Trafik Interview - Bude to naozajstný hudobný zážitok: 04. 06. 2010 Tiesto Kaleidoscope – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

Trafik Interview - Bude to naozajstný hudobný zážitok: 04. 06. 2010 Tiesto Kaleidoscope

Ilustrační obrázek

„V prvom rade musíme povedať, že my sami sa k vám tešíme, keďže podľa toho čo sme doteraz videli to bude naozaj veľká show. Už niekoľko týždňov dávame dokopy rôzne bootlegy a remixy, aby sme priniesli čosi mimoriadne. Takže sa na všetkých naozaj tešíme!" povedali v krátkom rozhovore Andrew a John aka Trafik.

 


Máte za sebou zaujímavú históriu a mnoho skúseností. Ako prišlo k vášmu stretnutiu?
Andrew: John a ja sme sa stretli v súvislosti so značkou Global Underground asi pred ôsmimi, alebo deviatimi rokmi. Obaja máme radi rovnakú hudbu a tá nás spojila. John má veľké skúsenosti s indie scénou, má však rád aj elektroniku. Ja mám zasa skúsenosti s DJ-skou scénou. Vznikla tak určitá spolupráca v štúdiu, ktorá mala príjemný náboj.

Pred nedávnom ste dokončili nový mixovaný album pre Global Underground. Ako dlho vám trvá zostavenie takejto kompilácie?
Andrew: Musím povedať, že sme na tejto kompilácii strávili naozaj veľa času a vytvorili sme na ňu niekoľko špecifických titulov, remixov a obvolali aj zopár kolegov a kamošov, aby nám spravili exkluzívne verzie. Navyše, ak človek robí kompiláciu, ktorá má aj chillový nádych je to omnoho ťažšie ako klasické DJ-ské CD, keďže sa tam striedajú melódie a tempá.

trafik tiesto

Málokto na Slovensku vie, že vami komponovaná hudba sa objavuje aj v seriáloch. Ktorú hudbu robíte radšej?
John: No je fakt ťažké povedať, čo mám radšej. Pri tanečnej hudbe pre kluby si človek užije asi viac zábavy. Napriek tomu písanie hudby pre film a televíziu je veľkým zadosťučinením. Robili sme hudbu pre CSI New York, ktorý pozerá po svete viac ako 40 miliónov ľudí. Robenie tanečnej hudby si však veľmi užívame.

Mohol by si našim poslucháčom priblížiť aký je rozdiel medzi klasickým DJ-ským vystúpením a vašim vystúpením live?
John: Myslím, že klasické vystúpenie je o veľkej dávke mixovania a vytváranie príbehu hudbou vytvorenou niekým iným. Live show je len o našej hudbe. Máme nad tým omnoho väčšiu kontrolu, nad jej stavbou, vývojom a zábavou ktorú ňou vytvárame.
Andrew:
Je to z veľkej časti o materiáli s ktorým pracujeme. Máme vytvorených mnoho klubových verzií, remixov a bootlegov. V prepojení cez syntetizátory a midi kontrolery nám to umožňuje pretvárať hudbu v reálnom čase. Človek je omnoho viac zaangažovaný do vytvárania atmosféry ktorú priamo ovplyvňuje a nemusí čakať na vývoj tracku, ktorý je už vytvorený.
John: V prípade live actu je to omnoho viac sústredenia. Aj v prípade 2 hodinového setu nemáš sekundu, kedy nič nerobíš. Je to neustále robenie čohosi a tak je to naozaj zábava.

Máte radšej hranie v klube alebo na veľkých eventoch? Je rozdiel v tom čo hráte?
Andrew: Vyskúšali sme si už oboje a priznám sa, že je ťažké prirovnať niečo k tomu keď si na pódiu a niekoľko tisíc ľudí zareaguje na tvoju hudbu. No a potom na druhú stranu sme hrali aj v kluboch pre 200 - 300 ľudí, kde vládne omnoho intímnejšia atmosféra, kde máš priamejší kontakt s ľuďmi čo je zasa príjemné iným spôsobom.

Máte svoj obľúbený klub, alebo destináciu, kam sa vždy radi vraciate. Ak áno prečo?
Veľmi radi chodíme do južnej Ázie, Singapuru, Hongkongu. Vždy sa tam stretneme so skvelými reakciami. Je to úplne odlišná kultúra, takže je to aj z tohto pohľadu značne odlišné od Európy. Niekedy sa cítim ako na inej planéte, špeciálne v Tokiu. Naše účinkovanie na Slovensku však bude premiérové, takže sa môže tou obľúbenou stať aj vaša krajina.

Budete v Bratislave hrať čosi špeciálne na čo sa môžu ľudia už teraz tešiť?
John & Andrew: V prvom rade musíme povedať, že my sami sa k vám tešíme, keďže podľa toho čo sme doteraz videli to bude naozaj veľká show. Je pre nás cťou hrať s Tiëstom. Napriek tomu, že náš štýl je troška odlišný (alebo možno práve preto) to bude veľmi zaujímavé. Už niekoľko týždňov dávame dokopy rôzne bootlegy a remixy, aby sme priniesli čosi mimoriadne. Takže sa na všetkých naozaj tešíme!

Trafik so svojim live koncertom vystúpia už 4. júna 2010 v bratislavskej Inchebe v rámci Tiësto - Kaleidoscope World Tour.

Pre väčší komfort, pohodlie a obmedzenie radov pri baroch bude počas celého večera využívaný žetónový systém platenia. Žetóny si budete môcť vymeniť na viacerých, viditeľne označených miestach v priestoroch haly. Veríme, že tento systém jednoznačne prispeje k rýchlejšej obsluhe, zamedzí vzniku problémom pri vydávaní hotovosti a predíde tak prípadným konfliktom s obsluhujúcim personálom.

Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom webu Ticketzona.eu (www.ticketzona.eu), odkiaľ si ich môžete objednať poštou priamo na vašu adresu bez nutnosti navštíviť akékoľvek predajné miesto, Alebo navštívte predajné miesto siete Ticketportal. Počet návštevníkov haly bude limitovaný!

Tiësto - Kaleidoscope
04. jún 2010
Bratislava, Incheba


lineup:
Tiësto,
Trafik live (Global Underground/UK),
ALEX M.O.R.P.H b2b Woody van Eyden (DE)
Chris Ronson (HU)
Yvell & Tristan (HU)
Tomas Haverlik (SK)
Breeth (SK)
predpredaj: www.ticketportal , www.ticketzona.eu
www.slovakiapromotion.com
Facebook: http://www.facebook.com/group.php?gid=116030155077948&ref=ts

tiesto kaleidoscope


Zdieľať na: 
Publikované: 18. mája 2010 v 23:40 – videné: 1192x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3436

GregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMHgardenStokli1

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,