METROPOLIS vydáva nový dvojalbum. "ŽI" a "NENECHAJ NIČ PREŽIŤ" je plný kontrastov – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

METROPOLIS vydáva nový dvojalbum. "ŽI" a "NENECHAJ NIČ PREŽIŤ" je plný kontrastov

Ilustrační obrázek

Rockeri, ktorí sú na hudobnej scéne už dobre stabilizovanou kapelou vydávajú novú štúdiovku. Milovníkov tvrdej muziky po rokoch potešia kompletne novou produkciou. Na svoje si prídu i priaznivci jemnejších hudobných žánrov. Hudobná všehochuť v podobe 19 piesní bude prekvapivo po prvý raz celá v slovenčine.

metropolis

Rocková kapela METROPOLIS po 7 rokoch prichádza s novým dvojalbumom. Nosič , ktorý sa môže pochváliť aj modernou textárskou elitou a to textami Vlada Krausza, či Mira Juriku, je rozdelený do dvoch žánrovo odlišných častí nesie hneď dva názvy "ŽI" a "NENECHAJ NIČ PREŽIŤ". Chalani zo západného Slovenska ponúkajú, pre nich charakteristický rock i metal. Prekvapili však skladbami, v ktorých dominujú akustické nástroje, dokonca symfonický orchester! Kapela, ktorú vedie jeden z najvýraznejších slovenských gitaristov Jimi Cimbala mala posledné roky veľmi inšpiratívne obdobie, čo sa odrazilo na vysokom počte skladieb, ktoré vyprodukovali. „Mali sme veľký problém vybrať skladby na nový album a preto sme nakoniec zrealizovali myšlienku, s ktorou sme sa pohrávali už dlhšie a to je vydanie dvojalbumu. Skladá sa z dvoch akoby samostatných celkov, ktoré sú žánrovo rozdielne " priblížil spvák kapely Rado Cimbala.

Obe časti albumu sú vo vzájomnom protiklade no zároveň majú mnoho spoločného

Novinka z dielne rockerov je okrem žánrovej rôznorodosti zaujímavá i po vizuálnej stránke. O grafickú podobu albumu sa postaral Miroslav Čirka, ktorý je autorom mnohých známych bookletov. Rozdielnosť a zároveň pospolitosť sa odzrkadľuje aj na vizuálnej podobe albumu, na ktorej je jedna a tá istá scenéria zobrazená dvoma spôsobmi.

I samotný názov nosiča ŽI a NENECHAJ NIČ PREŽIŤ je zvolený tak, aby mal každý disk význam samostatne, aby však pospolu tvorili celok. Jeden disk je tvrdá gitarová hudba a paradoxne napriek očakávaniam nesie názov práve ŽI. „Pre Metropolis bola vždy typický zvuk gitár a elektroniky. Práve táto kombinácia nám dáva veľkú slobodu v našej tvorbe, pretože môžeme tvoriť veľmi rozmanitú hudbu a pritom si stále zachovať svoj rukopis. Aj preto sme sa rozhodli časť CDčka, ktorá je naším charakteristickým zvukom a štýlom aj naším fungovaním a zároveň životom, nazvať ŽI . Nikdy sme sa však nebáli experimentov a tých sme na novom albume podnikli niekoľko. Naše podladené gitarové riffy sme obohatili prvkami Drum and bass, ci dubstepom," ozrejmil význam prvej časti novinky leader zoskupenia Jimi Cimbala.

Druhá časť novej štúdiovky sú rádiové podoby a remixy skladieb zoskupenia. NENECHAJ NIČ PREŽIŤ je kompiláciou známych hitov, ktorým dali hudobníci nový šat, ale aj úplných noviniek. V tejto časti, okrem povestného zvuku Jimiho elektrickej gitary možno počuť aj akustické nástroje, či symfonický orchester. „Pri disku NENECHAJ NIČ PREŽIŤ sa vôbec nebránime označeniu komerčný. A práve preto nesie tento názov, pretože komerčné hudobné sféry sú veľmi nemilosrdné a neraz treba prejaviť svoju dravosť," odôvodnil basgitarista kapely Peter Kocian výber názvu druhej časti albumu.

Album, plný Oxymoronov, či kontrastov sa v podobe CD na pulty predajní dostane presne na deň detí 01.06.2018. V digitálnej podobe uzrie svetlo sveta v týchto dňoch.

Ochutnávka v podobe lyrics videa je predzvesťou tvrdšej časti albumu

Čerstvo zverejnené video nesie názov ZÁHADA. Na dvojalbume sa nachádza na časti ŽI a odzrkadľuje vzťah medzi dvoma ľuďmi, pričom hlavnými témami sú pretvárka, predstieranie, či zahmlievanie akí ľudia v skutočnosti sú. „ Skladba je o vzťahu medzi dvoma ľuďmi, v ktorom sa každý snaží ukázať v tom najlepšom svetle. Nie taký, aký naozaj je, ale taký, aký by chcel byť, respektíve sa vykresľuje do podoby podľa očakávania partnera. Takéto hry zákonite vedú len ku sklamaniu a k zbytočnému naťahovaniu času nepravdivého vzťahu, dopredu odsúdeného na neúspech. Vytriezvenia sú potom veľmi bolestivé a trvajú často veľmi dlho," poodhalil tému pesničky frontman skupiny.

V slovenskom rádiovom étery svojho času zarezonovala pieseň NAJVÄČŠIA Z LÁSOK. Pesnička bola prvým singlom z aktuálneho dvojalbumu a keďže sa jedná o rádiovku, je súčasťou NENECHAJ NIČ PREŽIŤ. Aj téma tejto skladby zachytáva kontrast a to, že v láske je najväčšia sila a aj slabosť zároveň. „Často sa ľúbia ľudia, ktorí spolu žiaľ nemôžu byť. Láska je neoddeliteľnou súčasťou života, nedokážeme ju ovplyvňovať na povel a znášame jej „rozmary", pred ktorými neujde zrejme nikto," Jimi na záver vysvetlil myšlienku skladby.

metropoliscd

CD: ŽI
01.Nebezpečný výlet
02.Dole hlavou
03.Z mŕtvych vstávam
04.Ja!
05.Loser
06.Mráz
07.Ži a nenechaj nič prežiť
08.Za hory za doly
09.Záhada
10.Naplnený tmou
11.Nohami dopredu

CD: NENECHAJ NIČ PREŽIŤ
01.O červenej čiapočke
02.Nie si zlý
03.Mráz
04.So mnou
05.Najväčšia z lások
06.Nechaj to tak
07.Človek mieni
08.Zabudnuté


Album je dostupný: https://metropolis.hearnow.com/

Zdieľať na: 
Publikované: 5. júna 2018 v 13:22 – videné: 233x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,