Who The Fuck is Eddie Halliwell? – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Who The Fuck is Eddie Halliwell?

Ilustrační obrázek

Ako už určite clubberi dobre vedia, 2. novembra sa môžu všetci opäť tešiť na ďalšiu kvalitnú akciu Beautiful Things v klube Dopler, ktorá bude naplnená tou najlepšouzábavou, kvalitnou svetelnou a laserovou show, peknými GoGo tanečnicami a nepochybne i kvalitným ozvučením. Tou najväčšou čerešničkou na vrchu torty však tentokrát bude headliner večera, expert na šialené
a zbesilé mixovanie, anglický DJ Eddie Halliwell.

 

Eddie je naozaj veľký talent tvoriaci unikátnu tanečnú zábavu. Za rekordne krátky čas sa meno Eddie Halliwell stalo pojmom a vybudoval si rešpekt u kolegov a clubberov na celom svete. Bol to meteorický vzostup. Dnes nie je jeho meno iba ohlasované na tanečných parketoch celého sveta, ale je v povedomí už aj ako jeden z hlavných hráčov tanečnej scény.

V súťaži DJ Mag Top 100 DJ's Poll bol Eddie už druhý krát po sebe zvolený na miesto číslo 17! Navyše nevyzerá, že by sa jeho vzostup mal len tak čoskoro zastaviť. Pred pár mesiacmi začala jeho vlastná týždenná show na Radio BBC One (najpočúvanejšia rádio stanica na svete venujúca sa elektronickej hudbe) a Eddie bol korunovaný v Mixmagu ako "DJ roka", kde ako vôbec prvý DJ vyhralt úto cenu dvakrát!

Pre pochopenie, ako sa mu to podarilo tak rýchlo, treba vidieť Eddieho hrať naživo. V podstate, keď aj všetko ostatné vypustíme, DJing je o tom, ako priviesť tanečný parket k erupcii.

Len niekoľkí DJi ovplývajú takýmto extrémne energickým talentom ako Eddie. Svoju obľubu si vo svete získal aj vďaka hraniu trackov celého hudobného spektra - house, electro, trance a techno - využíva energiu každého beatu, syntetizátoru či rôzneho iného zvuku, ktorý nasmeruje na ľudí na parkete a podmaňuje ich tak k euforickému tancu.

Vďaka tomu je žiadaný na rôznych vystúpeniach na najväčších svetových podujatiach. Za posledných 18 mesiacov sa objavil ako hlavný protagonista na Skol Beats Festival (Brazília), Ultra Music Festival (Miami), Global Gathering (Veľká Británia), Mysteryland (Belgicko & Holandsko), Dance Valley (Holandsko), Trance Energy (Holandsko), Summerdayze (Austrália), Creamfields (Veľká Británia - v r. 2004 sa stal prvým DJom, ktorý bol zabookovaný, aby hral v 2 arénach) a na Grand Prix Malajzia v Kuala Lumpur.
Tento rok taktiež zaznamenal rezidenciu na legendárnej party Cream v Amnesii na Ibize (po piatich prekvapujúcich sezónach ako rezident na Judgement Sunday).

Pozoruhodným faktom je, že tam, kde tradične veľké mená DJov profitujú zo svojej aktivity a hlavne vlastnej produkcie z minulosti, Eddie sa stal moderným fenonénom i napriek tomu, že doposiaľ nezložil žiaden svoj vlastný track. Svoju reputáciu si vydobil výhradne len vďaka svojim DJskym vystúpeniam, privadzajúc neustále davy k tanečnému šialenstvu.

Napriek medzinárodným úspechom si Eddie neustále ponecháva hektický kalendár
v rámci Veľkej Británie. Blízke vzťahy ostávajú s jeho starými priateľmi, s ktorými si ako prvý vybudoval svoje meno - je to domáci DJ Goodgreef a Gatecrasher. Navyše je pravidelný headliner na akciách ako sú Cream, Godskitchen, The Gallery, Planet Love, Insideout, Passion a Lush.

Eddie v posledných rokoch taktiež podstúpil pár CD projektov, ktoré priamo podporujú jeho klubový DJing. Medzi nimi sú známe 3 CD ("BOSH!", "Next Level BOSH!" a "FIRE IT UP!") pre svetovo najväčší časopis zameraný na tanečnú hudbu - Mixmag. K tomu ešte zmixoval jedno CD z celkovo troj-CD kompilácie pre obidva hlavné vedúce kluby - Gatecrasher (2002) a Judgement Sunday (2005), plus nedávno zmixované obidva disky albumu Cream's Ibiza
2006.

Vo Veľkej Británii Eddie Halliwell takisto prenikol týždenne do milióna domácnosti prostredníctvom vlastnej rádio show BBC Radio One. Táto spolupráca s rádiom začala v máji 2003, keď bol jeho talent objavený šéfom rádia pre tanečnú hudbu, kde ako len 23 ročný sa stal jednym z najmladších DJov ocenených pre vyhľadávaný "Essential Mix". Vysielané naživo z Manchesteru ako časť Radio One Big Weekend Out spôsobil záplavu požiadaviek poslucháčov, ktorí sa chceli dozvedieť o tomto novom DJovi, ktorého práve
počuli. Neočakávane, druhý Eddieho Essential Mix následoval už o ďalšie 3 mesiace v auguste a teraz ich má Eddie na svedomí už štyri.

Po mnohých hosťovských vystúpeniach v pravidelných týždenných show Judge Julesa a Pete Tonga bola odozva nakoniec taká, že v máji 2004 sa stal Eddie oficiálnym BBC Radio One rezidentom, s jeho vlastnou show vysielanou každých 6 týždňov. Okrem toho pravidelne naživo vystupoval na rôznych podujatiach organizovaných touto rádio stanicou (zahŕňajúc aj ďalšie dva Essential Mixy). V septembri 2006 bol povýšený na plnú 2 hodinovú týždennú show, ktorá sa koná každý štvrtok od polnoci do druhej hodiny rannej a dá sa počúvať aj online na www.bbc.co.uk/…diehalliwell .

Jeden z hlavných dôvodov prečo sa na toto Eddie dal, bol fakt, že mu to umožnilo preniknúť aj k deťom, ktoré mali radi tanečnú hudbu, ale boli frustrované z toho, že sú príliš mladé, aby sa dostali do klubu. Je to pocit, na ktorý si Eddie veľmi dobre pamätá: dostal sa k hudbe cez jeho staršieho brata, ktorý chytil "chorobu" DJingu už v jeho 15tich rokoch.

Používaním jeho absolútne špecifickej a unikátnej techniky mixovania, ktorou vytvára nové zvuky, tak Eddie generuje energiu v publiku, čo ho všeobecne dostáva do pozície jedného z hlavných inovátorov v rámci používania techniky až k jej stropnému limitu. Ako raz podotkol aj No. 1 DJ sveta Paul Van Dyk, "technológia kompletne zmenila to, čo by clubberi mohli očakávať od najlepších DJov, napr. Eddie Halliwell, ten čo s tými Pioneer CD prehrávačmi dokáže urobiť, to je naozaj "nechápačka" ! Nemá žiadne zábrany, jednoducho vyžmýka z tej mašiny to najlepšie". Tiësto takisto vždy preukazoval veľkú podporu Eddiemu a nedávno v jednom Interview v DJ Magazine Eddieho označil za "legendu", práve vďaka jeho svojskému štýlu mixovania.

V r. 2005 jeho reputácia narástla do takej miery, že Pioneer, vedúca značka vo výrobe príslušenstva pre DJov, Eddieho oslovila, aby im pomohol otestovať svetovo prvý digitálny scratch mixer (DJM-909) a predstaviť ho clubberom po celom svete.
Potom následne turné "Powered by Pioneer" znamenalo, že Eddie krížom-krážom brázdil svet, až ho to priviedlo na štadión na legendárnom Skol Beats festivale, kam zavítalo 10.000 šialených Brazílčanov alebo na párty v obchodnom stredisku v Holandsku a taktiež fascinoval polovicu hudobného priemyslu vo Veľkej Británii na IDJ Live konferencii v Londýne. Do dnešných dní Eddie ostáva ako súčasť výberovej skupiny vopred mysliacich DJov (kam patria aj James Zabiela a Eddie Morillo), ktorí boli vybraní pre spoluprácu s vývojarským tímom spoločnosti Pioneer.

Ak si tieto špeciálne mixovacie schopnosti a zručnosti Eddie Halliwella nechcete určite nechať ujsť, nemusíte váhať, pretože vďaka predpredaju si svoj lístok môžte už teraz zarezervovať, prípadne rovno zakúpiť v predajnej sieti www.ticketportal.sk . Ak si chcete vychutnať komfortnú VIP A zónu s vlastným barom, pohodlným sedením, bez tlačenice a s výhľadom na DJa a parket, odporúčame už teraz využiť predpredaj a to hlavne kvôli obmedzenému počtu VIP lístkov, nakoľko VIP B zóna je kompletne zarezervovaná pre
klientov podporujúcich akciu Beautiful Things. V deň akcie ostanú na brán pravdepodobne už len štandardné lístky.

Čo dodať k záveru? Tešme sa už teraz na 2. november, pretože klub Dopler
zažije revolúciu, príde ho totiž "rozbiť" EDDIE HALLIWELL!

Beautiful Things "5-YEAR" presents Eddie Halliwell, UK
02.11.2007 Dopler, Bratislava, Slovakia

Entry: standart 399 Sk/V.I.P. 599 Sk
Predpredaj: TICKETPORTAL (SK, CZ, HU, PL)

Ivo Ninja, Cosmopolit events, s.r.o.
www.cosmopolit.sk

jpg

Zdieľať na: 
Publikované: 23. októbra 2007 v 09:27 – zdroj: www.cosmopolit.sk – videné: 1817x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2024, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,