Skupina Nocadeň vydáva siedmy štúdiový album AURÓRA! – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

Skupina Nocadeň vydáva siedmy štúdiový album AURÓRA!

Ilustrační obrázek


Košická skupina Nocadeň dnes vydáva siedmy štúdiový album s názvom Auróra. Bratia Rasťo a Robo Kopinovci nahrávali CD v prešovskom Studiu 7 a z veľkej časti aj v ich domácom štúdiu. Na novom hudobnom počine nájdu fanúšikovia aktuálny rádiový hit „Svitanie" aj minimalistický singel „Tváre", ku ktorým kapela ponúkla aj podmanivé videoklipy. Dvojnásobný držiteľ amerických cien Grammy Vlado Meller, ktorý sa postaral o konečný master, označil album za skvelý, podľa neho má moderný zvuk a odráža aktuálne hudobné trendy!

cd

Auróra obsahuje 9 piesní a ich autormi sú Rasťo a Robo Kopina. Prvotná idea o novom albume, rovnako ako jeho názov, skrsla v hlave Rasťovi Kopinovi v čase, keď kapela pracovala na skladbách na výberovku „Introspekcia" v roku 2017.

Aj v tomto prípade, rovnako, ako to bolo pri Pozemských astronautoch z roku 2015, bol najprv názov a následne prichádzali pesničky. Tou prvou bola skladba Domino, ktorá nastavila zvukovú líniu novej platne. Z môjho pohľadu to bolo asi najmenej komplikované nahrávanie. Tým, že sme chceli dosiahnuť trocha iný zvuk, ako bol na predchádzajúcom albume, zvolili sme aj odlišný nahrávací postup. Auróru z veľkej časti nahrával brat sám. Základnú surovinu, ktorú bráško nahral doma, sme následne dokončili s našim koproducentom Vladom "Randy" Gnepom v jeho štúdiu. Tentokrát sme si vystačili viac menej sami traja a na albume je minimum hostí," prezradil spevák a líder Rasťo Kopina.

Nocadeň prinášajú na novej platni okrem kvalitných textov, ktoré sú pre nich také typické, aj trocha zmenený zvuk. Kapela sa nebála experimentovania a v oveľa väčšej miere je tu zastúpená elektronická zložka.

Čo sme však oproti minulosti nemenili bolo to, že sme pesničky nahrávali vo vlnách. Vždy sme nahrali a dokončili dve až tri skladby a až keď boli dokončené, začali sme pracovať na ďalších. Tým pádom sme pesničkám mohli venovať dostatok starostlivosti a žiadna tam nie je v nejakej rozpracovanej verzii. Sami sme si určili časový horizont, kedy sme chceli mať album dokončený a pracovali sme podľa daného harmonogramu," konštatuje Rasťo Kopina.

O finálny zvuk celej nahrávky sa už tradične postaral dvojnásobný držiteľ ceny Grammy Vlado Meller.

S Vladom Mellerom spolupracujeme už po štvrtýkrát, takže sme nešli do nijakého rizika. Jednak je to obrovský profesionál, ktorému počas jeho skoro 50-ročnej kariéry prešli rukami a ušami stovky svetovo známych albumov, no a rovnako je to už aj náš priateľ, s ktorým sa stačí stretnúť a si okamžite inšpirovaný. Je to človek, ktorému sa podaril skutočný "americký sen". No a keď spustí svoje historky, máš pocit, že nič nie je nemožné," hovorí o spolupráci gitarista Robo Kopina.

S Vladom Mellerom kapela spolupracuje od albumu „Pozemskí astronauti". Žiadaný zvukový inžinier má na konte spoluprácu s menami ako Pink Floyd, Rolling Stones, Paul McCartney, System of a Down, Red Hot Chili Peppers, Rage Against the Machine, Beyoncé, Oasis či George Michael.

nocaden

"Album chalanov znie absolútne fantasticky. Má veľmi moderný zvuk, jeho produkcia je na svetovej úrovni a odráža aktuálne hudobné trendy. Skvelý album a skvelý zvuk," chváli skupinu Nocadeň Vlado Meller.

Nocadeň, ktorú v roku 1997 založili bratia Rasťo a Róbert Kopinovci, je už dve dekády jednou z najvýraznejších slovenských kapiel. Je charakteristická svojím nadčasovým a nezameniteľným skladateľským rukopisom, ktorý je ich poznávacím znamením. Všetky informácie o kapele nájdete na nocaden.sk/ a www.facebook.com/…enofficial/. Klip „Svitanie" si môžete pozrieť tu: www.youtube.com/watch?…

 

CD AURÓRA

1. Tváre
2. Auróra
3. Svitanie
4. DNA
5. Žiletky
6. Domino
7. Znamenia
8. Architekti šťastia
9. Labyrint

Zdieľať na: 
Publikované: 24. októbra 2019 v 12:20 – videné: 126x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,