Blank & Jones: " Nevieme sa dočkať na naše prvé vystúpenie na Slovensku!" – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Blank & Jones: " Nevieme sa dočkať na naše prvé vystúpenie na Slovensku!"

Ilustrační obrázek

5. apríl a spolu s ním nachystaná párty Beautiful Things s headlinermi Piet Blank & Jaspa Jones sa závratne blíži a tak som si toto DJske duo z Nemecka dovolil trošku vyspovedať v nasledujúcom krátkom rozhovore.

Ivo: Ahojte Piet & Jaspa! Všimol som si, že za posledné obdobie máte väčšinu svojich vystúpení mimo Európu, poväčšinou v USA a Kanade, kde na jednu z akcií do klubu Guvernment v Toronte zavítala i celebrita Paris Hilton, ktorej sa vaša hudba totálne páčila. :-) Aký pocit to bol pre vás, keď ste sa prvý krát dozvedeli, že po dlhšom čase zavítate opäť na Európske vystúpenie, priamo k nám na Slovensko? Bude to vaše historicky úplne prvé vystúpenie na Slovensku v klube Dopler, tešíte sa na našich clubberov?

Blank & Jones: Samozrejme, veľmi sa tešíme, že opäť vyrazíme po Európe a obzvlášť sa nevieme dočkať na naše prvé vystúpenie na Slovensku. V rámci nášho svetového turné k novému albumu „Logic of Pleasure" odohráme tiež niekoľko vystúpení v Európe.

Ivo: Máte nejaké referencie o našich fanúšikoch ?

Blank & Jones: Doteraz sme počuli naozaj len to najlepšie o fanúšikoch zo Slovenska a samozrejme, veľmi sa tešíme, že ich konečne zažijeme naživo. Už teraz sme poriadne zvedaví. Veríme, že sa nám spoločne podarí vytvoriť unikátnu atmosféru.

music

Ivo: Ešte teraz si živo spomínam na vaše úžasné vystúpenie v Českej republike v Prahe na halovej akcii Transmission 3, po ktorej množstvo party people považovalo váš DJsky a showmansky výkon za najlepší z celej akcie. Zahrali ste tu mnoho trackov z vlastnej produkcie a niektoré aj v prevedení rôznych výborných remixov. Hrávate na každom svojom vystúpení tracky zo svojej produkcie? Môžu sa clubberi aj u náš tešiť na vaše super hitovky ako napr. Desire či Nightfly? Prípadne hrávate už aj niečo zo svojho najnovšieho albumu, ktorý sa chystáte vydať?

Blank & Jones: Veľká vďaka za kompliment, ale bolo to tiež veľmi dobré publikum. Toto vystúpenie máme ešte veľmi živo v pamäti a spomíname na neho prevažne vďaka úžasným party people ako na jednu z najlepších show. Hráme vlastne vždy veľa vlastnej produkcie, pretože naše vystúpenia by z časti mali mať aj určitý koncertný charakter. Budeme hrať niekoľko trackov z nového albumu „The Logic Of Pleasure", taktiež náš nový singel „Miracle Cure", ktorý sme nahrali spolu s legendou Bernardom Summerom z New Order. Samozrejme zahráme aj niektoré Blank & Jones klasiky, takže clubberi sa určite majú na čo tešiť.

music

Ivo: Čo vás vo vašej produkcii viedlo k takej rapídnej zmene vytvoriť po sebe 3 chill-outové albumy Relax Edition 1-3?

Blank & Jones: Chill-out sériu Relax Edition sme začali nahrávať len tak pre radosť, lebo takúto hudbu jednoducho radi počúvame. A keďže bola veľmi dobre zo strany publika prijatá, tak sme to celé ešte viac poriadne rozvinuli. Boli sme už aj na takých známych kompiláciach ako sú Café Del Mar alebo Buddah Bar. Aj do budúcna budeme produkovať veľa Chill-out muziky. Relax Edition 4 je už v pláne!

Ivo: Kto vám robí vokály do skladieb, resp. na základe čoho si vyberáte vokalistov?

Blank & Jones: Keďže my spievať nevieme, sme závislí od cudzích spevákov. ;-) Najdôležitejšie je, že hlas pasuje k danej pesničke a prináša ju na nový, vyšší level.

Ivo: Už 6. júna 2008 plánujete vydať svoj nový album „THE LOGIC OF PLEASURE", na ktorom ste robili vyše 1 roka vo svojom štúdiu. Koľko trackov bude obsahovať tento album a aký hudobný štýl v ňom bude prevládať? Trance? Môžme čakať niečo obdobné ako vaše staršie, no i dnes stále fantastické hity Desire, Nightfly, Cream, Mind Of The Wonderful prípadne DJ Culture?

Blank & Jones: Celkovo bude album obsahovať 11 nových trackov a mixy rôznych elektronických druhov hudby. Možno očakávať electro, pop a samozrejme aj trance. Teda veľmi veľké spektrum hudby ako už bolo aj na našom albume Monument. K tomu ešte taktiež pribudne množstvo klubových mixov. Spolupracovali sme pri tom s množstvom umelcov, medzi inymi s The Stars (CA), Bobo (Berlin/D), Trademark (London/UK), Claudia Brücken (London/UK) a samozrejme obzvlášť s Bernardom Sumnerom z New Order/Joy Division, ktorí napísali tanečný príbeh „Blue Monday".

music

Ivo: Niektorí DJi preferujú viac halové akcie pred klubovými, niektorí zase naopak. Ako to vnímate vy? Čo je vám bližšie, kde je podľa vás lepšia atmosféra?

Blank & Jones: Vždy to záleží od daného eventu. Obidve sú zábavne. Ovšem v klube je človek bližšie k publiku, čo má výhody lepšej komunikácie s ľuďmi na parkete.

Ivo: Zahrali ste si už na mnohých veľkých svetovo známych eventoch ako Trance Energy, Dance Valley, Nature One a pod. Je nejaká akcia, na ktorú doposiaľ vo veľmi dobrom spomínate a radi by ste sa tam opäť vrátili? Prípadne máte nejaké výborne spomienky na nejakú z posledných akcií, kde ste hrali?

Blank & Jones: Najväčší moment bol, keď sme náš track „The Nightfly" zahrali na Loveparade a obšťastnili ním 1,5 milióna raverov. Na to nikdy nezabudneme.

Ivo: Ako vyzerá váš bežný pracovný deň, prípadne víkend?

Blank & Jones: Sedíme dakde v štúdiu a píšeme nové pesničky alebo pracujeme na našom labeli „Soundcolours", ktorý sme založili minulý rok.

Ivo: Máte nejakých favoritov medzi súčasnými producentami/DJmi?

Blank & Jones: Vlastne nie, ale je množstvo dobrých DJov. Máme veľmi dobrý kontakt na Martina Rotha, s ktorým sme spoločne produkovali jeden track pre náš nový album.

music

Ivo: Akým štýlom zvyknete hrávať? Používate vinyly, CDčka prípadne nejaký software počas svojich vystúpení?

Blank & Jones: Používame náš laptom so softwarom Traktor od Native Instruments s kontrolerom. Dáva nám to viac kreatívnej slobody.

Ivo: Chcete odkázať svojim slovenským fanúšikom, ktorí sa na vás už nevedia dočkať nejakú správu na záver?

Blank & Jones: Tešíme sa už na 5. apríl a v batôžku si pre vás nechávame aj zopár prekvapení. Slovenski fanúšikovia môžu byť teda zvedaví!

Ivo: Vďaka za váš čas, osobne sa už taktiež veľmi teším na vaše vystúpenie v bratislavskom klube Dopler, takže vidíme sa!

05.04.2008 Beautiful Things presents Blank & Jones, DE
Cole, Pico, Jet Fever, Fester

Dopler, Bratislava, Slovakia
Ticket: 400.- Sk Dancefloor, 600.- Sk VIP

04.04.2008 Dopler Fridays presents Pico in BT Warmup
Pico, Dopler, Ticket: 100.- Sk

PR: Ivo Ninja pre Cosmopolit events.
www.cosmopolit.sk

music

Zdieľať na: 
Publikované: 2. apríla 2008 v 13:16 – zdroj: www.cosmopolit.sk – videné: 1970x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2024, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,