HardFlash /MetroClub-SA/ 16.10.2010: Rozhovor s Lixx-om a Conect-om – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama

HardFlash /MetroClub-SA/ 16.10.2010: Rozhovor s Lixx-om a Conect-om

Ilustrační obrázek

Hardflash - Lixx: Hudba je mojou neoddeliteľnou súčasťou!

Už 16. októbra sa rozpúta v Metroclube Šaľa undergroundové šialenstvo zvané Hardflash. Preto vám predstavujeme jedného z hlavných hostí dnb stageu, obľúbeného a vyhľadávaného dja Lixxa, ktorý sa v svojom rozhovore vyjadril nielen o svojej práci, ale aj o dnb scéne ako takej.

Lixx

Ahoj Michal, teba nie je myslím vôbec potrebné predstavovať. Si jeden z najobľúbenejších a najsledovanejších dnb djov na Slovensku, tiež si výborný grafik, organizátor, moderátor a redaktor. Ako to robíš, že si aj po rokoch stále o krok vpred? Za tým bude určite mágia...
Ahoj! Myslíš, že som o krok vpred? Žiadna mágia. Robím veci tak, ako ich cítim. To je celé „tajomstvo". Úprimne - hudba je mojou neoddeliteľnou súčasťou, je to energia, ktorú potrebujem k životu. To je základ. A nehovorím to ako klišé, i keď to ťažko dokázať. Pre mňa to znamená veľa. Všetky tie veci ma skutočne bavia a verím tomu, čo robím. Ak to poteší čo i len jedného ďalšieho človeka, má zmysel robiť to aj verejne.

Venuješ sa naozaj mnohým projektom, ktoré podporujú rozvoj dnb scény. Za posledný rok ma ale najviac zaujal projekt Signall FM New Generation, ktorý dal šancu presadiť sa začínajúcim či menej známym djom. Ako súťaž prebiehala a čo bolo jej cieľom?
Projekt SIGNAll_FM NEW GENGERATION vymysleli vlastne chalani z Codered Crew. V ich klube sa aj celá súťaž uskutočnila. Dali sme hlavy dokopy, pretože som mal pocit, že takúto aktivitu treba podporiť. Celkovo ma vždy poteší, keď niekto vyvýja nejakú aktivitu a vymýšľa zaujímavé veci. To sú presne ľudia, s ktorými rád spolupracujem. Preto som sa vlastne rozhodol zastrešiť celý projekt značkou SIGNAll_FM.

Chalani prišli s nápadom ponúknuť počas leta možnosť zahrať si v klube na poriadnom zvuku aj mladým začínajúcim djom. Vymysleli súťaž a spolu sme dali dokopy pravidlá a ceny. Súťaž prebiehala v 4 kolách, pričom každého kola sa zúčastnilo myslím 5 súťažiacich djs, ktorí boli predtým vybraní na základe prihlášok, ktoré obsahovali aj ich mixované sety. Priamo počas noci v klube mali potom za úlohu naživo čo najlepšie zahrať set, ktorý priamo tam hodnotila porota zložená zo zástupcov Codered Crew a pozvaných hostí zo slovenskej drum&bassovej scény. V úlohe porotcov sa teda objavili aj mená ako B-Complex, či X2um.

Hodnotilo sa naozaj férovo, nie len technika, ale kopec ďalších faktorov, vrátane celkového dojmu. Skutočne nezáležalo na osobných žánrových preferenciách porotcov, to bolo super. Dokonca ma chalani prekvapili a zobrali to naozaj zodpovedne. Keď som prišiel na jedno z kôl ako porotca, dostal som pekne pripravený hodnotiaci hárok, pero a všetko bolo dobre vymyslené.

A čo bolo cieľom tohto celého? Je jasné, že dnes už máme djov kopec, situácia je úplne iná, než pred rokmi, keď som začínal ja. Ak je niekto naozaj dobrý a hráva len doma v obývačke, treba ho vytiahnuť do klubu a podporiť ho. Vytiahnuť ho spomedzi všetkých a ukázať svetu. Presne to sme chceli urobiť. Okrem toho víťazi jednotlivých kôl dostanú možnosť zahrať si na reálnej veľkej párty so zahraničným headlinerom a tiež prezentovať sa v mojej drum&bassovej show SIGNAll_FM. Myslím, že pre chalanov to bude určite prínosné a minimálne budú mať nové skúsenosti. Stojí to za to.

Lixx

Myslíš, že na slovenskej dnb scéne chýba mladá krv? Často totiž započujem clubberov pod stageom hovoriť o stereotype, ktorý pravidelne na dnb akciách zažívajú a hlavným problémom sú vraj stále tí istí dji na line upoch, stále tie isté sety a tie isté tracky.
Nie, vôbec si to nemyslím. Mladej krvi tu máme až až. To, čo tu často chýba, je skutočné zapálenie pre vec, pre hudbu, pre všetko okolo nej. Bez toho, aby človek hneď očakával úspechy. Takých tu veľa nemáme. Nedávno som čítal rozhovor s nejakým mladým chalanom, drum&bassovým djom, kde sa ho pýtali, čo by chcel v tomto smere dosiahnuť v budúcnosti. Odpovedal niečo v zmysle „Chcel by som byť známym a slávnym djom". Mne sa to zdá podivné.. Tebe nie? Robte veci preto, že vás bavia, že im veríte. Bez ohľadu na to, či príde zaručený úspech. Podstatné je, aby to napĺňalo vás. Keď tomu tak bude, tie ostatné veci prídu samé. Treba tomu veriť.

Ja mám potom asi šťastie na to, že hrávam na akciách, kde nejaký stereotyp nepociťujem :-) Už dlho sa mi napríklad nestalo, že by mi niekto predomnou „vyhral" väčšinu platní a pod. Ja myslím, že je to OK. Ľudia si sami vyberú, čo, kedy a ako často chcú počúvať a za čo chcú platiť. Možno nie hneď, ale ono sa to časom vykryštalizuje.

Keby si mal porovnať slovenskú a zahraničnú dnb scénu, v čom by si videl najväčšie rozdiely? Čo je na Slovensku lepšie a čo zase horšie?
To by bola zasa len teória, reálne to neviem porovnať. Až tak do toho nevidím. Čo sa týka hrania, možno tak 5% z mojich vystúpení bolo v zahraničí, a to tam počítam aj Českú Republiku. Hral som párkrát aj v Anglicku, Rakúsku, Poľsku.. no to naozaj na nejaké hodnotenie nestačí. Ako návštevník som iste oveľa viac pozadu, ako niektorí slovenskí rekordmani, ktorí pravidelne cestujú napr. do Rakúska, na veľké párties do Anglicka atď. Jednoznačne však treba povedať, že u nás je najlepšie publikum!

Kam by si bol rád, keby sa slovenská dnb scéna ešte pohla? Možno máš aj ty opäť nejaké vízie a nápady?
Ona sa pohne. Viac k hudobnej otvorenosti. Mladá generácia ľudí, ktorí chodia na párty sa musí vybúriť a hudobne dozrieť. Tak, ako sme si tým prešli všetci. Potom zmiznú reči typu: „Ja počúvam LEN neurofunk!". Niekto zostane, niekto zistí, že to bol len akýsi ošiaľ a pôjde na koncert Shakiry. To je prirodzené, tak sa tvorí to „zdravé jadro", no nie? Neverím však, že existuje niekto, kto počúva LEN drum&bass :-) Medzitým však príde ďalšia generácia a tak ďalej a tak ďalej. Je to kolobeh. Nie som žiadny vizionár, ale každý musí vidieť, že popularita akýchkoľvek hudobných žánrov v elektronickej hudbe ide vo vlnách. Zákonite sú silné a slabé obdobia, ktoré sa striedajú. Čaká nás ešte všeličo, ale nepredbiehajme udalosti. Najnovšie som napríklad počul, že sa niekto pohráva s myšlienkou nového printového magazínu o elektronickej hudbe. Pokiaľ sú ľudia, ktorí majú chuť a energiu robiť veci poriadne a poctivo, nemáme sa čoho báť.

Už 16. Októbra si zahráš na party Hardflash, s ktorou si sa osobne stretol už pred pár rokmi. Tentokrát sa však objavíš na main stagei, ktorý pokrýva dnb a príbuzné štýly. Ako vnímaš návrat drum and bassu na Hardflash?
Priznám sa, že Hardflash som veľmi nesledoval, ale čo si pamätám, tak naposledy už drum&bass bol a som tomu samozrejme rád! Myslím, že ak chcete byť akciou, ktorá okrem iného ponúka aj prehľad o aktuálnom dianí na poli elektronickej hudby na Slovensku, drum&bass tam nesmie chýbať. Takže big up! :-)

Na dnb stagei sa predstaví aj kapela Amphibios so svojou live show. Čo si myslíš o takejto prezentácii elektronických štýlov hudby?
Je to super! Sám som na nich veľmi zvedavý. Videl som už viacero podobných projektov, tak si aspoň budem vedieť porovnať. Najnovšie ma napr. zaujali Shapeshifter z Nového Zélandu. Ich LIVE show by som si tiež niekedy rád dal. Jedna vec je práca v štúdiu, no odprezentovať svoj zvuk reálne naživo je úplne iný level.

Na Hardflashi bude naozaj horúco - dvojnásobná oslava narodenín - to nie je len tak. Väčšina z djov si pripravuje nejaké narodeninové prekvapenie. Pripravuješ si aj ty niečo špeciálne?
Tomu ver! Ale keďže je to prekvapenie, nemôžem ti to teraz prezradiť. Ostáva už len prísť na Hardflash :-)

Ďakujem za rozhovor a vidíme sa v Metre!
Ďakujem aj ja! Už sa veľmi teším, poriadne to tam roztočíme!

 

Hardflash - Conect: Pre mňa je drum and bass ako pohár bez dna!

Už len 2 týždne nás delia od party Hardflash, ktorú si budeme môcť vychutnať v Metroklube Šaľa a na ktorej sa môžete tešiť až na tri stage plné undergroundu. My vám preto predstavujeme ďalšieho z djov, ktorý sa predstaví na dnb stagei - Conecta!

Conect

Ahoj Vlado. Možno by mi to len ťažko niekto uveril, ale ty si dj, ktorého vo svojom živote poznám najdlhšie. Nejako mi ale ušlo obdobie, kedy si mal prvý krát v rukách už platňu. Ako si sa dostal ku takému tomu pravému djingu?
Ahoj Barbor. A tak po mojej kariére dja, ktorý s kamarátom hrával na rôznych dedinských zábavách, oslavách, svadbách, stužkových a imatrikuláciách, som v rámci možností objavil aj niečo nové, čo ma omnoho viac zaujalo ako len obyčajné ,,púšťanie,, trackov z cd prehrávačov :). Boli to vinyly a gramofóny, keďže už v tej dobe som chodieval na chronicky známe Trident parties, podnietilo ma to v tom, akým smerom mám ďalej napredovať. A teda následne som začal zhromažďovať techniku, platne a postupne trénovať.

Pokiaľ si správne pamätám, vždy ťa najviac bral iba drum an bass. Čo ťa najviac ťahá k tomuto štýlu?
Správne, spoznali sme sa viac menej v období, keď som drum n bassu prepadol :) Pre mňa je drum n bass ako pohár bez dna. Pohár, ktorý nikdy nenaplníš. Je taký rozmanitý a pestrý. Vždy, keď si myslíš, že to už poznáš, zas sa objaví niečo nové a môžeš odznova objavovať jeho krásu :) Pre niekoho možno jednotvárny a monotónny, no pre mňa určite nie!!

Pamätáš si na tú chvíľu, kedy si stál prvý krát za gramcami na party? Aké ťa sprevádzali pocity?
HH. Áno, veľmi dobre si na to pamätám :)) Bol to jún 2008 a udialo sa to na Duchonke. Celú noc som tam odohral sám cca asi 6-7 hodín. Mal som vtedy asi 60 dosiek, a teda som ešte DJa Byta poprosil aby mi ešte nejaké vinyly požičal :D.. Šiel som tam plný očakávaní a strachu ako to celé dopadne. Strémovaný a to tam ešte nikoho nebolo :) Nakoniec všetko dobre dopadlo, postupom času to zo mňa celé opadlo a už som len menil dosku za doskou. Aj napriek menšej účasti boli všetci spokojní a ja najviac. Bola to pre mňa skúška ohňom ako sa hovorí :)

Ty si v dnešnej dobe pod bookingom Bassmission. Prečo si sa rozhodol patriť k tejto crew?
Booking Bassmission mi bol ponúknutý a keďže som v tej dobe nemal žiadny a nebol som začlenený do žiadnej crew tak som to s radosťou prijal :)

Pracuješ aj na vlastnej produkcii?
Hmm. Zatiaľ nie, ale snáď sa aj k tomu raz dopracujem.

Aké sú tvoje plány do budúcna v rámci hudby?
Tak stať sa uznávaným DJom a dokopať sa aj k tej produkcii :)

Conect

Máš nejaký hudobný sen?
Raz sa mi snívalo. Neviem, či si videla film Parfum - príbeh vraha. Týpek v ňom namiešal parfum z ktorého boli všetci unesený. V mojom prípade to bolo tak, že som vyprodukoval nádhernú hudbu a dokonale ju namixoval v sete z ktorého boli všetci vo vytržení :DD Toto je môj hudobný sen. Ešteže snívanie nie je zakázané :)

V októbri si zahráš na party Hardflash. S touto akciou sa tým pádom stretneš prvý krát. Aké sú tvoje pocity 2 týždne pred ňou?
Už sa neviem dočkať a veľmi sa teším :) Špeciálne plánujem kultúrne sa vyžiť a poprípade aj spoločensky unaviť :))

hardflash: tronic & gregi b-day celebration
16. október 2010
Metroklub, Šaľa
21.00 - 06.00
entry: 7 EUR

HardFlash

 

Zdieľať na: 
Publikované: 7. októbra 2010 v 16:48 – videné: 2048x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,