, tam sa stále drží tradícia akcií na ktorých sme vyrastali.

Chceli by ste mať svoj vlastný fun club zložený z prevažnej väčšiny neplnoletých adolescentov?

PierStoe:
Rozhodne nieee ! Veď už tá otázka sa musela tak ťažko písať.
Snom: To v žiadnom prípade! To sa ešte vôbec v dnešnej dobe deje? Posledný šialený fanklub si spájam s The Kelly family odvtedy som niečo také nepozoroval. Posledné čo mi chýba ku šťastiu je aby mi v noci posielali nejaké fanúšičky SMSky.

Máte radšej menšie alebo väčšie kluby?

PierStoe: To je jedno. Sme radi, keď sa ľudia hlavne bavia.
Snom: Ja osobne skôr kluby s viacerými priestormi, nezáleží mi na ich kapacite pokiaľ sa 2-3x neprekročí. Mám rád keď si človek má z čoho vybrať a môže migrovať medzi viacerými scénami.

Koľko platní a albumov by ste chceli vo svojej kariére vydať?

PierStoe: Stačí aj jeden a poriadne kvalitný.
Snom: Ani jeden. Už som spomínal minule, prečo po tom netúžim. Ale keď niekto chce počuť moje veci nech len pekne príde.

Pretláčate svojmu okoliu do pozornosti štýl, na ktorom fungujete práve vy?
PierStoe:
Áno. Niekedy na nás pozerajú ako na marťanov.
Snom: Samozrejme, ale veľmi nenápadne. Pssst, oni o tom nevedia! Vždy im tam šupneme niečo s čím nerátajú a postupne ich navykáme.

Chceli by ste ovplyvňovať masy ľudí svojou hudbou alebo svojimi setmi?

PierStoe: Prečo nie. Keď sa im to bude páčiť.
Snom: To by bola veľká zodpovednosť, ešte by to náhodou skončilo nejako zle. Ľudia v žiadnom prípade sa prosím hlbšie nezamýšľajte nad tým, čo vám hráme, proste sa len pri tom zabavte. Alebo že by sme predsa len presvedčili masy, že oranžová je znova in ? Môžeme to najbližšie skúsiť, pripravíme nejaké oranžové skladby.

Chcete byť slávni, alebo skôr štátu prospešní?

PierStoe: Radšej sláve prospešní. Dane už platíme tak či tak.
Snom: Myslím, že keď sme obaja zamestnaní, už sme dostatočne prospešní, takže kde sa máme postaviť do radu na tú slávu?

Alkohol, drogy, huby a iné pochutiny, alebo len dobrá hudba a pohoda?

PierStoe: Jasné že poriadna hudba a pohoda, a nejaký ten redbull, keď už sa bavíme o pochutinách. :-)
Snom: Pochutiny ako oriešky, chipsy, soletky sú moja smrť, neprestanem kým ich nedám všetky. Inak som taký suchár - nepijem, nefajčím, neaplikujem, neinhalujem, dokonca sa pre to niekedy cítim v spoločnosti aj menejcenný, ale väčšinou sa karta obráti keď treba odviezť všetkých domov. Ale huby mám rád, už mám nazbierané a nasušené na zimu dubáky, kozáky a suchohríby. Myslím, že bez čistej mysle by som si hudbu nevychutnal v pohode. Keď už sme pri tých nerestiach dám jednu prosbu medzi ľudí: Prosím nehúlte na mňa. Štípu ma z toho oči a potom blbo vidím na tie čudlíky na mixe a vám sa zdá že divne hrám.

Aká je podľa vás najdokonalejšia oslava narodenín?

PierStoe: Vo vlastnom klube, s priateľmi, ktorí by sa bavili až do rána a spomínali by na to ešte 20 rokov.
Snom: No ja ti ani neviem, ale určite cudzia

Aký je podľa vás najdokonalejší dar k narodeninám?

PierStoe: Prísť na oslavu a zablahoželať.
Snom: Ja som skromný, hlavne keď z toho nebude treba utierať prach

hardflash: tronic & gregi b-day celebration
16. október 2010
Metroklub, Šaľa
21.00 - 06.00
entry: 7 EURHardflash - Sepromatiq: Teším sa na vás všetkých!
Už len deň nás delí od dlho očakávanej party Hardflash v Metroclube Šaľa a my vám preto predstavujeme Sepromatiqa, jedného z najuznávanejších slovenských producentov a djov, ktorý sa predstaví na hardtechno/schranz stagei.

Sepromatiq

Ahoj Sepro! My sa tuším stretávame pri rozhovoroch každý rok, či polrok? Vieš o tom, že si jeden iba z dvoch djov, s ktorými sa mi darí pri rozhovoroch stretávať pravidelne už roky? Vyzerá to tak, že teda tvoje postavenie na hardtechno scéne nestagnuje, ba naopak stúpa, dôkazom je aj tento veľký mediálny záujem nielen našej redakcie. Všetci vieme, že je to len vďaka tvojej tvrdej práci a odhodlaniu. Na čom si teda pracoval posledný rok?

Ahoj ahoj :) Za posledný rok sa v mojom hudobnom živote dosť veľa udialo. Zrejme sa mi nepodarí spomenúť všetko, ale skúsim to v krátkosti opísať v jednej vete. Stovky hodín presedených v štúdiu, ktoré sa odzrkadlili na mojich nových vinyloch, či digital releasoch, hrania po kluboch, popredných festivaloch na Slovensku, či v Európe a v neposlednom rade organizovanie party DARKNESS.

Pamätám si, keď som ťa pred dlhými rokmi videla prvý krát za gramcami... Hral si klasické schranzové tracky, ktoré sme už poznali naspamäť. A potom to prišlo: Fantomas! Myslím, že týmto trackom si si ma získal. Aké sú tvoje spomienky na tieto chvíle? Ľudia pri tom tracku absolútne šaleli. Je ešte aj dnes možné započuť Fantomasa v tvojich setoch?

Pamätám si na tú chvíľu veľmi dobre. V tej dobe to boli jedny z mojich prvých producentských pokusov v hardtechno muzike. Prvý krát som tento track zahral v bratislavskom klube Duna. Keď ľudia počuli tento vokál v mojom tracku, zostali trošku prekvapení, ale následne začal celý klub pískať a kričať, čo vo mne vyvolalo neskutočný, nezabudnuteľný pocit.. Určite na tú chvíľu nikdy nezabudnem :) V mojich setoch už tento track určite počuť nebudeš, pretože od tej doby sa môj sound značne zmenil a zlepšil, ale možno sa tento spomienkový track dožije reworku :)

Pri tvojich bohatých skúsenostiach s djingom sme všetci predpokladali, že sa „presláviš" ako dj. Prekvapenie prišlo, keď sa v zahraničí začalo rozprávať o tom famóznom producentovi zo Slovenska. Bola úspešná produkcia vždy tvojim cieľom alebo snom? Baví ťa viac produkcia, alebo djing?

Hudobnej produkcii sa venujem už vyše 13 rokov. Ako každý som aj ja prešiel hudobným vývojom, ale od prvých pokusov som vedel, že toto je môj život. S hudbou sa stretávam od svojich 6-tich rokov, kedy som začal navštevovať základnú umeleckú školu, ktorú som úspešne vyštudoval. Štúdiu hudby som sa venoval aj popri študovaní na strednej škole. Pre mňa je produkcia ako vyjadrenie svojho vnútorného "ja". V mojich trackoch je cítiť moja nálada, pocity, či emócie. K dj-ingu som sa dostal zhruba pred 8-mimi rokmi. Je to perfektný pocit postaviť sa pred ľudí a vidieť, ako sa bavia na to, čo im práve servírujem. Ich úsmevy sú pre mňa najkrajšou odplatou :)

Sepromatiq

Si jeden z mála djov, ktorý sa dokázal udržať na popredných priečkach hardtechno scény. Dnes už tieto štýly nie sú až tak masívne preferované a väčšina djov práve kvôli tomu presedlala na iné štýly. Ako sa tebe podarilo na hardtechno scéne prežiť a čo ťa k nej viaže, priťahuje?

Veľa zahraničných ´stars´, ktoré boli na výslní nejaký ten rok dozadu naozaj prešlo na iný ´módny´ štýl.. Nemyslím si, že to je ich hudobný vývoj, ale ide tu hlavne o peniaze.. Rozprával som sa s veľa uznávanými poprednými djmi, ktorí lásku k hardtechnu nevymenili za peniaze, či popularitu v TOP 10 a ich názor je dosť identický s tým mojim.

Už som v predchádzajúcich otázkach spomínala tvoju produkciu. Koľko si už dodnes vydal trackov, platní, EP alebo albumov? A s ktorým výtvorom si najviac prerazil?

Tento mesiac, presnejšie 18.10. ma čaká veľká oslava, pretože v zahraničí bude vydaný môj v poradí 20-ty vinyl :) Od začiatku svojej hudobnej kariéry som túžil mať aspoň jednu svoju skladbu na plastovej platni, ale nikdy som netušil, že sa mi podarí presadiť sa vo svete až v takých vysokých obrátkach. Priznám sa, že digitálne releasy sa mi už vymkli z pod kontroly, už som to prestal počítať, je ich dosť :) Som veľmi rád, že moja dlhoročná tvrdá práca je hodnotená tak vysoko pozitívne a má uznanie po celom svete.

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Ako tomu bolo aj doteraz, neplánujem povoliť, práveže ešte pridať. Teraz som trošku zaneprázdnený kompletnou rekonštrukciou môjho domu, čo mi berie 100% môjho voľného času, ale mám z toho aj radosť, pretože rekonštrukciou prejde aj moje štúdio a to nielen interiérovou, ale aj technickou. Do konca roka by malo svetlo sveta uzrieť ešte zopár mojich nových vinylov, čakajú ma hrania nielen na Slovensku, ale i v Čechách, Nemecku, Maďarsku, Slovinsku, Ukrajine atď.. Ďalším veľkým krokom v mojom živote bude vydanie môjho dlho očakávaného albumu, na ktorom spolupracujem s maďarským producentom Svetec-om. Môžete sa tešiť na troj-platňu nadupaných energických trackov :) Po vydaní albumu ma budúci rok čaká turné po celej Európe v popredných kluboch. Veľmi sa teším, zbožňujem cestovanie a spoznávanie nových krajín. Okrem elektronickej hudby sa venujem produkcii aj trošku inej muzičky. Tieto moje tracky sa dostali do filmových producentských štúdií, ale viac Vám zatiaľ nemôžem prezradiť :)

Onedlho si zahráš na party Hardflash v Metroklube - opäť. Ty si už skoro stálym rezidentom tejto party. Aký je tvoj vzťah k značke Hardflash?

Vzťah k party Hardflash mám veľmi kladný. Hral som už na veľa dieloch a vždy prišla s niečím novým. Verím, že tento diel nás zase niečím prekvapí. Vždy tam panuje perfektná nálada a atmosféra, čo potvrdzuje fakt, že Hardflash je naozaj veľmi obľúbený medzi party people. Výnimočný bude už len tým, že tam oslávia narodeniny moji veľmi dobrí dlhoroční priatelia Tronic a Gregi.

Pripravuješ si niečo špeciálne na tú veľkolepú dvojnásobnú narodeninovú oslavu? Na čo sa môžeme tešiť z tvojej strany?

Niečo snáď vymyslím, určite sa budem snažiť dokončiť moje nové rozpracované tracky, ktoré budete môcť premiérovo počuť práve počas môjho setu. Verím tomu, že si to spoločne užijeme ako sa patrí. Teším sa na Vás všetkých. RUKA HORE!

Video:


Ukážky z produkcie:
http://soundcloud.com/sepromatiq/tracks?page=2


Hardflash - Hogar: Stále som na každé hranie nažhavený!
Už len deň a máme tu party Hardflash. Ak prídete v tento večer do Metroclubu, určite si vyberiete práve to, čo vás najviac zaujíma, alebo na čo máte najviac náladu. Veď vyberať bude z čoho - tri stage pestro zaplnené kvalitnými djmi zo Slovenska i zahraničia. Dnes vám preto predstavujeme ďalšieho z djov, ktorý sa predstaví na schranz/hardtechno stagei. Je to váš obľúbenec - Hogar.

Hogar

Ahoj Hogy. Ty si tiež jeden z djov, ktorého netreba nejako extra predstavovať. Aj tak sa ťa však spýtam na niektoré míľniky tvojej kariéry. Tak napríklad hovorí sa, že od roku 2008 sa koncentruješ hlavne na svoju produkciu. Ako ti to v oblasti produkcie teda ide?

Ahoj. Viac menej máš pravdu, ale musím priznať, že rok 2008 a 2009 som produkoval oveľa viac ako inokedy, a tento rok je toho opäť o trochu menej, lebo na to nemám toľko času. Veľa mi ho zaberá škola a popri tom som sa naplno sústredil na organizovanie akcií Darkness, pri čom som takisto „zabil" veľa času. Ale samozrejme som na produkciu nezanevrel úplne a sem tam som stihol dokončiť nejaký ten track

Kedy si vyprodukoval svoj prvý track a o aký štýl vtedy išlo?

Fuha, môj prvý track... Neviem či sa to dá trackom nazvať, ale tak každý má svoje začiatky. Mal som asi 13 rokov, keď som sa zoznámil s programom Fruity Loops 2. Sedel som pri tom od rána do večera a stále som niečo skúšal. Bolo to niečo, čo by sa dalo nazvať „všetkodokopy". :D Snažil som sa robiť techno, zrazu som do toho vložil prvky tranceu, houseu a neviem čoho všetkého. :D Všetky tieto moje počiny, ktoré som kedy urobil mám napálené na 4 či 5 CDčkach a sem tam si ich pustím, aby som si zaspomínal

Produkuješ len schranz/hardtechno tracky, alebo skúšaš tvoriť aj v iných štýloch elektronickej hudby?

Posledné roky to bolo iba hardtechno, no v poslednej dobe nejako začínam inklinovať industrialu a ten sa aj snažím vkladať do svojich trackov. Čiže v dnešnej dobe je to hlavne kombinácia industrialu a hardtechna. Iné štýly si rád vypočujem, ale to, aby som ich produkoval ma veľmi neláka.

Koľko platní/EP/albumov/mp3 si doteraz vydal a v akých známych či významných vydavateľstvách?

Zatiaľ toho veľa vydaného nemám. V poslednej dobe som ani nikam nič neposielal a snažím sa nahromadiť viacero trackov, ktoré neskôr poposielam do lepších labelov. Na konte mám zatiaľ 6 digital releasov, z toho 1 sólový. V blízkej dobe sú naplánované ďalšie 2 kúsky a na prelome roku vyjde na vydavateľstve Killfactory vinyl, na ktorom sa bude nachádzať aj môj spoločný track so Sepromatiqom.

Hogar

Djingu sa venuješ už naozaj veľmi dlho. Stále ťa fascinuje rovnako, alebo sa ti do mixovania už ani nechce? Máš radšej djing, alebo produkciu?

No je to už nejaký ten rôčik. DJing ma fascinuje stále tak isto a stále som na každé hranie „nažhavený" ako na prvé. A čo mám radšej? U mňa to vyhráva DJing. Dodáva mi to viac energie, keď sa ľudia hýbu na to, čo ja hrám. No asi najlepší pocit mám pri tom, keď hrám svoje tracky a vidím, ako sa na to ľudia skvelo bavia. To je pre mňa tá najväčšia eufória.

Máš nejaké sny alebo ciele v rámci hudobnej sféry? Čo by si chcel ešte dokázať?

Samozrejme, že mám. Hudobná sféra patrí podľa mňa do takej skupiny, kde vrchol nie je. Neviem si predstaviť, že by som si jedného dňa povedal: Áno, dnes som na vrchole a dokázal som všetko, čo som chcel. Vždy si stanovím nejaký najbližší cieľ, čo by som chcel dokázať. No než sa k nemu dostanem, nejaký ten čas ubehne a vyhliadnem si niečo nové. Najbližšie mám v pláne dostať sa viac do zahraničia. Takže sa pomaly pripravujem na to, že celé zimné večery sa budem snažiť spraviť nejaké zaujímavé tracky.

Už 16. októbra si opäť zahráš na party Hardflash. Tentokrát sa ale nepredstavíš v spoločnom sete so Sepromatiqom, ale v sete samostatnom. Na čo sa môžeme v tvojom podaní tešiť? Pripravuješ si niečo špeciálne?

Vždy sa snažím pripraviť si niečo nové, čím by som ľudí zaujal. Určite sa v mojom sete objavia nejaké nové tracky, ale myslím, že to už nie je v dnešnej dobe nič špeciálne.

Chcel by si na záver niečo odkázať clubberom, ktorí sa plánujú party Hardflash zúčastniť? Alebo aj tým, ktorí nad svojou účasťou stále váhajú?

Tým, ktorí sa plánujú zúčastniť, prajem skvelú party so skvelou hudbou a nech si so sebou privezú čo najviac skvelej nálady, aby vytvorili tú najlepšiu atmosféru. Tým, ktorí ešte stále váhajú len toľko, nech už neváhajú a prídu sa zabaviť, lebo akcií podobného druhu je už naozaj veľmi málo.

HardFlash

 

Zdieľať na: 
Publikované: 15. októbra 2010 v 23:26 – videné: 995x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,