hardflash - gregi 30th birthday edition: Southboy - Prvá skladba je dôležitá ... aj posledná. To medzitým je príbeh! – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama

hardflash - gregi 30th birthday edition: Southboy - Prvá skladba je dôležitá ... aj posledná. To medzitým je príbeh!

Ilustrační obrázek

nes vám prinášame ďalší zo série rozhovorov ku klubovej noci hardflash - gregi 30th birthday edition, ktorá sa bude konať už 2. októbra v bratislavskom klube Elam ...

 

 

1. Pamätáš sa ešte na časy, kedy si s hudbou začínal? Mám na mysli tie časy, kedy si počúval svoju prvú kazetu, videl prvý klip v TV a pod. Aký štýl, alebo akí hudobníci ťa vtedy najviac zaujali a čím ťa oslovili?
Mnohé moje spomienky a obrazy, výjavy z detstva sú spojené s hudbou, takže môžem asi povedať, že s hudbou som v kontakte odkedy sa pamätám. Od ôsmych rokov som navštevoval ZUŠ a keďže mnou zvolený klavír bol v rodinnej rade zamietnutý, sedem rokov som im za to pílil uši na husliach. :-) Spätne však vidím aj pozitíva - uvedomil som si dôležitosť hudby v mojom živote a naučil sa ju poznávať a objavovať, rozoznať originálne od hudobne prefabrikovaného a bez nápadu, vycibril si sluch. V tej dobe som mal šťastie, že sa ku mne dostávala kvalitná hudba, či už klasická na hodinách hudobnej teórie alebo z platní a kaziet, ktorých mal otec ako hudobný nadšenec neúrekom. Beatles, James Brown, Depeche Mode, Michael Jackson... je toho veľa. Ako teenager som sa ničím nelíšil, vtedajší dancefloor som prežíval na mládežníckych diskotékach. Už vtedy sa však na mňa valila aj hudobná produkcia MTV, kde v tej dobe fičala naozaj kvalitná hudba - The Clash, Prodigy, Shamen, The Grid...a tak sa stalo, že svoje prvé vystúpenie som absolvoval na záverečnom výlete v 8. ročníku pred svojimi spolužiakmi. Tancovali. :-) Veľkou inšpiráciou bola pre mňa na tú dobu (1995) absolútne prelomová relácia Tanečná Extáza na dnes už neexistujúcom DCA rádiu v réžii Mariána Paukova aka Sunday Dja. Mnohé zo skladieb, ktoré tam zazneli hrávam dodnes a k ostatným sa snažím dopátrať. Potom prišli pokusy o vlastnú produkciu, nákup prvých platní...

2. Zakotvil si pri štýle house. Čo ťa na tomto štýle fascinuje najviac?
Priznám sa, že túto otázku som si odložil na záver. Aj tak stále akosi neviem. Slová sú pri vyjadrení pocitov bezmocné. Beaty prestupujú tvojim telom a nútia ho hýbať sa do rytmu, zvuky, melódie, texty pôsobia na tvoju myseľ... a duša? Tú proste musíš cítiť, inak to nie je house! Až tak úplne som však pri ňom nezakotvil. Kto mal možnosť zažiť nejaký môj 6, 7, 8- hodinový maratón set to potvrdí. Tam môžem najlepšie prepojiť všetky svoje inšpirácie napriek celým hudobným, emocionálnym a dobovým spektrom. Čistý freestyle, milujem celonočné sety. :-)

s

 

3. Páči sa mi, ako vždy svoj set veľmi precítiš a ako sa dokážeš perfektne prepojiť s davom. Čo je pre teba najväčším nábojom na party, čo ťa dokáže najúčinnejšie nakopnúť do toho správneho rozpoloženia?
Skôr ako seba napojiť na dav, snažím sa dav pripojiť na moju vlnu. Prvá skladba je dôležitá...aj posledná. To medzitým je príbeh. To, čo ja v tej chvíli prežívam si môže každý interpretovať po svojom, dôležité je, že komunikácia prebieha. To je to, čo na Djingu absolútne milujem - vždy sa snažiť ľudí prekvapovať tým najpríjemnejším možným spôsobom a osvecovať tých, ktorých myseľ je dostatočne otvorená na to, aby dokázali nájsť krásno v hudbe bez rozdielu štýlu... a popri tom musia samozrejme hýbať zadkom. :-)

4. Čo ty a produkcia? Pracuješ na vlastnej tvorbe, alebo sa jej poprípade plánuješ venovať v budúcnosti?
Ja produkujem dlhšie ako hrávam, takže v tomto je jasno. Myslím, že tí čo počuli niektorý z mojich „Art of Storytelling" setov aj čosi zachytili, pretože tie vždy otvára skladba z mojej hudobnej kuchyne. Tie tracky a remixy samozrejme hrávam aj na parties.

5. Aký bol tvoj najhlbší emocionálny zážitok na party? Určite ťa napadá niečo, čo ti silno uviazlo v pamäti a čo na teba rovnako silno zapôsobilo...
Z tých posledných určite moje vystúpenie na BeeFree 09. Na tomto festivale to pre mňa nebolo prvý krát, ale tento rok som prvý krát hral pred skutočným davom, ktorý sa naviac napriek menším obavám na môj netradičný Rave set vynikajúco bavil. Tá atmosféra bola úžasná!

6. Už 2. októbra si budeme môcť vychutnať tvoj set na party Hardflash - gregi 30th birthday edition. Čo si pripravuješ na túto noc? Môžeme sa tešiť na niečo špeciálne?
Pre mňa je to vždy niečo špeciálne, takže tešiť sa môžete už teraz. V mojej sieti uviaznu vždy tie najtučnejšie ryby. :-)

7. Chcel by si odkázať niečo všetkým cllubberom, ktorí plánujú podporiť klub svojou účasťou, alebo naopak tým, ktorí stále váhajú?
Kto zaváha, nežere a kto sa nevie rozhodnúť, za toho rozhodujú druhí, takže nazuj tanečné botičky a hybaj zakrepčiť do Elamu!

„Viem, že Gregi a ľudia v jeho okolí robia všetko vždy naplno, preto sa na túto akciu teším, viem, že opäť nič neponechajú na náhodu a pripravia jednu skvelú párty! Svojím dielom sa budem snažiť k skvelej atmosfére prispieť aj ja."

Artist info: www.myspace.com/southboydj
Facebook Group: http://www.facebook.com/group.php?gid=210851005649

hardflash: gregi 30th birthday edition
2.10.2009, Elam klube, Bratislava
predpredaj: 8 EUR / link
na mieste: 12 EUR

house stage:
enrico / cz
branodj / sk
robbie and macc / sk
southboy / sk
waldecker / sk

techno stage:
schimek / pl
toky / sk
anfre vs. tanya / sk
mimo / sk
gregi / sk

e

Zdieľať na: 
Publikované: 14. septembra 2009 v 00:00 – videné: 1187x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,