ATOMICA: STEN VS. KEEPER - INTERVIEW – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

ATOMICA: STEN VS. KEEPER - INTERVIEW

Ilustrační obrázek

Stále viac populárni dji Steen vs Keeper, ktorých môžete poznať z českých akcií ako Apokalypsa, Techno Masters či Pig fest chystajú svoje prvé hranie na Slovensku a to už o necelé dva týždne na party Atomica v Trenčíne....

1. Ahoj chalani, začneme klasickou otázkou - ako sa dnes máte?
Keeper:
Dnes sa mám fajn, ako vždy, keď príde dlho očakávaná várka nových dosiek.
Steen: Všechno v lati - ako hovoríme my juhočeši :-) Sem tam nejaký ten prúser, ale zvládame to...

2. 25.12. hráte v Trenčíne na party ATOMICA. Okrem vás tam vystúpi napr. Ian Void, Michael Poliak alebo napríklad Golpe. Ako sa vám páči tento line-up? Na koho sa vy osobne najviac tešíte?
Keeper:
Line-up je dobrý, osobne sa najviac teším na Voida, ktorého si vždy rád vypočujem, a tiež na klasickú rannú rozsekávačku DJa Golpeho :-)
Steen: Line-up, si myslím, že je kvalitný, zaručuje dobrú techno jazdu. Voida som naživo ešte nepočul, ale z jeho setu je poznať, že ľudí baviť vie. Michal Poliak je stálica českej scény, a vzhľadom k jeho produkcii ponúka kvalitný sound opretý o rešpekt mnohých významných producentov. ... K našemu Vendelínovi sa ani vyjadrovať nebudem, pretože by to nebolo ani fér. Trávime spolu veľa času, mám ho skoro ako mladšieho brata, a musím povedať, že tak, ako to rozbehne vždy Venda, to dokáže málokto v ČR, je to showman, a tak to má byť...

keeper

3. Nie je tajomstvom, že toto bude vaša veľká premiéra pred slovenským publikom. Niektorí vás možno už zaregistrovali napríklad na Apokalypse a pre všetkých tých ostatných sa v skratke predstavte, prosím.
Keeper:
Pochádzam z juhočeského mesta Tábor, ale dlhšiu dobu bývam v Prahe. Je mi čerstvých 25 rokov a hraniu sa venujem niečo okolo ôsmych rokov... Inak na Slovensko sa moc teším. Nikdy som u vás nebol, a to som napoly Slovák :-)
Steen: Som z juhu - tam, kde líšky dávajú dobrú noc, a pije sa tam šťavička... Nie vážne - hrám niečo okolo 7 rokov, z toho 5 rokov bývam v Prahe. Mám skoro 30 a narodil som sa ako hrdý Čechoslovák, a ako hrdý Čechoslovák hádam aj umriem. Inak som 12 ročný poctivý technár, ktorý žije tým, čo robí.

4. Ako by ste popísali to, čo hráte? Čo od vás môžu ľudia 25.12. v Trenčíne očakávať?
Steen & The Keeper:
Snažíme sa samozrejme hrať to najaktuálnejšie, čo trh elektronickej hudby ponúka. Neznamená to ale, že občas nesiahneme po nejakom staršiom osvedčenom šlágri. Čo sa týka zvuku, najbližšie nám je The Advent, A. Paul a Industrialyzer. Pokiaľ sa pýtate, kto bude trh v ďalších rokoch zásobovať množstvom kvalitného techna, tak to bude práve táto trojica. Po technickej stránke sa snažíme o precíznosť mixu a potom samozrejme nejaké tie kravinky, čo náš set trochu oživí, scratching, cuting, efekty atď. Skrátka klasika - Steen & The Keeper štýl :-)

sc

5. Ako dlho už fungujete dohromady ako Steen & The Keeper? Hrávate ešte niekedy aj každý sám? A keď áno, líšite sa moc v tom, čo alebo ako hráte?
Steen & The Keeper:
Spoločne sme začali skúšať hrať v roku 2003, začínalo to na malých dedinských akciach, u kámošov v klubovni a tak rôzne, kde sa dalo. Postupne to prechádzalo do väčších akcií, a tak to išlo ďalej, až sme sa dostali na tie najväčšie techno eventy, čo u nás sú. Veľkú rolu tiež zohralo šťastie a občas aj náhody. Sólo už takmer nehráme, a keď sa táto možnosť naskytne, vždy sa nakoniec dohovoríme, a predsa hráme spolu.

6. Mali ste možnosť hrať na tých najväčších techno akciách v Českej republike (Apokalypsa, Pigfest, Techno Masters...), ale aj na veľkom množstve tých menších - čo je vám bližšie? Kde sa cítite lepšie?
Keeper:
Keď som začínal hrať, sníval som o hraní na veľkých akciách, teraz keď sa nám to podarilo, je jasné , že si to užívam viac než hranie v klube, kde hrám skoro každý víkend. U väčšiny slávnych Djs, ktorí už hrajú dlhšie než 15 rokov je to naopak. Veľkých akcií sú nabažený a malé kluby navštevujú zriedka. Ja sa teda zatiaľ cítim lepšie na veľkých parties, najlepšie s niekoľko tisícovím kotlom tancujúcich ľudí. Takýto dav vás tiež dokáže omnoho viac vyhecovať k lepšiemu výkonu.
Steen: Tak ja som bol vždy veľmi klubový. Mám kluby rád pretože k tým ľuďom si tam pripadám bližšie a je to hodne o takej tej rodinnej atmoške. Môžem ale povedať, že keď som sa prvýkrát postavil na Apokalypse za gramce a videl ten priestor a ľudí ako šľapú a ženú ťa vpred, poznal som prvýkrát v živote pocit, pre ktorý je DJ DJom. Nedá sa to slovami opísať je to veľmi silný zážitok. Oboje je super, ale hlavne ide o to, aby ľudia čo tam sú, vedeli prečo tam sú a užívali si mejdan, ktorý ty v daný moment riadiš svojou hudbou....V závere hrám rád všade, kde sa ľudia majú radi, rešpektujú sa navzájom a vnímajú zmysel hudby.... To je základ dobrej party nech je to, kde je to...

7. Ako som už spomínala, bude to vaše prvé hranie na Slovensku. A tak zatiaľ čo v Českej republike patríte posledné mesiace medzi tých, u ľudí najviac obľúbených DJs, tu ste na štartovnej čiare. Aký je to pocit? Je to výzva? A ako sa na Slovensko tešíte?
Keeper
: Ako už som písal, teším sa moc. Celý ten výlet k vám máme ešte spojený s lyžovačkou v Tatrách, takže sa ani nedá netešiť :-) A samozrejme, že to, že u vás hráme prvýkrát, je výzva. Budeme sa snažiť podať ten najlepší výkon - potvrdiť to, prečo sme k vám pozvaní.
Steen: Tak je to výzva. Myslím si, že väčšina nás, kto sa narodili v Československu, vôbec neriešia, že sme sa rozdelili - ja to tak aspoň mám. Takže v podstate hrám doma. Počul som o Piane samé superlatívy a o ľuďoch ešte väčšie. Mám na Slovensku veľa dobrých priateľov, a hlavne babičku, ktorá určite nepríde :-), ale o to viac to tam rozbehneme. Fakt sa teším.

8. Na tejto akcii zahrá aj Golpe, ktorého už na Slovensku majú takmer za svojho :-), a nedajú na neho dopustiť. Viem, že ste v osobnom živote veľkí kamaráti, stretávate sa nielen na akciách, a tak by ma zaujímalo, či vám napríklad niekedy rozprával o hraní na Slovensku, aké sú tam party, čo máte očakávať atď. (Teraz sa nepýtam na to, či vám Golpe niekedy rozprával, akú majú na Slovensku vodku a ako mu bolo zle. :-D)
Keeper:
Vídame sa skoro denne, tak je jasné, že za tú dobu nejaké to rozprávanie o hraní na Slovensku bolo. Počuli sme samú chválu - hlavne to, že sa u vás dosť kalí!
Steen: Tak Venda je obľúbený všade, kam príde, čo si budeme hovoriť :-) Máme s Vendou v podstate asi tak 80% celkového hrania, trávime s ním hodne času. O Slovensku nám stihol rozprávať toľkokrát, že sme sa dozvedeli aj informácie, ktoré asi ani nie sú publikovateľné :-) Každopádne máme sa vraj na čo tešit - a to keď povie hardtechnař, tak to pozor... :-) Takže sa teším ako malý, a uvidíme...

9. Máte medzi slovenskými DJs nejakého obľúbenca?
Keeper
: Boss a Rumenige.
Steen: Nando, Toky vs. Boss

10. Okrem toho, že spolu vystupujete, ste už mnoho rokov kamaráti, dokonca spolu bývate. Aké vlastnosti si na tom druhom najviac vážite? A čím vás naopak dokáže najviac vytočiť?
Keeper
: Vytočiť? Ťažko povedať, zatiaľ k tomu nedošlo. Na viac mňa len tak niečo nevytočí :-) Tých vlastností, ktoré si vážim, je viac, ťažko menovať... Ale úprimnosti asi najviac.
Steen: Ako už Jenda naznačil, on je snáď jediný človek na svete, s ktorým som sa v živote nepohádal, ani nemal sebamenší spor. Sme spolu denne 4 roky a bez ponorky. Toto si ja vážim a veľa to pre mňa znamená.

11. A na záver malá rekapitulácia :-) takže 25.12.2008, Trenčín, party ATOMICA a Steen & The Keeper prvýkrát na Slovensku. A ľudia by si toto nemali nechať ujsť, pretože... Dokončite za mňa túto vetu, prosím ;-)
Steen & The Keeper:
It will be fu*king crazy!

Díky za rozhovor, páni. Do videnia a do počutia v Trenčíne :-) -ellle-

Viac info:
http://www.idj.cz/steen/
http://www.idj.cz/hejrys/

Sety na download:
Steen & Keeper @ Apokalypsa 29. Techno Congress
The Keeper - Techno Masters invation miX (2008)
The Keeper_2007_miX
STEEN-JANUARY MIX 2008

25.12.2008 Atomica
Piano club Trenčín

NOVÝ ROZMER, NOVÁ FILOZOFIA, NOVÁ PARTY

Main stage: Ian Void (UK)/ Michal Poliak aka BB Mike (CZ) / The Keeper vs. Steen (CZ) / Golpe (CZ)/Flash / Satira
Minimal & D´n´b stage: djane Jeaniss (CZ) / DJ Cole a.k.a. Hyricz / Pago vs Panky / Zybex /Lion dee&

Predpredaj v sieti Ticketzona.eu a Ticketportal.sk


atomica

 

Zdieľať na: 
Publikované: 15. decembra 2008 v 09:05 – zdroj: atomica – videné: 1588x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,