rozhovor s Djom Cheringom - Diafragma 19. 04. Metro klub SA – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

rozhovor s Djom Cheringom - Diafragma 19. 04. Metro klub SA

Ilustrační obrázek

V Španielsku má každý kraj svoj obľúbený štýl. House (Ibiza), hardcore (Alicante), techno-hard techno (Katalánsko)...

Zdoveruje sa nám španielsky hard techno dj Chering v rozhovore. Taktiež sa dozviete presné info o cene vstupného...

 


1.Takže kde si sa prvý krát zamilovali do el. hudby a aký to bol štýl ?

Moment, kedy som sa zamiloval do elektronickej hudby bol rok 1993, keď som videl v telke reklamu na nejaké Rave a Hardcore rekopilatóriá. Pamatám si, že moji rodičia mi ich nechceli kúpiť, hovorili mi, že tá hudba je pre bláznov a závislákov, ale naliehal som toľko, až mi ich nakoniec kúpili.Počúval som to niekoľkokrát denne.V tom čase som mal rád hudbu ´machine´ (štýl zrýchlený a založený v Katalánsku) a holandský hardcore.

2. Aký hudobný štýl je momentálne z elektroniky najviac preferovaný v tvojej krajine?

V Španielsku má každý kraj svoj obľúbený štýl. House (Ibiza), hardcore (Alicante), techno-hard techno (Katalánsko), atď. Ale skoro v každom kraji hrávajú rozne štýli, či už je to vačšinové alebo menšinové.

3. Tvoj najlepší výkon alebo najlepšia párty, ktorej ste sa zúčastnil?

Moje najlepšie vystúpenie ešte len príde, ale mám mnoho šťastných. Moje dve vystúpenia vo Florida 135 sú pre mňa veľmi doležité, ale ostanem pri 35. výročí La Covi. Tento deň bol špeciálny pretože prišli všetci moji kamaráti obľubujúci heavy, hip hop a iné štýly a aj napriek tomu tancovali všetci v prvej rade, to bolo pre mňa neoceniteľné...

4. Tvoja najhoršia párty a prečo?

Najhoršia párty...hmmm...vidieť ako známy dj púšta napaľované cd a robí sa, že hrá. Ľudia si neuvedomili, že dj ich klame. Ako dja ma to veľmi poznačilo a bol som pár dní dosť nahnevaný.

5. Čo vravíš na el.hudbu do budúcna, aké štýli ostanú a aké pomaly vyhynú?

Myslím si, že v budúcnosti sa elektronická hudba bude nachádzať vo všetkých hudobných štýloch, či už to bude jazz alebo heavy metal. V dnešnej dobe sa už nachádza v pope, čo by si pred pár rokmi nikto nebol predstavoval. Myslím, že nezmizne žiadny štýl, skor niektoré sa opať vrátia na scénu vo veľkom.

6. Čo sa Ti vybaví, keď sa Ťa niekto spýta na Slovensko???

Scénu na Slovensku, keďže je to malá krajina, som si predstavoval dosť malú. Ale mal som možnosť to zažiť a viem, že aj keď je to malý štát, scéna je veľká a zameraná hlavne na underground a na to, aby si to tam užili.

7. Vieš niečo o slovenskej techno scéne ???

Trošku... už pár rokov som obdivovateľom Rumenigeho a Loktibradu, myslím si, že oni vytvorili na Slovensku techno s osobitým štýlom prezentované po celom svete.

8. Načo sa najviac tešíte na Slovensku???

Hmmm...energiu slovenského publika som si užil nedávno, tancujúci dav zaujímavo oblečený do farieb, nádych veľmi príjemnej atmosféry.

9. Ako vyzerá momentálne techno scéna v tvojej krajine, zopár festivalov alebo clubov, kde to proste stále " frčí" ?

Teraz je hard techno, schranz scéna v Španielsku veľmi preplnená, zlé je ale to, že je preplnená iba v Katalánsku a to nie je dobré. Pracuje sa na jej rozhodení po celom Španielsku, dúfam, že to nebude trvať príliš dlho a ľudia v ktorejkoľvek časti krajiny si budú mocť užiť tieto štýly každý víkend.
U nás v Katalánsku je mnoho klubov podporujúcich hardtechno-schranz od prvého momentu. Spomeniem napr. La Cova, Club Zoreks, Disturbia a veľké festivaly ako Montagood.

10. Váš naj techno dj a producent???

Pre mňa každý štýl má svojho naj dja. Musím pripustiť s obrovským obdivom, že pre mňa je naj djom hardtechna-schranzu dj Lukas.
Je veľmi veľa skvelých producentov hardtechna, bezpochybne medzi tých naj sú Nemci- Robert Natus, Arkus P, Boris S. Všetci, ktorí produkujeme by sme chceli mať ich talent.

11. Čo vravíš na slovenské kluby a slovenskú undergroundovú legendu Metroclub?

Zatiaľ nemožem o slovenských kluboch povedať nič, pretože som ich nenavštívil :) ale mám veľmi dobré referencie o nejakých slovenských kluboch.
O Metroclube, že to bol pre mňa veľmi doležitý klub, byť pod zemou, všade naokolo graffity, pohovky a veľa dekorácie a železa, a ten úžasný laser, čo je podľa mňa pre dobrý klub ako esencia.

12. Máš pripravené niečo špeciálne pre hladných slovenských clubbers?

Mám pripravené nejaké tracky, ktoré predstavím po prvý krát v tento deň. A dúfam v možnosť zahrať si z 3 gramcov, aby som tak mohol preniesť celú moju energiu.

13. Poznáš nejakých slovenských djs a ak áno, čo si o nich myslíš?

Áno, už je to mnoho rokov, čo obdivujem Rumenigeho a Loktibradu, tvorcov osobitného slovenského techno zvuku, známom po celom svete. Samozrejme aj veľkého dja Bossa, už pár rokov kupujem jeho platne a počúvam jeho sety.

14.Váš nesplnený hudobný sen ???

Hrávať na veľkých festivaloch a vydať veľa platní. Veľmi tvrdo na tom pracujem.

15.Ktorý dj na vás najviac zaposobil ako človek???

Dj, ktorý ma očaril ako osoba aj umelec, je jednoznačne dj Lukas. Je to chalan, ktorý sa veľmi obáva a zaoberá sa o životné prostredie a nepráva, ktoré sa páchajú v dnešnej bláznivej dobe. Kultúra a silné zážitky ho robia zaujímavým.

 

Na Diafragmu sa budete mocť dostať za 250 Sk do 21:00 hod. !!! Od 21:00 sa vstup zvýši na konečných 300 Sk, to len aby ste si to mohli vychutnať všetko už od začiatku !!!

music

 

Zdieľať na: 
Publikované: 6. apríla 2008 v 23:33 – zdroj: diafragma – videné: 1674x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2023, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,