Rozhovor: Tom Haley@BLUE! - WORLD Klub! - Zvolen – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozhovor: Tom Haley@BLUE! - WORLD Klub! - Zvolen

Ilustrační obrázek

Treba myslieť na budúcnosť! Pretože, zamyslite sa, kto Vám bude hrať keď budete mať 30 a viac? Moja odpoveď: Tom Haley (ilovemusic.sk) ! Pokojne ho zaradím do novej „fresh" generácie djov. Sedíme vo virtuálnom lounge bare a tu je náš rozhovor.

„Je medzi nami rozdiel nejakých 10 rokov" smejeme sa pri úvodnom „prekontrolovaní" rodných čísiel! Keď som mal ja 18 a tancoval na vtedy absolútne dominantné techno, tešil sa na Boomerang, Doubledecker, Tomáš mal 8.

1/ 10 rokov je dosť „veľa času" a v hudbe to platí hádam dvojnásobne. Ako vnímaš čas v hudbe ty? Vraciaš sa hudobne aj späť? Alebo žiješ v stále rýchlejšej a bližšej hudobnej budúcnosti?

Ahoj Noks. Ako si už spomenul, 10 rokov v živote človeka nie je dlhý čas. V hudobnom živote stačí na malú chvíľu zaspať a sme sto rokov za opicami. Žijem vo svete, kde je všetko uponáhľané a každý raz začas potrebuje vypnúť. Tým vypnutím by som nazval návrat do hudobnej minulosti. Nestáva sa mi to často, ale aj ja občas dostanem na chuť zaspomínať na staré dobré časy a pustiť si na svojom mp3 nejaký ten kúsok z hitoviek na ktorých som vyrastal a v značnej miere ma ovplyvnili pri mojom ďalšom hudobnom napredovaní. Nie je toho veľa, pretože o mojej hudobnej minulosti sa ešte veľmi hovoriť nedá:)

2/ Moje prvé gramofóny boli remienkové „vytuningované" Tesly a mix najnižšia trieda Geminy. Čo máš v „garáži" ty?

V mojej garáži sa momentálne nachádza jeden laptop + midi klávesy. Na začiatku mojej kariéry som vlastnil CD-playere s potrebným mixom, ktoré postupom času prestali u mňa hrať rolu prvoradého vybavenia Dja. Techniku mixu na playeroch alebo gramcoch dnes už pomaly zvládne aj 5-ročné dieťa tak mi nebolo za potreby ich držať doma. Sestra už nestíhala utierať prach:). Laptop mi nahrádza všetky možnosti, ktoré potrebujem v plnej miere a v kombinácii s midi klávesami pomaly priňuchávam k hudobnej produkcii.

3/ Tvoj talent si vo veľkom štýle predviedol na rešpektovanej párty v Dopleri. Takže momentálne si „progress-trance-minded"? Alebo celkove, kam sa uberá tvoj hudobný vkus?

Ja by som to nenazval ani tak talentom ako tvrdou prácou a hlavne chcením. Môj štýl sa dá zaškatuľkovať do vôd Progressive-u s príchuťou rôznych štýlov, či už je to minimal, tech-house, trance atď. Nezameriavam sa len na jeden hudobný štýl ale na široké spektrum hudby, pretože v každom štýle sa dá nájsť niečo výnimočné okrem Hip-Hopu:) Niekedy u mňa bol prioritou číslo jeden Trance, avšak ako mladý Dj dozrievam, hľadám si správnu cestu, a v značnej miere je to ovplyvnené aj časom, vývojom klubovej hudby. Neostávam stáť na jednom mieste, ale snažím sa čo najviac napredovať, a to hlavne po hudobnej stránke, ktorá je základom celej tejto filozofie.

music

4/ Miluješ hudbu, reprezentuješ booking „I love music", tradičná otázka musí prísť, ako vnímaš „regionálnu scénu" a naopak tú „slovenskú / svetovú"?

My máme nejakú scénu? Ak to už mám nazvať scénou, tak scéna stojaca na štyroch prehnitých zápalkách. Stále si kladiem otázku, prečo práve slovenský národ dostal do vienka konzervatívnosť a zakomplexovanosť voči niečomu novému. Existuje pár výnimiek, ktoré sa snažia o to, aby to tak nebolo, len tá hŕstka nemôže spraviť z ničoho niečo. Verím, že časom sa všetko zmení a aj na Slovensku sa začne schyľovať k lepším časom. V regióne tomu nie je inak. Zaostalé kluby s hudbou spred 10-tich rokov(komercia), Nezaangažovanosť majiteľov vyhradiť priestor niečomu novému a celkovo neochota zo straní ľudí, ktorí sú ovplyvňovaní v značnej miere komerčnými masmédiami.

5/ Párty BLUE! je pokračovaním úspešnej „červenej" s Breethom. Bude tvoj set zafarbený do „nebeskej modrej", alebo chystáš aj iné odtiene?

Modrá je moja najobľúbenejšia farba, takže už len kvôli názvu sa strašne teším a pripravím si set všetkých možných odtieňov, okorenený o špeciálne prísady. Na výbere si dám záležať minimálne tak aby každý danceuchtivý návštevník počas môjho setu nemohol opustiť parket:)

Top 5:
Plastic Boy - A New Life
Akesson - Perfect Blue
Orjan Nilsen - La Guitarra
Eelke Kleijn - On the Edge
Pryda - Pjanoo

music

Zdieľať na: 
Publikované: 18. marca 2008 v 01:30 – zdroj: www.spiral.sk – videné: 1736x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2024, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,