COLDHARBOUR NIGHTS 29. 03. KE: rozhovor s Pizz@doxom – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

COLDHARBOUR NIGHTS 29. 03. KE: rozhovor s Pizz@doxom

Ilustrační obrázek

Už len pár dní nás delí od 29. marca a zároveň tretieho pokračovania jedinej akcie svojho druhu v Košiciach. Po predošlom pilotnom evente a jeho druhom pokračovaní s podtitulom reincarnation of trance vám prinášame tretie pokračovanie COLDHARBOUR NIGHTS - are you ready?

Zasvetení iste vedia, že ide o akciu zameranú predovšetkým na trance, progressive a žánre im blízke. Tento krát prijal naše pozvanie ako headliner mladý Dj pochádzajúci zo Starej Turej.

Áno je reč o Pizz@doxovi. Nasledujúcich pár riadkov sa bude niesť práve v znamení jeho osoby, kde vám prinášame jeho bio, krátke interview a pár videí, ktoré hovoria sami za seba. Vážení prosím, len pre vás Mr. Pizz@dox!

music

S pozdravom váš Coldharbour nights team a trancemusic.sk.

Pizz@dox, vlastným menom Juraj Klička je 18-násť ročný DJ pochádzajúci zo Starej Turej neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Odjakživa vyrastal v prostredí plnom hudby, aj keď pochádza zo zdravotníckej rodiny. Na trance ho ako 14ročného naviedol jeho otec, bývalý DJ. Pizz@dox od tej chvíle začal vyhládavať iba muziku takéhoto štýlu. Ako deviatakovi na základnej škole mu kamarátka pozičala set Paul van Dyka z roku 1999, ktorý ho naprosto uchvátil a odvtedy si povedal, že hudba je smer, ktorým sa chce v živote uberať.

Ako 15-ročný sa poprvý krát dostal k softwaru Traktor, na ktorom si skúšal prvé Djské krôčky. V tom istom roku sa dostal tiež k CD prehrávačom a odvtedy hráva. Hral iba v menších baroch a kluboch. Na mix používa výhradne iba CD a soft Ableton 6.0 na editovanie songov...Ku koncu roka 2006 nadväzuje kontakty s DJmi ako Tom Roman, Michael C a taktiež Nifra, ktorá mu odporučila booking trancemusic.sk. Ďalší rok sa niesol už len v znamení úspechu, kedy nasledujú hrania takmer po celom Slovensku.

A tuto už je sľúbený rozhovor.
Nech sa páči.

 

1. Ako si sa dostal k Djingu?

Tak toto je zaujímavá otázka. Hudba pre mňa vždy znamenalo „niečo viac"... Správnu cestu mi ukázal môj otec, aj keď asi nevedomky, keď že bol aj on sám

DJ-om ešte na strednej škole, čo už teda je nejaký ten piatok ... Postupne som si pozeral sety DJov a začal som sa tomu aj ja venovať, to som mal 15 rokov...V 18tich som mal prvú akciu

2. Na scéne sa pohybuješ relatívne krátko, no aj napriek tomu máš už za sebou kopec hraní a úspechov. Čo je podľa teba najdôležitejšie pri budovaní dj ´´kariéry´´ ? Na ktoré vystúpenie máš zatial najlepšie spomienky a prečo?.

Tak podľa mňa keď chce človek byť DJ-om, tak by mal byť hlavne vytrvalý, a veriť si, a nerobiť to pre peniaze ale z lásky k hudbe ...Lebo je rozdiel medzi dedinským diskotékovým DJom co sa tvári že je pán sveta a medzi pravým klubovým DJom.
Tak najlepšie sa mi hralo minulý rok na Free Summer a na BT s Eddiem Halliwellom, alebo v Leviciach na Addictive Party. Každá party priniesla čosi krásne, neopakovateľné .... Na Free Summer som po prvý krát zažil obrovské publikum, a to bol pohľad ktorý doslova vyrážal dych. BT s Eddiem Halliwellom mi dala kopec skúsenosti ako komunikovať s davom a Addictive, to bol zážitok sám o sebe.


3. Kam by si žánrovo zaradil čo hrávaš, respektíve čo môžu ľudia v sobotu od teba určite očakávať?

Tak štýlovo hrám HLAVNE uplifting trance, občas zabrúsim do progressivu alebo do tech-tranceu, a v sobotu môžu určite ľudia očakávať poriadnu nakladačku ked že progressive nechávam doma... Štýlovo do bude uplifting trance ako Aly & Fila, Sebastian Brandt, Daniel Kandi, a.i.

music

4. Momentálne čím ďalej tým viac cítiť technický vývoj aj v Djingu. Aký je tvoj názor na postupné utláčanie vynilu do úzadia a nástup digitálnych nosičov a notebookov?

No, poviem teraz svoj názor...Osobne moc nelahodím hraniu z PC, kde počítač urobí väčšinu práce za DJa, ale v dnešnej dobe, keď vychádzajú také nezmyselné zákony, že aj kúpená mp3 je nelegálna, je PC asi jedine legálne riešenie.. Dúfam, že vydržím hrať z CD čo najdlhšie, potrebujem mať ten pocit rovnania, mne by to chýbalo, ešte hrávam dosť krátko na to, aby som to tak necítil. Ale je len otázkou času, kedy asi vynil ostane len pre pamätníkov.

5. Ako vnímaš súčasnú scénu na Slovensku, hlavne čo sa týka tranceu si s ňou spokojný? Čo by si zmenil?

Tak scéna na Slovensku, ak sa to dá nazvať scénou, je pomerne silná, ale nie pre trance. Dominujú tu iné štýly... Progressive & techno, trance nieje v popredí tak, ako to je v iných EU krajinách.


6. Ktorý slovenský a svetový producent je u teba momentálne No.1 a prečo?

Slovenský určite Eddie Sender, tu nie je čo riešiť, on je proste prvotriedny producent . Čo sa týka svetového meradla, tak určite Nitrous Oxide, Sebastian Brandt, Daniel Kandi, Marcus Schossow, The Blizzard, Onova, Bjorn Akesson a určite aj iní. Každí z nich má svoj jedinečný, unikátny sound ktorý mne vyhovuje.

7. Pracuješ práve aj na nejakej vlastnej produkcii, alebo ostávaš výhradne verný len Djingu?

Už dlhšiu dobu sa snažím dokončiť svoj prvý track, dúfam že do leta bude hotový. Ale času je málo, čakajú ma ešte maturity a prijmačky na výšku, takže teraz je to prvoradé pre mňa .. Zatiaľ ostávam verný hlavne DJ-ingu.

8. Čo si myslíš o party Coldharbour nights. Majú podľa teba Košice šancu vybudovať si nejakú trance/progressive základňu?

Tak dúfam, že párty Coldharbour bude úspešná, a to nielen z pohľadu východného Slovenska. A Košice majú určiťe šancu na to, aby sa tam vybudovala hudobná zakladňa. Chce to podľa mňa dobrý podnik s dobrou lokalitou, samozrejme skvelé technické vybavenie, ochotu a dobrých DJov 

9. No a na záver klasika. Čo by si rád odkázal košickému publiku?

Dúfam, že sa v KE stretneme opäť po dlhom čase v hojnom počte a zažijeme super noc :-)

music

Zdieľať na: 
Publikované: 22. marca 2008 v 16:44 – zdroj: coldharbour – videné: 2063x – komentárov: 1 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa

Tom Haley

Tom Haley 22. 3. 2008 v 17:15
pekný rozhovorík Mr. Pizz@dox


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2023, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,