Southboy Interview k Techno Terror 4 – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Southboy Interview k Techno Terror 4

Ilustrační obrázek

Southboy: učiteľ a dj v jednom

Ahoj Braňo, chcel by som ťa vyspovedať k pripravovanej párty Techno Terror, ale poďme zľahka..čo máš nové, ako idú akcie a podobne.

Ahoj, akcie sa daria, je toho dosť aby mi to zabezpečilo minimálne jeden gig na víkend, po čom som vždy túžil. Teraz už je voľný weekend luxusom, ktorý si raz za čas vychutnám absolútnym ničnerobením.:-)


Určite by všetkých clubberov zaujímalo akú profesiu vykonávaš
Okrem lekcií z kvalitnej housemusic cez weekendy sa im cez týždeň snažím natlačiť do hlavy aj nejaké tie vedomosti.. konkrétne z angličtiny, nemčiny, dejepisu a občas aj slušného správania:-). Keď to baví ich, baví to aj mňa, čo je tiež občas problém. Ale s pribúdajúcim vekom (ich nie môjho:-) ma rešpektujú čoraz viac. Samozrejme, keby sa v tomto priestore dalo živiť len Dj-ingom a produkciou, idem do toho.

Vedia tvoji žiaci o tvojej djskej kariére?
Vedia, to nezatajíš.:-) Ale je to fajn, niektorí sa dokonca zaujímajú, kde hrám najbližšie a dávajú mi feedback na moju hudbu. :-)

Ako by si charakterizoval svoje hranie?
Spontánne. Neprvoplánové. Nepredvídateľné. Vždy iné. Pocitové. Úprimné. Čím dlhšie, tým lepšie. :-)

music

Väčšia časť ľudí čo ťa pozná ťa radí medzi špičku house music na Slovensku, ako to vidíš ty sám?
Fakt? Takto priamo mi to ešte nikto nepovedal. :-) No bodaj by to tak bolo. Keď mi vyjde prvý vynil, začnem tomu veriť aj ja. :-)Väčšinou pochvália ľudia v klube po akcii alebo na nete, čo si cením.
..no, tu to máš, akurát mi píše kamarátka z Púchova, tak nech sa páči jeden poznatok k tejto téme: „...minule jak ste hrali z liborom kdesi tu, tak take mlade baby sa dole na parkete rozpravali, ze to hra ten dj co ho mam na tricku":-))

Zhrň Tvoje plány do blízkej budúcnosti, dajme tomu do konca roka, čo Ťa čaká
a neminie?

Čaká ma track v letnom XMAG-u, ktorý zaujal Miška Breetha natoľko, že ho zaradil na ďalší diel svojej mixovanej kompilácie. Za to mu patrí môj respect, snáď sa s tým už môžem pochváliť.:-) Popri tom sa venujem (spolu)organizovaniu rezidentných akcií, ktorých je už celkom dosť nielen v domácom Trenčíne. Každú sa snažím profilovať zvukovo odlišne, aby som si uspokojil svoje eklektické chúťky. :-) Snáď to v tomto tempe bude napredovať.

Povedz nám čo je u teba nového, čo sa týka vlastnej tvorby, pracuješ na niečom?
Okrem úspešného tracku „Takataka", ktorý supportujú starostlivo vybraní Djs u nás aj v zahraničí pribúdajú aj ďalšie pekne potichu, tak ako to začalo aj s tým prvým. Najprv si ich overím v kluboch, potom v komunite producentov, neskôr medzi spriatelenými Dj-mi a potom môžu ísť ďalej a vyššie.. kto sa trocha posnaží, má možnosť ich počuť ešte kým ich bude poznať každý.:-) Takže podľa tohto poradia najskôr na nejakej akcii, napríklad aj v Piane, kde určite dačo nové zamiešam.

Ktorý typ akcie Ti vyhovuje viacej a prečo? Prikláňaš sa skôr ku klubovej atmosfére alebo je Ti bližšie hranie na open-air akcii? Čo má pre Teba osobne väčšie čaro? Alebo na akej akcii by si si chcel zahrať, keby si si mohol práve teraz akúkoľvek vybrať?
Open air môže byť. Leto mám moc rád. Slniečko, voda, babenky, hviezdna obloha.. fajn.:-) Už sa teším na leto, na terásku do Púchova, na terasu v Dubnickom Doorse, na open-air stage do Krankenu a podobné príjemné miesta s príjemnými ľuďmi. Keď open-air, tak radšej taký menší, lokálny. V klube je to o inom, čím nechcem naznačiť, že by mi klubová atmosféra nevyhovovala. Každé miesto a čas má svoj náboj a energiu. Každopádne masovky čisto ako návštevník moc nemusím. Jedinou výnimkou sú snáď Hrad so svojou smutnou históriou a Pohoda. Na oboch by som si chcel raz zahrať.

Za dobu, čo bavíš so svojimi kúskami ľudí za gramcami si mal možnosť si zahrať po boku veľa hviezd. Máš nejaký vzor, alebo niekoho kto ťa v poslednej dobe zaujal? A prečo?
Vzory som nikdy nejako neriešil a zaujíma ma toho toľko, že je zbytočné to tu menovať. Je toho fakt hodne. :-)

Budeš hrať na progressive stagei, kde sa ako headliner predstaví náš dj Boss v špeciálnom progressive sete, čo si o tom myslíš? Bude to mať úspech?
Tomu ver! Keď sme hrali sme na akcii X-Pression, vtedy ma jeho progressive-techhousovo ladený set veľmi zaujal. Úprimne, bavilo ma to ako housera viac ako ten typický slovenský techno-zvuk.

Na konci marca ťa čaká vystúpenie na megaklubbingu Techno Terror. Chcel by si niečo odkázať clubberom, ktorí sa zúčastnia tejto party?
Slow down, listen up!

Kto je vlastne dj Southboy?????

Aj keď za gramce sa po prvý krát postavil až v roku 2003, s tanečnou hudbou a Djingom koketoval už od svojich 14-tich rokov. Vtedy to boli len súkromné žúrky pre kamarátov, prípadne nejaké to hranie na komerčnej diskotéke. Medzitým usilovne sledoval dianie na tanečnej scéne takpovediac "zo zálohy".

V domácom Trenčíne v tej dobe v podstate neznámy sa v roku 2004 vracia z Anglicka s taškami plnými čerstvých zvukov a plný dojmov zo spolupráce so združením Soulfelt, ktoré mu okrem rozšírenia hudobných obzorov prinieslo aj niekoľko hraní v klube Flava, situovanom v Southporte, centre soulful music na severe Anglicka. V domácom prostredí si postupne začína dobíjať srdcia clubberov v miestnom klube Krankenhaus, kde organizuje dve rezidentné párties.

Od tej doby jeho kariéra naberá na obrátkach a jednoznačne smeruje dopredu.

Okrem oficiálnych promosetov, ktoré budú vychádzať štyrikrát do roka (Spring, Summer, Fall, Winter) si pre všetkých známych pripravil prekvapenie: každý mesiac namixuje špeciálny set "4 Friends", určený len pre kamarátov. O ten ho však musíte požiadať vždy osobne :-)

more info: www.myspace.com/southboydj
29.3.2008 Techno Terror 4: Brain Damage
Piano cub Trenčín

Greg Notill / Artillery, Working Vinyl, Carnage / FRA
Waldhaus / Crowbar.Artillery / GER
Dariush Gee /Carnage Records, Fat Tm, Technosforza/ PL

music

Zdieľať na: 
Publikované: 3. marca 2008 v 00:07 – zdroj: techno terror – videné: 2142x – komentárov: 2 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa

Lucia

Lucia 31. 3. 2008 v 17:40
juuj,fajn rozhowor s maximalne pohodovym clowekom...niet co dodat...ozaj,tech terrror 4 bol senzacne skwelý...

boos12

boos12 8. 3. 2008 v 22:01
kuknite prosim www.techno.tym.sk ta stranka sa este len rozbieha ....


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2022, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,