ELECTRO GULASH - Trancová nádielka 2nd flooru Tom Haley (ilovemusic.sk) – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ELECTRO GULASH - Trancová nádielka 2nd flooru Tom Haley (ilovemusic.sk)

Ilustrační obrázek

TOM HALEY (www.ilovemusic.sk) je mladý Dj pochádzajúci zo Stredného Slovenska sa venuje hudbe už od útleho veku. Vo svojich osemnástych rokoch sa o ňom nemožno hovoriť ako o začiatočníkovi. Jeho prvopočiatky sa spájajú s programom E-jay, v ktorom už ako 11-ročný sa snažil vytvárať prvé producentské počiny. Po čase sa však tvorbu zanechal. V pätnástich rokoch sa dostáva k programu Traktor, ktorý mu ponúkol poznať, doposiaľ nepoznané ale nepriame čaro mixovania. Rok tréningu už v spomenutom programe mu stačil na to, aby svojou nahrávkou oslovil majiteľa klubu Vegas v Hriňovej, ktorému sa nahrávka zapáčila natoľko, až mu dal šancu zveľaďovať svoje umenie na skutočnej djskej technike.

Spočiatku ako väčšina Djs hľadal svoju pravú tvár v rôznych štýloch, kým ho neoslovili čistučké, priezračné a euforické zvuky Progressive-u. Za rok, odkedy sa postavil za pult dokázal všetkým, že to s hudbou vie a myslí skutočne vážne. Kratučký čas na scéne mu stačil na to, aby mohol sekundovať takým menám ako sú: Wippenberg, Jared Knapp, Milan Lieskovsky, Eddie Sender, Cole, Nifra, Tom Roman, Karney, Rijay, Riccie, Alecc, Senor Kuros, Slavo C, LaTech, Tambor Project a veľa ďalších...Predstavil sa v kluboch ako: Dopler, Most(Česká republika), Club Arcade, Vegas Club, Stars Košice, Olymp.Zúčastnil sa aj 9. ročníka open-air festivalu elektronickej Hudby Beefree´07

Je rezidentom pravidelných akcií s názvom Clubbing Experience, I love music, Session parties... Pre Electro Gulash namixoval hudobný set ktorý si môžete stiahnuť po kliknutí TU!

Jedno pekné popoludnie nám Tom venoval, my Vám vďaka tomu prinášame nasledujúci rozhovor.

jpfg

1. Ahoj, začneme ľahko. Ako sa ti podarilo v osobnom aj djskom živote vkročiť do nového roka, ako by si zhodnotil ten minulý...?
Ahoj:-) rok 2008 sa pre mňa začal veľmi rýchlo z hľadiska djského života. Hneď začiatkom som dostal príležitosť predstaviť sa na jednej z najlepších progressívne zameraných party na Slovensku a to Progress Your Mind. Zahral som si popri menách svetového rangu napr. Wippenberg alebo Jared Knapp. Toto hranie považujem za jeden z mojich najväčších úspechov doposiaľ :-) Neskôr prišli viaceré hrania, ktorý je momentálne veľké množstvo, čo v minulosti nebolo zvykom, avšak, som spokojný a veľmi ma to teší. Podarilo sa mi už aj konečne dovŕšiť vek 18 rokov, takže zatiaľ tento rok prebieha najlepšie ako by len mohol :-) Minulý rok bol výnimočný tým, že som začal spoznávať všetko okolo tanečnej hudby a zistil som, čo všetko obnáša život dja. Prišli prvé hrania, prvé úspechy ale aj pády, čo ma však neodradilo a tiež môj prvý rok na scéne hodnotím vysoko pozitívne!

2. Ak sme pri Progress Your Mind, ako si prijal to, že si dostal ako mladý talentovaný dj priestor?
Zo začiatku, ako som sa dozvedel, že sa objavím na ďalšom pokračovaní PYM som tomu ani nechcel veriť, že by niekomu dali príležitosť, hlavne 17-ročnému chalanovi. Prijal som to ako výzvu a zmenil som môj postoj k obsadzovaniu Djov na party, pretože do tej chvíle som bol náramne presvedčený o tom, že na Slovensku inak ako rodinkárstvom sa na poriadnu akciu dostať nedá. Ale mýlim som sa a zistil som, že ešte stále tu existujú ľudia, ktorý hudbu robia z lásky k nej a nie len kvôli finančnému zisku. Potešilo ma to, ale mal som dosť obavy z toho, či som už pripravený, dostatočne vyzretý na to, aby som mohol moje, ak sa to dá nazvať umenie, predviesť pred takým obecenstvom ako je klub Dopler....

3. Na portáli jedného východoslovenského bookingu sa objavila vcelku zaujímavá anketa: Akým smerom sa uberajú Party na Slovensku?
(Len pre zaujímavosť : dobrým - 22% , zlým - 71%, neregistrujem - 8%) Ak by si hlasoval ty, ako by si hlasoval? Prečo?

Momentálne za možnosť dobrým. Hlavne kvôli, že som Progressívno-tranceový dj a v poslednom období práve tento štýl prežíva booom v týchto končinách. Už spomenuté štýly sa pomaly ale isto dostávajú do uší viac a viac ľudí a pomaly tomu prichádza na chuť aj mladšia generácia. Vzniklo pár zaujímavých projektov napr. už spomenutá PYM ale Beatiful things, ktoré si už vybudovali určité zázemie medzi ľuďmi. Jediné, čo môžem vytknúť je to, že na Slovensku stále nie je možné zorganizovať poriadnu halovku. Naša scéna je momentálne vo vývoji a potrvá ešte nejaký čas, kým sa všetko vyšpecifikuje a ustáli na určitej, dúfam, že kvalitnej úrovni ako je to vo vyspelých štátoch EÚ napr. Holandsko, Nemecko...

4. Stretol som sa raz s jednou vetou: Trance „ide" iba v okolí Bratislavy... Čo si o tom myslíš? Ako to je v tvojom meste?
V podstate je na tom niečo pravdy. Klub Dopler je zatiaľ jediný na Slovensku, ktorý si môže dovoliť zaplatiť svetové meno a pritom nebyť stratový. Predsa je to hlavné mesto a vždy sa tam nájdu ľudia, aspoň na kapacitu klubu, ktorý si prídu vypočuť Trance-ovú muziku. Slovensku je konzervatívna krajina a málo otvorená voči novodobým štýlom, ktoré k nám prerážajú zo Západnej Európy. Ale už aj v iných častiach nastávajú mierne pokroky a pomaly to naberá správnu tendenciu. Verím v tom, že v blízkej dobe nebude problém zorganizovať kvalitnú trance party aj mimo Ba s kvalitným obsadením a pritom nebude stratová, len to chce určitý čas, ako som už spomínal, naša scéna je momentálne vo vývoji. V mojom meste sa Trance uchytil celkom slušne. Existujú tu miestne akcie, ktoré majú pevné jadro tranceových nadšencov a ostatní, ktorý sa zaúčajú popri nich...

5. Čo podľa teba nesmie chýbať správnemu djovi? Mám taký pocit, že technické mixovanie dnes nerobí veľké problémy (až na zopár výnimiek :)... Čomu sa teda ty pri hraní najviac prikláňaš?
Hmm, ťažká otázka:-) Áno, máš pravdu. Mixovanie dnes nerobí problémy skoro žiadnemu Djovi(až na pár výnimiek:-)), pretože je to vec, ktorá sa dá natrénovať. Najhlavnejšou časťou je určite výber hudby. Dj môže ma akokoľvek namakané prechody ale keď hrá veci, na ktoré nedokáže zabaviť daných ľudí, nevie vybrať to pravé orechové, potom to nemá zmysel a hudba ako taká ide bokom. Ďalšou zložkou ktorou by mal dobrý dj disponovať je určite charizma. Mal by byť osobnosť, niekto, kto to s ľuďmi vie, kto ich dokáže vyburcovať k čo najlepšej zábave, showman, veď rola dja je hlavne o tom, aby zabával ľudí. Ja preferujem hranie z CD, ktoré mi poskytuje prirodzenú ale nie prehnanú komunikáciu s publikom. Dôraz dávam predovšetkým na výber trackov a aktuálnosť.

6. Ako by si charakterizoval tvoj štýl hrania, hudbu ktorú prezentuješ a čo chystáš do Košíc?
V prvom rade moje hranie neškatuľkujem. Snažím sa hrať to najlepšie, čo za posledné obdobie vyšlo, ale na druhej strane nehrám ani prevarené hitovky. Mám rád, keď má set priebeh, dej. Hrám všetko cez minimal, tech-house, trance ale všetko sa to vždy točí okolo progressive-u. V Ke som už mal tú príležitosť predstaviť sa pred tunajším publikom a bol som náramne prekvapený, ako sa tam ľudia bavia na klubový sound. Určite si dám na mojom sete záležať, pretože každé hranie mi poskytuje príležitosť ukázať sa v čo najlepšom svetle a šíriť moje djské meno širším vrstvám populácie:-) takže Košice určite nebudú výnimkom, práveže naopak, budem sa snažiť práve na tomto miesto oprezentovať, čo najlepšie, uvidíme, či sa mi to podarí:-)

7. V Košiciach si mal možnosť ukázať svoje kvality publiku na akcii superstardj ako jeden z mladých talentov. S odstupom času prichádzaš druhýkrát... S akými spomienkami sa k nám vraciaš?
Práve Košice radím k mojim trom najlepším hraniam, pretože som vôbec netušil, do čoho idem a ako to dopadne. Nedával som tomu veľké nádeje, pretože v tom čase som si ešte dosť neveril a nebol som si 100 %-ne istý, či som urobil správnu vec a to poslať prihlášku na akciu SuperstarDj. Čakalo ma príjemné prekvapenie, ľudia boli neskutoční a ja som odišiel odtiaľ s pocitom aký som nikdy predtým nezažil. V mojich začiatkoch djingu som si hovoril, že aspoň raz chcem zažiť takú atmosféru aká bola v klube Stars a to sa mi aj splnilo:-)

8. Prečo si sa rozhodol práve pre trance? Čo počúvaš v osobnom živote (napr. cestou autom)?
Spočiatku som bol ovplyvnený technom (v mojich 15-tych rokoch), pretože tento štýl bol v tom čase v rozkvete. V značnej miere ma ovplyvňovali mená ako Toky, Boss, ktorých som vtedy považoval za moje idoly. V tej dobe som Trance ako taký odmietal, nechcel som si ho pripustiť k sebe, považoval som ho za veľmi lightový štýl. Časom sa však ku mne dostalo CD s tranceovými trackmi, sety od Armina van Buurena, ktoré ma ovplyvnili natoľko, až som mu podľahol. Dodnes neľutujem a teší ma, že som sa vzdal mojej konzervatívnosti voči niečomu novému :-) V bežnom živote sa všetko u mňa točí okolo, tranceu, progressivu ale z času na čas si rád vypočujem chillout na odreagovanie sa:-)Hudbe, ktorá smrdí bežným mainstreamom veľmi neholdujem

9. Sleduješ tvorbu českých a slovenských producentov, ktorí su podľa teba kvalitní? Kto bol tvoj vzor v djingu než si sa do toho pustil?
Áno, sledujem a mám pocit, že v poslednej dobe sa s nimi roztrhlo vrece:-) Za totálnu špičku považujem mená ako Eddie Sender, Kamil Polner, Milan Lieskovsky, Robert Burian, Rewalkers, Cobra,... Tieto mená už vo svete produkcii niečo znamenajú a majú za sebou veľa úspechov. Nerobím medzi nimi rozdiely, pretože každý je niečím špecifický , či už je to napr. štýlové rozlíšenie. Keď som začínal, za môj vzor som považoval Dja Bossa a hlavne jeho veci z vlastného labelu Dolegate alebo Tokyho antidandruff, Olga+Jozef s Dalom atď.

10. Čo by si pred akciou rád odkázal košickým clubberom?
Asi len toľko, že nenormálne sa na nich teším, považujem ich za jedných z naj, nech šíria dobre meno Ke scény a nech ma nesklamú:-D Ja sa budem usilovať o to isté:-)

jpg

Zdieľať na: 
Publikované: 24. februára 2008 v 23:35 – zdroj: electro gulash – videné: 2063x – komentárov: 4 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa

Dj Hoang

Dj Hoang 8. 3. 2008 v 23:48
Mas otvorene fotoreporty.

Tom Haley

Tom Haley 25. 2. 2008 v 18:30
tnx Hadzi Tebe podobne

Andrew Kotwa

Andrew Kotwa 26. 2. 2008 v 21:38
Naloz aj za mna

Dj Hadzi

Dj Hadzi 25. 2. 2008 v 17:23
tak goodluck panko


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2024, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,