Creamfields: Collins & Behnam – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Creamfields: Collins & Behnam

Ilustrační obrázek

Toto známe maďarské duo tvoria budapeštiansky rodák Collins a pôvodom Iračan Behnam. Skôr, ako sa dali dokopy, Collins sa venoval hraniu a produkcii a Behnam sa okrem hrania venoval vlastnej radioshow Pulzar.

Prvé spoločné dielo im vydalo Titanium Records a Supreme Entertainment, postupom času však dospeli k vlastnému labelu Solid Beatz. Zvuk tohto dua je perfektnou fúziou groovy techna a houseu, čo s ich charakteristickou "príchuťou" znie veľmi žhavo a funky.

Pred festivalom Creamfields Central Europe, kde vystúpia, sme ich krátko vyspovedali:

Je celkom zaujímavé robiť rozhovor s umelcami, ktorí vystupujú ako dvojka.. Je to pre vás ľahšie, keď na to nie ste sami? Aké vidíte výhody v tom, že ste duo?
No, najdôležitejšie je asi to, že necestuješ sám, je to totiž dosť nudné. Ale teraz vážne, produkujeme spoločne v štúdiu, preto aj spoločne vystupujeme. Je to celkom zábavné, pretože o hudbe premýšľame každý ináč, ale nakoniec to k sebe vždy cestu nájde.

Na akých projektoch momentálne pracujete?
Máme niekoľko nevydaných trackov, ktoré zanedlho vyjdú na Yoshitoshi labeli Deep Dish. Jeden track sme už pripravili pre CD Yoshitoshi Miami Space Terrace, ktoré mixoval Cedric Gervais. Bude vydaných viac trackov, ale musíme byť trpezliví a počkať, aby sme videli, čo sa bude diať ďalej.

Akým smerom sa vaše produkcie uberá? Čo vás ovplyvňuje?
Keď sme s produkciou začali, robili sme groovy techno. Naše prvé veci vychádzali na labeloch ako Rotation, alebo Analytic Trail. Ale potom sa hudba mení, techno sa uchyľuje k minimalu a electro house sa dostáva vysoko. V súčasnej dobe mixujeme všetko možné. Je tu možné nájsť naozaj mnoho žánrov hudby. Trocha elektra, trocha techna a housu a niekedy dokonca aj breaku.

Aká média používate na hranie? Vinyl, CD, alebo PC?
No, pravdu povediac, sme stará škola. Máme najradšej ten pocit s vinylom, ale v súčasnej dobe je bohu žiaľ ťažké hrať najnovšiu hudbu z platní, preto používame Traktor, niekedy Ableton.

music

Môžete nám trochu bližšie popísať maďarskú hudobnú scénu? Ktoré štýly, kluby a akcie sú v zemi najdôležitejšie?
V Budapešti je najmasovejšie uznávané techno. Bývajú tu naozaj veľké akcie ako Hyperspace, alebo Bónusz Electronic Music Festivals. Na scéne má dôležité miesto house a drum and bass. Mimo Budapešť sa organizujú viac houseové akcie. V Maďarsku má verejnosť rada kategorizovanie DJov (napr. toto je houseový DJ a iný zas techno DJ) a nemajú radi, keď sa na jednom večierku prelína niekoľko žánrov do seba.

Predpokladám, že navštívite ČR po prvýkrát. Viete niečo o českej hudobnej scéne či o nejakých českých hudobných projektoch?
No, ja som v ČR bol asi pred 4 alebo 5 rokmi, keď sa Creamfields konal v Prahe, myslím, že tam vtedy vystupovali mená ako Tiësto, Richie Hawtin a Jeff Mills. Pamätám sa, že pivo bolo vynikajúce, dav bol plný energie a všade okolo bolo mnoho usmievajúcich sa ľudí.

Čo môžu partypeople očakávať od vášho setu?
Dúfam, že rozpálime tanečný parket. Hrať budeme niekoľko vecí z našej produkcie a aj ešte nevydané veci. Ľudí prinútime tancovať ako o život. Nedokážem povedať, čo presne budeme hrať. Skrátka, bude to všetko a bude to záležať na dave :)

Jazdíte radi na festivaly behom letných mesiacov? Už ste niekedy hrali na Creamfields?
Toto bude po prvýkrát, čo budeme hrať na Creamfields a naozaj sa veľmi tešíme. Ja som na Creamfields bol v Prahe (už som sa zmienil) a tiež v Poľsku. Festivaly máme veľmi radi, pokiaľ máme čas tak na ne chodíme aj viac krát behom leta, Náš diár je ale obvykle natoľko plný, že hráme celý víkend. Vypočuť si nás budete môcť na festivaloch No Mans Land nebo Sziget. Pred tým, ako navštívime Břeclav, pôjdeme do Prahy na koncert Metallicy. Možná to znie podivne, ale od detstva je to moja najobľúbenejšia kapela!

Ktoré miesta najradšej navštevujete ako DJi?
Hrávame v rôznych krajinách, no naše najobľúbenejšie miesto je Japonsko. Byli sme tam dvakrát a podľa nás je to bláznivý svet. Máte tam pocit, ako by ste byli v Maga Cartoonu. A tie ich tlačenice sú zo všetkého najlepšie! Ale kto vie, možná po Creamfields bude najobľúbenejšia Česká republika..

Aké party máte vy osobne radi? Kam idete, keď si chcete vyraziť s priateľmi?
No, je to skôr tak, že pokiaľ každý týždeň hráme na party, tak pokiaľ máme voľný čas, nemáme chuť ho tráviť zas na party :) Veľmi radi chodíme na koncerty a festivaly , ale pokiaľ sme s kamarátmi tak radšej zájdeme do krčmičky, pozeráme futbal atď...

Koľko ľudí z Maďarska podľa vášho názoru príde na Creamfields Central Europe?
Na začiatku mája sme v Maďarsku začali so šnúrou warmupov na Creamfields a každý víkend hráme v inom maďarskom meste. Ide nám to naozaj dobre a ľudia sa o Creamfields naozaj zaujímajú. Myslím, že minimálne 500 ľudí by z Maďarska mohlo prísť.

Ktorí z umelcov z line upu festivalu by pre Maďarov mohli byť najzaujímavejší?
Sasha vs Digweed je výnimočná záležitosť, som si istý, že to by mohlo pre nich byť najatraktívnejšie.

Pokiaľ by ste mali možnosť zostaviť line up podobnej medzinárodnej akcie, ako by ste k tomu pristúpili?

Existuje na svete veľké množstvo skvelých umelcov, takže je dosť ťažké povedať, že by som spravil presne taký line up. Ale bol by som nadšený, keby na takej akcii mohli hrať mená ako Daft Punk, Fatboy Slim, Chemical Brothers, Faithless, Richie Hawtin,Dubfire, Carl Cox, Lee Burridge, Loco Dice, Pendulum, Ltj Bukem, N.O.H.A.. Ale to by bolo straaašne drahé.. .:)

www.collinsandbehnam.com
www.myspace.com/collinsbehnam


Predpredaj vstupeniek za špeciálnu cenu 1170 Sk iba do konca mája prebieha na:
www.partyzona.sk/shopzona
www.gregi.net
www.websound.eu
Notape, Jakubovo nám. 13, Bratislava
Krankenhaus klub , Trenčín, námestie SNP 6
Planet Music Club , Považská Bystrica, ulica J. A. Komenského (budova Agrosany)
Rock 4 ever , Hviezdoslavova 315, 905 01 Senica
DCC OD Jednota 2.poschodie , Trojičné nám. 9, 917 01 Trnava
Ticketpro - www.ticketpro.sk

music

Zdieľať na: 
Publikované: 23. mája 2008 v 17:40 – zdroj: mediazona – videné: 2406x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2023, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,