MIXOMAT 02 Rozhovor s djom COLE aka. HYRICZ – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

MIXOMAT 02 Rozhovor s djom COLE aka. HYRICZ

Ilustrační obrázek

Zdarec Nikolaj! Rok 2007 už skončil. Bola 7 na jeho konci pre teba šťastnou?
Nazdar Tomáš! Samozrejme, minulý rok bol pre mňa určite vydareným rokom, ktorý približne prebiehal podľa mojich predstáv a po hudobnej stránke pre mňa znamenal dobrý krok vpred! V priebehu roka som sa presvedčil o tom, že dokážem na sebe zamakať, aby výsledok naozaj stal za to, čo som aj veľmi rád.

 

Čo Ťa viedlo k tomu, aby si sa postavil za gramce a mix? Koľko rokov už hrávaš?
Viedol ma jednoznačne môj enormný záujem o hudbu od skorých detských rokov (od 11) až po súčasnosť a odhodlanie ponúknuť ľuďom moju osobitú variantu hudobného prejavu. Sám sa už občas považujem za hudobného „maniaka", ktorý to s muzikou myslí naozaj vážne, nielen čo sa týka DJingu, ale už aj s vlastnou tvorbou a každodenného prísunu množstvá zaujímavých informácií hlavne z tejto elektronickej brandže. Hraniu sa venujem ak sa dobre pamätám, tak od 16, alebo 17 rokov, čiže hrávam už 8-9 rokov. Začiatky boli komerčného charakteru, ale postupne sa to pretransformovalo čisto do elektronického klubového soundu.

jpg

Viem o tebe, že si zástanca rôznorodosti, aké štýly preferuješ?
Áno, máš správne informácie :) Ak sa dobre pamätám, tak som nikdy ani v minulostí nehral jeden konkrétny štýl, vždy som to kombinoval s inými štýlmi, samozrejme veľmi vyberavým a vhodným spôsobom, občas možno divoko, ale dovolím si povedať že originálne a hlavne aktuálne. Či to bolo 6 rokov dozadu, či 2 alebo ako je to dnes. Dôvodom na to bol hlavne záujem o rôzne štýly tanečnej hudby. Bavilo ma skoro všetko z elektroniky :) Čo sa týka preferovania štýlov, tak by som ich rozdelil na 2 skupiny. Do prvej skupiny patria štýly, ktoré hrávam, rád počúvam a tvorím v súčasnosti. Základom je minimal v jeho rôznych podobách, od deepovejšich trackov, po krásne melodické veci až po husté technoidné skladby. Okrem toho mám stále rád electro, ale už som dosť vyberavý, čo sa týka tohto štýlu, keďže aj ten sa nám v priebehu minulých rokov rozvetvil do rôznych podôb. Ja preferujem electro s prvkami minimalu a podobných štýlov, občas veselé, ale na druhej strane nie veľmi uletené. Ďalšie štýly, ktoré preferujem v dnešnej dobe je moderný tech-house a občas aj kvalitný progressive house. Svoje sety staviam na originálnom a vysoko aktuálnym výbere (pre mňa to je otázka osobnej prestíže, patrí to ku mojej značke) a často krát sa nedívam, či je to taký alebo onaký štýl. Čo je dobre, to je dobré, čo je zlé, to zlé - jednoduché a stručné! :) Celkovo už nerád škatuľkujem hudobné štýly, pretože neustále vznikajú rôzne fúzie štýlov a potom mám niekedy problém zaradiť určité skladby do konkrétnych štýlov. No a tou druhou skupinou, o ktorej vie málo ľudí, sú štýly minulosti, ktorých je naozaj veľa, keďže som prešiel ako DJ azda skoro každým štýlom. Veľmi rád si vypočujem staré nezabudnuteľne trancové skladby prevážne z 90-tých rokov, na ktorých som ako malý chlapec vyrastal, staré dobré techno v jeho mnohých podobách, oldschoolové housové skladby, skutočne originálne electro z dielne mnohých producentov ako Westbam, DJ Hell, DJ Icon, Hardy Hard atď., ale aj happy rave z rokov 1993-1996. Málokto vie aj o tom, že zvyknem občas hrať práve tieto staré klubové tracky, ale väčšinou na akciách súkromného charakteru...

Ako sa pozeráš na v dnešnej dobe čoraz väčšiu konfrontáciu mp3 vs. vinyl ?
Tak vnímam to dosť podrobne, že sa naozaj veľmi konfrontujú :) Sám osobne preferujem obidva formáty, ale momentálne z hľadiská aktuálností mne je bližší práve ten digitálny formát mp3. A to z finančného hľadiska a časového pohľadu, hlavne sa to týka dostupností. Na druhej stráne uznávam aj formy DJingu prostredníctvom programov ako Serato Scratch, Final Scratch, Torq a podobne, sú to naozaj podarené produkty, ale ja som si to nezaobstaral z obáv rôznych možnosti zlyhania (buď softwarového alebo hardwarového). Ale vždy si nájdem čas aj na klasický vinyl, ktorý teraz kupujem len sporadicky.

jpg

Si členom známeho bookingu Spiral. Ako to všetko začalo?
Začalo sa to úplne náhodne v roku 2004. Ja som najprv ani nevedel, že nejaký taký booking vôbec vznikol, keďže v tom čase som fungoval a spoluorganizoval akcie v okolí Detvy pod iným bookingom. Prišlo mi vtedy pozvanie zahrať si na prevážne technovo zameranej akcií vo Zvolene, ktorú organizoval môj dobrý kolega a kamarát DJ Joshua práve z bookingu Spiral, kde ako hlavný hosť hral DJ Boss (vtedy som hrával techno v kombinácií s electrom). Hral som po ňom, takže to bola veľká výzva a zároveň skúsenosť pre mňa. V novembri som odišiel z vtedajšieho bookingu, určitý čas som pôsobil pod svojou značkou Elektro-Nik a v roku 2005 prišli ďalšie ponuky hrania pre Spiral booking a následne aj ponuka byť jeho súčasťou, čo som okamžite prijal a som tu do dnes a je mi dobre :)

Okrem pravidelného hrania v kluboch, venuješ sa aj niečomu inému, spojeného s hudbou?
Áno, už pár rokov sa venujem striedavo podľa nálady a času vlastnej tvorbe, ktorú tento rok mienim posunúť na vyšší level. Okrem toho mám skúseností aj s organizáciou parties, keďže v minulostí som ich zorganizoval celkom dosť. Jednalo sa hlavne o lokálne akcie, ktoré u nás aj slušne fungovali čo sa týka návštevnosti. V dnešnej dobe by som sa ešte odhodlal ísť do toho, ale problém je v tom, že nemáme v okolí veľmi veľa možností, hlavne čo sa týka priestorov, správnych chápavých a poctivých majiteľov klubov a aj ľudí, ktorých až tak elektronická muzika netrápi. Ale možno časom sa to zlepší. A ešte hudbe sa venujem tak, že každý deň nasávam nové informácie z internetu, ktoré mi veľmi rozširujú všeobecný hudobný prehľad a následne ich využívam aj pri písaní propagačných PR článkov. Samozrejme, aby som nezabudol na môj projekt pod názvom Minimatica, ktorý neustále funguje vyše roka a od mája 2007 už aj prostredníctvom mojej každotýždennej 2-hodinovej relácie na slovenskom internet rádiu Protonic.

A čo vlastná produkcia? Budeme mať tú česť?
Vlastnej produkcií sa darí celkom dobre. Ako som spomínal, venujem sa jej už nejaký ten rôčik, prvé skladby som vytvoril v roku 2001. Produkoval som hlavne pod nickmi DJ Cole a Elektro-Nik. Odvtedy počet skladieb postupne rástol. Tieto tracky som ale väčšinou využíval len pre svoj účel v rámci hrania, pretože vtedy som vôbec nerozmýšľal o ich vydaní. V minulom roku som sa prebudil z 1 ročnej producentského spánku a začal znovu pracovať, tento krát na novom neokukanom sounde. Za posledné 2 mesiace som dokázal vyprodukovať pod svojím novým pseudonymom Hyricz 3 hudobne zaujímavé skladby Full Of Day, Protonic a My World´s Fine, ktoré zvyknem testovať skoro pri každej možnej príležitostí. Momentálne mám rozpracovanú 4-tú skladbu pod názvom Rainbow, ktorú chcem dokončiť v najbližších dňoch. Potom už len budem posielať a skúšať šťastie vo vydavateľstvách. Snáď by sa to mohlo podariť. Celkovo tento rok som si stanovil cieľ zamerať sa hlavne na vlastnú pravidelnú tvorbu v štýloch minimal a tech-house, ale v ich odlišnejších podobách, trošku experimentálnejších a originálnych na výsledný zvuk. Zatiaľ dodržujem nepísaný stanovený harmonogram Zároveň po rokoch DJovania som zistil, že vedieť iba hrať naozaj nestačí, treba dávať aj niečo z vlastnej hlavy, ak sa chcem posunúť smerom ďalej a vyššie. K tomu je potrebné ukázať svoje hudobné schopnosti aj v oblasti tvorby muziky. Na akcií Mixomate 02 budete mať určite možnosť počuť niečo z mojej dielne.

Ktorý track si neodpustíš a určite ho budeme počuť na MIXOMATE 02 ?
Fuha, ťažká otázka, neviem, čo ešte všetko dovtedy zaujímavé vyjde a koľko stihnem urobiť vlastných skladieb U mňa sa to už určitú dobu mení z dňa na deň, keďže mám neustály prísun množstvá novej muziky. Určite vyberiem fajnové tanečné skladby za posledné obdobie a možno to spestrím nejakým tým minuloročným minimalovým hitom Nechajte sa prekvapiť, bude to určite zaujímavé!

Čo odkážeš ľuďom, ktorí sa na spomínanú party chystajú?
Ľuďom by som odkázal len to, že aby sa nebáli, odvážili sa a prišli na akciu Mixomate 02 rozšíriť svoj hudobný obzor o štýly, ktoré nepovedali posledné slovo, práve naopak majú ešte veľa toho povedať! Len si ku ním treba nájsť cestu, pochopiť a nájsť pointu ich hudobného obsahu, ktorý v sebe skrýva naozaj veľa. Bude to určite zaujímavá hudobná noc s kvalitným DJ-ským obsadením. Príďte sa o tom presvedčiť na vlastné uši a oči!

Ďakujem za rozhovor
Ďakujem aj ja!

Rozhovor pre Vás pripravil Kaizels:

jpg

Zdieľať na: 
Publikované: 25. januára 2008 v 14:39 – zdroj: mixomat – videné: 1664x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2023, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,