EAR-GASMIC EDITION VOL.1 PRESENTS LANGE + INTERVIEW – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama

EAR-GASMIC EDITION VOL.1 PRESENTS LANGE + INTERVIEW

Ilustrační obrázek

Lange alebo Stuart Langelaan, ako znie občianske meno tohoto producenta, je jedným z tých, ktorí koncom 20. storočia diktovali tempo tranceovej hudby na britských ostrovoch. V dobe, kedy dokončoval štúdium na vysokej škole (mimochodom študoval priamo zvukové inžinierstvo), mal na konte už slušne obsiahlu vlastnú produkciu.
Prvý release však prišiel na svet až v roku 1998. Jeho meno znelo 'Obsession' a spoločne s ďalším 'I Believe' sa zaslúžili o postupné zakoreňovanie mena Lange na európskej tanečnej scéne.

Počas jeho 11-ročnej kariéry sa mu dostalo pocty azda zo všetkých strán, no bez váhania rok 2008 bol pre neho určite tým najzásadnejším a najzlomovejším.

1

Patrí medzi producentov, ktorí majú za sebou prekvapujúcich 20 hitov, ktoré sa miestnili v UK TOP 40 HITS.

Tento talent je taktiež zodpovedný za vydanie úspešného hitu - UK TOP 10 - trance hymny 'Drifting Away', ktorú vydal v roku 2002, ďalej klasika SuReal - 'You Take My Breath Away'.

Rovnako tak ako s vlastnými trackmi, sa Stuart snažil uspieť aj ako remixér. Jeho prerobenie tracku DJ Sakin - 'Protect Your Mind' bolo natoľko úspešné, že nielenže strhlo pozornosť Judge Julesa - DJa svetového kalibru, ale i atakovalo štvrtú priečku britskej hitparády TOP 40. Legendárna sa taktiež stala jeho interpretácia skladby Lost Witness - 'Happiness Happening'. Ďalšie objednávky na remixy obdržal i od takých slávnych kapiel ako sú napr. Faithless či Pet Shop Boys.

Stuart Langelaan rovnako stojí za trackom, ktorý dlho búral hitparády a to hitom 'Follow Me', ktorý bol ústrednou melódiou filmu Klub sráčov (v originále Kevin & Perry Go Large).

Aj vďaka tomuto hitu znamenal Lange pre mnohých bránu do tranceového sveta.
Po ňom sa preorientoval na ľahko klubovejšiu hudbu. Vzniklo niekoľko nových aliasov, pod ktorými Stuart vydával svoju novú produkciu. Začiatkom roku 2005 spojil cieľ svojho snaženia s iným ostrovným tranceovým producentom, a to s Garethom Emery. Ich spoločné diela, ako napr. 'This Is New York' alebo 'X Equals 69' si získali podporu mnohých popredných DJov.

Neskôr sa do zoznamu Stuartových kolaborácií pripojil i Mike Koglin, s ktorým vytvoril track 'Bermuda'. Postupne si tak získava globálne mainstream publikum celého sveta a zároveň podporu leaderov scény ako sú Paul Van Dyk, Sasha, Paul Oakenfold, Judge Jules či Pete Tong.

Po 10 rokoch v tomto biznise, počas ktorého si získal légiu fanúšikov, Lange neukazuje známku poľavenia z jeho napredovania. Po jeho hymnách vydaných v predošlých rokoch, ako sú 'Another You Another Me' a 'Angel Falls' či 'Songless' ,vytvára útok na mnohé tanečné parkety.

Lange koncom roku 2008 získava ocenenie v posune na 37. miesto v rešpektovanom rebríčku časopisu DJ MAG a za poslednú dekádu ho celý svet rozpoznáva ako najviac vplyvného umelca tanečnej hudby.

2

Ako producent dokazuje, v akej perfektnej forme opäť je, pretože za posledné obdobie silne zabodoval jeho albumom Better Late Than Never. Obrovský úspech zožal singlom 'Out Of The Sky' z tohto albumu, ktorý sa po jeho vydaní stal na pár týždňov najsťahovanejším trackom na serveri Beatport a získal si tak 7. miesto v počte stiahnutí za celý minulý rok.

Taktiež dominoval počas celého predošlého roka v prestížnom rebríčku A STATE OF TRANCE, kde sa dostal na neuveriteľné 8. miesto z celkovo 715 skladieb podľa hlasovania poslucháčov.

S úspechom na poli producentskom sa aj celkom očakávane spojil záujem o neho ako DJa. O to prekvapivejšie je, že prvé gramofóny si Stuart zaobstaral až v roku 2001, kedy už jeho tracky dávno okupovali miestne, a nielen miestne kluby. Každopádne už o 2 roky neskôr sa jeho meno vynímalo na 51. priečke hlasovania britského časopisu DJ MAG.

Lange ako euforický trance leader tak postupne dobýva mnohé veľké eventy o návštevnosti 25.000 ľudí na prestížnych festivaloch ako sú Global Gathering, Summadayze, Creamfields, Full On Ferry, Sunrise Festival či Zurich Street Parade. Rovnako sa tak objavuje na veľkolepých svetových značkových klubovkách ako sú Godskitchen, Gatecrasher, Ministry Of Sound, Slinky, Passion, Zouk alebo The Gallery.
Počas rušného DJskeho a producentského pracovného rozvrhu Lange taktiež hosťuje rádio show 'Intercity' spolu s vplyvným A&R record labelom, Lange Recordings.

Keď vezmeme do úvahy celkovú obľúbenosť LANGE-ho, jeho vyhradený vkus pre trance a celkovú hudobnú vyzrelosť, niet pochýb, že Slovensko premiérovo poctí rozhodne veľmi zaujímavá postava svetovej tanečnej scény.

3

Sám Stuart prezradil, že sa na Slovensko veľmi teší a tak som ho neváhal vyspovedať niekoľkými otázkami v jeho interview:

Ivo: Ahoj Stuart! Aké boli tvoje prvé pocity, keď si dostal pozvanie prísť úplne po prvýkrát hrať k nám na Slovensko? Tešíš sa na svoje vystúpenie v bratislavskom klube Dopler na pilotnej akcii Ear-Gasmic?

Lange: Ak sa mám riadiť podľa mojich predošlých skúseností z vystúpení vo východnej Európe, tak sa veľmi teším na návštevu Slovenska! Taktiež som sa dopočul, že Dopler je vynikajúci klub.

Ivo: V sobotu 28. marca to bude Tvoje premiérové vystúpenie na Slovensku. Máš nejaké referencie na slovenské publikum? Nezvyknú sa šíriť nejaké chýry medzi DJmi o miestnych publikách?

Lange: Veľmi o slovenských party people neviem (zatiaľ), ale viem, že celkovo východo-európania sú veľmi zažratí do hudby! Práve som hral v Brne, nie tak ďaleko od vás, a to bola veľká zábava. A áno, DJi zvyknú navzájom debatovať o najlepších miestach, ktoré navštívili.

Ivo: Ako vyzerá Tvoj bežný pracovný deň, prípadne víkend?

Lange: To môže vyzerať rôznorodo. Väčšinu času počas týždňa trávim v štúdiu, i keď teraz napríklad sedím na americkej ambasáde v Londýne a čakám na moje nové pracovné víza do USA. Víkendy zvyknú byť rušné, plné hrania a cestovania, hlavne ak navštevujem tie vzdialenejšie miesta ako napríklad Spojené štáty alebo Áziu.

Ivo: Aký je tvoj pohľad na súčasný trend elektronickej hudobnej scény ?

Lange: Trance music je momentálne veľmi v kurze na celom svete, vlastne si myslím, že práve v roku 2009 zažíva istý comeback. Jej vzkrieseniu zrejme napomohol fakt, že hudba sa vyvíja oveľa viac vďaka vplyvom iných žánrov ako napr. techno, house a electro.

Ivo: Niektorí DJi preferujú radšej halové akcie, iní majú radi zase klubovky. Čo myslíš, kde je lepšia atmosféra?

Lange: Oboje môžu byť výborným zážitkom. Hrať vo veľkej aréne so všetkou tou produkciou a efektami, a pravdaže pred morom ľudí pred sebou je veľmi vzrušujúce. Na druhej strane, rovnako dobré je aj hranie v menšom a intímnejšom prostredí, sem tam je to dokonca lepšie. Na menších eventoch je ľahšie priblížiť sa ľuďom.

Ivo: Počas tvojej kariéry si vystúpil na mnohých prestížnych Dance Event-och. Na aké miesta sa Ti doteraz vybavujú najkrajšie spomienky ? A kde by si sa ešte rád vrátil?

Lange: Práve minulý týžden som hral opäť v Poľsku. Veľmi som si užil tento event (Trance Xplosion) a taktiež aj predošlý event, na ktorom som tam vystúpil - Sunrise Festival. Ten bol skvelý a tak sa teda teším na svoje ďalšie vystúpenia v Poľsku! Taktiež som hral v Ukrajinskom Kieve pred perfektným davom a tiež dúfam, že sa tam čoskoro vrátim. Ďalší výborný zážitok mám z minulého roku, kedy som si zahral na Hawaii. Bol to síce veľmi malý event, no celý víkend bol jednoducho nezabudnuteľný. Škoda však, že ten klub nedávno zatvorili, ale na Hawaii sa určite ešte vrátim.

Ivo: Jedna klasická otázka: Kde berieš inšpiráciu pre svoje skladby a ktorý hit z Tvojej produkcie aktuálne patrí medzi Tvoj najobľúbenejší, prípadne Tebou najhrávanejší?

Lange: Ak mám byť úprimný, moju inšpiráciu často čerpám zo scény samotnej a od iných producentov. Niekedy to môže byť úplne maličký element nejakej skladby, ktorý ma inšpiruje, napríklad basová linka. Občas ma ovplyvní nejaký moment zo života. Dobrý príklad je môj chillout track 'Frozen Beach', ktorý som napísal ihneď po tom ako som navštívil Západné ostrovy Škótska, kde majú nádherné pláže. Je tam zima a veterno po celý rok, a tak tieto pláže sú vždy prázdne a nedotknuté človekom.

Ivo: Máš nejakých favoritov medzi súčasnými producentami / DJmi?

Lange: Moji aktuálni favoriti sú Mat Zo, Ali Wilson, Wippenberg, Ronski Speed (má výborné remixy za poslednú dobu!), Ben Preston a Marcus Schössow.

Ivo: Ako vyzerá Tvoj voľný čas, ak sa teda nejaký nájde? :-)

Lange: Voľný čas v podstate nemám. Vždy je čo robiť pri tejto práci, takže je veľmi ťažké len tak vypnúť. Ak ale fakt spomalím, tak rád trávim čas so svojou priateľkou Ruth, kamarátmi a rodinou.

Ivo: A čo Tvoj súkromný život? Ten teda zrejme tráviš prevažne so svojou priateľkou, že?

Lange: Áno, s Ruth, s mojou priateľkou, ona je urbanistická návrhárka, čo znamená, že sa zaoberá redevelopmentom miest a obyvateľnými zónami. Taktiež má rada tanečnú hudbu a tiež vie veľmi slušne DJ-ingovať!

Ivo: Určite nastanú chvíle, keď máš trancu a všeobecne elektronickej hudby vyše hlavy, akú hudbu v takýchto chvílach počúvaš? Pri akej hudbe potom relaxuješ a naberáš inšpiráciu?

Lange: Áno, toto môže byť problémové a je teda dôležité z času na čas vyčistiť si myseľ. Väčšinou mám v obľube elektronickú hudbu, ale tiež si rád vypočujem klasiku. Často beriem inšpiráciu z hudby, ktorú počuť vo filmoch. No a občas šoférujem pri absolútnom tichu, čiže úplna prestávka od hudby.

Ivo: Pripravuješ si vopred svoj playlist, ktoré tracky zahráš vo svojom sete na párty, alebo ich vyberáš spontánne podľa situácie závisiac od toho, na čo sa publikum najlepšie chytá?

Lange: Nie, nepripravujem si playlisty. Ale pripravujem si tzv. CD "peňaženku". Tá mi pomáha mať skladby s podobnou energiou hneď vedľa seba a tak sa mi lahšie pracuje prostredníctvom týchto CDčiek. Niekedy si spolu zoskupujem zopár peničiek, o ktorých viem, že dobre do seba zapadnú, ale väčšina mojich setov je zložených až počas hrania. Takto je to oveľa väčšia zábava a meniť smer vlastného setu podľa reakcií davu je veľmi dôležité.

Ivo: Ako zvykneš na akciách hrávať? Z platní, z CD, prípadne používaš nejaký software?

Lange: Z CDčiek. Vinyl bol zabavný, ale taktiež podstatne ťažší na nosenie! Bolo by nemožné hrať najnovší materiál len z vinylov, takže presun na CDčka bol potrebný. Možno sa raz v budúcnosti presuniem aj na softvér, ale vo všeobecnosti si nechcem vyberať skladby s myškou v ruke, jednoducho mi to tak nepripadá správne.

Ivo: Máš aj nejaké ešte nesplnené sny, čo sa týka Tvojej producentskej časti? Kde sa vidíš v budúcnosti?

Lange: Bol som človek štasteny, pretože veľa z mojich snov a túžieb sa už naplnilo. Ale jedna vec, ktorou by som chcel veľmi zabodovať je hudba pre filmy.

Ivo: Chceš odkázať Tvojim slovenským fanúšikom nejakú správu na záver?

Lange: Východná a stredná Európa je jeden z mojich obľúbených regiónov a tak sa teda veľmi teším na moju prvú návštevu Slovenska! Vidíme sa čoskoro. Zatiaľ si ma kľudne nájdite na facebooku a myspace.

www.myspace.com/djlange
www.djlange.com

Ivo: Ďakujem za rozhovor a už teraz sa teším, ako to na akcii Ear-Gasmic ako headliner rozpáliš! Ahoj.

Lange: Potešenie je na mojej strane, veľmi sa na vás teším!

Lange pre všetkých nedočkavcov pripravil taktiež svoj promo set, ktorý si môžte stiahnúť priamo tu!

Tracklist:
Mat Zo - Synapse Dynamics
Bartlett & Dyor - Floating Beyond (Electro Crazy Remix)
Oceania_-_Always_(Stoneface_&_Terminal_Remix)
Ronski Speed - Overfloat
Mr Sam - Cygnes
Sebastian Sand - Creeps (Ronski Speed)
Ernesto vs Bastian - Laserbrain
Rank 1 - LED (Laserlight Rework)
Steve Noxx - All Sound and Fury (Alex Losy Remix)
Cowboy Mike - Fractured (Victor Dinaire Remix)
DJ Eco - Lost Angeles (Breakfast Remix)

Vidíme sa už čoskoro !

Ivo Ninja

Ear-Gasmic Edition Vol. 1 info: www.ear-gasmic.com

Ear-Gasmic on Facebook

Party Info:
28. 03. 2009 - Ear-Gasmic Edition Vol. 1
Club Dopler, Bratislava, Slovakia

Lange (Lange Recordings | Vandit | Armada | Dance Therapy / UK)
The Thrillseekers (Adjusted | Connected Management / UK)
Mr Sam (Appia Recordings | Black Hole | MOSP/ FR)
Sebastian Brandt (Armada | Infamous Agency / SWE)
Special retro trance show mixed by Pizz@dox (Ear-Gasmic / SK)

From 21:00 to 6:00
Ticket normal: 18,- € , VIP: 28,- €

4

 

 

Zdieľať na: 
Publikované: 26. februára 2009 v 08:24 – zdroj: ear-gasmic – videné: 1429x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3436

GregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMHgardenStokli1

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,