Download_FM: Slováci na Drum&Bass stage - 11. 07. Zvolenský zámok – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama

Download_FM: Slováci na Drum&Bass stage - 11. 07. Zvolenský zámok

Ilustrační obrázek

Headlinerov Drum&bass stageu open airu Download_FM sme si už predstavili. Popri menách, ako Friction, Wax či K-Size vás na Drum&bass stagei zabavia poprední slovenskí dji. Ktorí to sú?Gabanna ( Fokuz LTD / Midnight sun / Sk ) 

gabanna1_380

Je Priekopník drum 'n' bassu u nás, mnohí ho prezývajú aj "otec slovenskej dnb scény". Jeho ranné djské skúsenosti (hrá od r.1990) patrili hip-hopu. V roku 1993 sa zúčastnil svetového šampionátu v mixovaní DMC v Londýne. Neskôr spolupracoval so známou kapelou Trosky, ako pódiový DJ. Ako prvý na Slovensku prišiel s drum 'n' bassom a spolu s Galaghom založili Drumatique Crew.

Významne sa podieľa na fungovaní scény u nás. Známy presným mixingom a kvalitnými setmi hráva po celom Slovensku, v blízkom, či ďalekom zahraničí, ako napr. v Rakúsku, Maďarsku, Francúzsku, či v Čechách. Predstavil sa popri poprednej svetovej djskej špičke ako npr: Howie B, Grooverider, Jungle Funk, DJ Spice, JB, DJ Die, Matrix, Ed Rush & Optical, TeeBee, Future Prophecies, Gridlok, Roni Size, Danny C, Chris SU, SKC, Klute, Paul B, Kabuki, a mnoho ďalších. V súčasnosti sa venuje promoterskej činnosti, ako aj produkcii v projekte Gabanna a Floopy. Podieľal sa aj na releasoch s producentmi, ako Smote či More Beat.

Viac Info: 
Tu
alebo
http://www.myspace.com/gabannafloopy


Smote ( Vibez / Midnight Sun / Sk ) 

smote_380

Smote randí s hudbou už od volmi skorého detstva. Hra na klavíri a neskôr gitara v punkovej kapele, /Los Ratones Paranoicos/ pripravili pevné základy na neskorší priamy stret s elektronickou hudbou. Triphopové arytmie kapiel Massive Attack, Portishead, či šialenec Tricky, pomaly formovali ucho. Postupne zoznámenie so zlomeným beatom, pc, software, djing a produkcia. V roku 2003 zakladá Reverse crew k produkcii a reprodukcii pridal aj organizovanie vlastných dnb nocí na Fast Forward a Procession. V lokálnom rádiu Frontinus spolupracoval na relácii Extáza.

Rok 2005 bol prelomovým v jeho produkcii: zoznámenie s Amitom ktorý si ho zobral pod ochranné krídla, spoločné hrania s Klutem, Nookiem, Hype-om, s Commix-akmi či Amit-om...a mnohými ďalšími v kluboch a festivaloch na Slovensku v Čechách či Poľsku, ako aj nekonečné konzultácie s Brooklynom, spolupráca s českým kolegom Kubatkom, priniesli prvé ovocie v jeho produkcii: Dj Flight z anglického radia BBC1xtra si ho zaradila nielen do svojich setov, ale aj medzi 5 predstavovaných noviniek v jej relácii.

Od tohto momentu sa Smoteho produkcia pravidelne objavuje hlavne na rádiu Bassdrive. Smoteho tracky sú význačné neopakovateľnou atmosférou, nezvyčajným použitím vokálov a jemnou "valivou" rytmikou... (possitive vibes). Prvé ovocie v podobe releasov sa dostavilo začiatkom roka 2007 a od tohto momentu začína vychádzať na „značkách" ako: Midnight Sun, Telluric rec., Vibez, Strictly Digital, RedMist, a iných rešpektovaných labeloch. Ukážky, ako aj prehľad releasov nájdete na producentovej oficiálnej myspace stránke. V súčasnosti sa popri produkcii stará aj o dramaturgiu dnb eventov Out Of Control v martinskom klube Pistol Pistol.

Viac Info:
www.myspace.com/smotethomas

Lixx ( Signall / Beatz / Sk ) 

lixx_380

Lixx, vlastným menom Michal Sekera, pochádza zo západoslovenského mesta Trnava. Drum&Bass ho naplno uchvátil niekedy v roku 2000 po zhliadnutí záznamu jedného z prvých live vystúpení Bad Company. Vtedy prešiel z pasívneho počúvania na druhú stranu gramofónov a v tom istom roku absolvoval v rodom meste svoje prvé vystúpenia. Za gramofónmi sa začal cítiť ako ryba vo vode a hrania na vedľajších stageoch technoparties napokon vyústili k spolupráci so skupinkou miestnych drum&bassových nadšencov. Spolu s nimi zakladá koncom roku 2001 v novootvorenom trnavskom bare "Rozkoš" dnes populárnu lokálnu drum&bassovú párty Beatz (www.beatz.sk).

Prelomovým sa stalo vystúpenie na akcii Doubledecker po boku vtedy ešte neznámeho D.Kaya, po ktorom mu ponúkol spoluprácu v tej dobe na Slovensku vedúci najznámejší drum&bassový booking Drumatique. I vďaka fantastickému človeku Gabbanovi na toto obdobie veľmi rád spomína. V dobe, keď sa jeho meno objavovalo na letákoch bratislavských klubov U.Club a Duna, akcii BEATZ už nestačili malé barové priestory a preto ju presúva do trnavského podniku K-Klub, dnes známeho ako Art Klub. V roku 2002 obsadil druhé miesto na súťaži v mixovaní Jim  Beam Wanted.

V roku 2004 nadväzuje spoluprácu so zoskupením producentov, djov a video grafikov Signall (www.signall.sk). Spolu s L Plus a Kukuricom cestuje za hraním do Rakúska, či susedného Poľska a zároveň pribúdajú skúsenosti s hraním po boku mien svetovej scény. Za všetkých aspoň niekoľko: Calyx, Teebee, Subfocus, Marky, Concord Dawn, Ed Rush & Optical, Mathematics, Matrix, Brookes Brothers a mnoho ďalších. Objavil sa na rôznych festivaloch ako Pohoda, Hodokvas, Nočné vlny, či Lokal Life a vo všetkých známejších kluboch na Slovensku.

„Drum&bass je o energii, o pocitoch, ale hlavne o zábave!" A presne v tomto duchu sa nesú i jeho sety. Spočiatku bol jeho doménou temný a tvrdý drum&bass, ale postupným hudobným zrením jeho vkus nabral na šírke. V setoch určených na tanečný parket prevláda pozitívna energia od liquidfunku až po hardstep, často okorenená scratchingom. Ako sám hovorí: „Najväčšou odmenou každého Dja je určite plný parket úprimne sa baviacich ľudí!"

Drum&bass-u sa v rôznej podobe venuje prakticky každý deň, ale okrem tohto štýlu je mu blízky aj breakbeat (po ktorom aj ako dj čoraz viac poškuľuje), minimal house, psytrance, či „ninja-tune" hiphop, ktorý si vždy rád vypočuje. Rok 2006 sa nesie v znamení multižánrovosti a nových projektov. Dáva sa dokopy s Nu Jazzovým producentom Foolcut (www.foolcut.com) a po premiére na NuJazz Days 2006 vystupuje, ako scratchujúci Dj spolu s jeho viacčlenným Live actom.

V Septembri 2007 rozbieha spoločne so slovenským producentom a Djom L Plus drum&bassovú rádio show Signall_FM na známom slovenskom Rádiu_FM, kde každé 2 týždne prinášajú poslucháčom novinky zo svetovej i domácej drum&bassovej scény.

Viac info:
www.myspace.com/dj_lixx

Kubo ( Spiral / Sk ) 

kubo

Jeho hudobné formovanie začalo érou 90 rokov, kedy spoznával, vyhľadával a selektoval, ako hudobný nadšenec sa plavil na vlnách raveu, hardcore a gabber soundu, tekna, techna, house music či psytranceu.

Záujem o hudbu a djing samotný vyústil ku kúpe prvých gramofónov. Kubove djské začiatky sú spojené s freeparty kultúrou a ľuďmi okolo nich. Základy djských techník dostal práve od človeka z tejto sféry (Dj Segment). Mixovanie rôznych štýlov undergroundovej hudby bez ohľadu na žáner neustála selekcia a vnímanie aktuálneho zvuku. Prichádza rok 2001 a pohltenie Drum&bass a Jungle soundom.

Rok 2002 a prvé vystúpenia vo zvolenskom World klube a novátorských akciách Dja Juniora s názvom Breakz vo zvolenskej Casablance v roku 2003 zakladá aj booking a agentúru Spiral (www.spiral.sk). Spočiatku Drum&bass djov zastrešujúci booking sa vyprofiloval v súčastnej dobe na hudobný portál a multištýlovú agentúru produkujúcu akcie, ktorá zastrešuje a podporuje, ako djov tak producentov, kapely, vjs, grafikov a umelcov.

Práve v tomto období rozbieha v zvolenskej Casablance s Joshuom úspešnú sériu pravidelných drum&bass akcií s rovnomenným názvom Spiral, na ktorých sa už predstavila takmer kompletná Slovenská "elita" a taktiež viacero zvučných mien svetovej dnb scény.

Nasledovali hrania a rezidencie vo zvolenskom Fajn pube: Just Listen (dnb/breakbeat) a bansko-bystrické akcie v klube Level 12 s menom Broken Boundaries. Od tohto momentu sa, ako dj mal možnosť predstaviť na domácej Slovenskej pôde početnými vystúpeniami v kluboch, open airoch a festivaloch od východu po západ, ako aj vystúpenia v susednej Českej rep. či Poľsku, kde v lineupoch partys, popri takmer celej slovenskej a českej elite djs supportoval mená ako: John B, Aphrodite, Ez Rollers, Marcus Intalex, Future Prophecies, Baron, Muffler, SKC, Black Sun Empire, Axiom, Shimon, Jade, Subject 13, Danny Bird, Commix, Seba, Brooklyn, Raiden, Resista, Aziz, Wax, K-Size, Philip TBC a iných.

Kubo je dj prezentujúci zlomený beat v energických a pestrých setoch pri ktorých hlavnú úlohu hrá gradácia a atmosféra okorenená experimentmi. Jeho sety nie sú striktne vymedzené „hrá“ sa z celou škálou tohto hudobného štýlu od liquid funku až po tvrdý sound s prekvapivými zvratmi a vsuvkami. Jeho sety odozneli npr. na frekvenciách Rádia_FM či Frontinus. V minulosti doprevádzal jeho sety Mc Shady. V súčasnosti sa za mixom objavuje aj v back2back setoch po boku djky Elwiry ( Spiral / Cz ) a martinského producenta a dja Smoteho ( Midnight Sun / Vibez / Sk ).

Ako promotér sa podieľa a podieľal na organizácií viacero podujatí napríklad: Spiral dnb nights, Download open air, Be There, Out Of Control, Electronic Marathon open air, Croop town event, Utility, Complexx, The Hall, Fast Forward a viacero ďalších väčších či menších eventov. Stará o fungovanie agentúry Spiral a podporu djov, producentov či umelcov, ako aj zabezpečuje dramaturgiu, booking a podporu eventov na Slovensku a v Čechách.

Viac info: 
Tu
alebo
www.myspace.com/kubodnb

Ideon (Spiral / Sk ) 

ideon_380

Asi nejmladší dj a talent na Slovensku, ktorého začiatky nie sú dávnou minulosťou. Začal hrávať v 2006 a za toto krátke obdobie učenia a samotnej prezentácie svojich schopností v rodných Zlatých Moravciach zožal veľmi kladné ohlasy na svoj djský prejav.

V Jeho smerovaní mu hlavne pomohli Dj Funky a zakladateľ bookingu Kohmakam Dj Drewo. V tom istom roku dostáva ponuku od Dja Jastera a stáva sa členom bookingu Next. Jeho štýl hrania je rýchly a funkový.
Od Apríla 2006 je najnovším prírastkom agentúry Spiral, ktorá si ho vybrala, ako najlepšieho nováčika z akcie Beginners, kde v silnej konkurencii obstál najlepšie.

Viac info: 
Tu
alebo
www.myspace.com/dj_ideon

Dvk ( Spiral / Quack / Sk ) 

dvk_380

Dvk je mladý zvolenčan, ktorý sa až do svojich 15-tich rokov snažil nájsť v spektre hudobných štýlov. Jeho cestou k drumandbassu bol set od Stakka & Skynet, ktorý sa mu dostal do rúk, a jeho zvuk ho okamžite uchvátil tak, ako nič predtým.

Začal sa rozhliadať a pátrať po zlomenom beate. Istý čas prežil aj na wobble zvuku pánov Aphrodite a Dillinja, ale postupne sa vrátil temnejším a atmosferickejším odnožiam tohto hudobného štýlu. Svoje djské schopnosti rozvíjal a pomohli mu pri tom páni Level a Slacker, ktorí sa už hraniu venovali. Neskôr táto trojica ku ktorej sa pridal dj Krupitch založila vlastný projekt Quack, pod ktorého názvom aj organizovali viacero akcií vo Zvolene a okolí.

Súčasný zvuk značky Dvk je „líznutý“ rovnými súvislými basovými linkami. Zvuk v ktorom sa tvrdosť spolu s mäkkosťou spájajú do jednotného, harmonicky vyváženého celku. Od roku 2006 sa začína venovať vlastnej produkcii, čo v podstate znamená, že jeho doska na Subtitles má ešte čas :).

Medzi jeho obľúbených producentov radí mená ako Spor, TeeBee, Noisia, Misanthrop, State of Mind, Calyx, Apex, Phace, alebo Muffler.

Viac Info: 
Tu
alebo
www.myspace.com/dobrevlko

Mc Natty ( Nuclear / Sk )

mcnatty_380

Drum&bass stage na Download_FM bude svojim hlasom dopĺňať talentovaná Mc Natty z Nuclear crew. Natty je Mc s variabilným a dynamickým hlasom. Predstavila sa už na viacero akciách npr. v bratislavskom Subclube, Metroklube alebo na evente Prvý máj_FM. Kto hu na party nezažil má sa na čo tešiť práve na Zvolenskom zámku.

Pre viac informácií sleduj: www.downloadfestival.sk.

Specials:
4 Stages
* Čarovňa Šapitó stage – začiatok od 18.00! * Special VJs Performance * 8 Projection screens * Massive Sound and Light by King and DV Audio * Powerd by Ecler Sound * Spectacular laser show * Fire show * Gogo dancers * Bongaleros Vibe performance

Informácie:
11.7.2008, Zvolenský zámok, Zvolen * Začiatok: 18.00 - 6.00 : Koniec * Vstup: 379 Sk na mieste * Predpredaj : 299 Sk (do 7.7.2008) na www.ticketportal.sk , alebo na tel.: +421 2 529 333 23
Akcia sa uskutoční za každého počasia! * Do areálu zámku jezakázané vnášať sklenené flaše, predmety, ktoré môžu ohroziť návštevníkov podujatia, ako horľaviny, pyrotechniku, drogy, psychotropné látky a zbrane * Na pokojný priebeh podujatia budú dohliadať usporiadatelia a bezpečnostná služba * K dispozícii budú chemické WC a úschovňa

Vyhraj s Heinekenom!

S každou zakúpenou vstupenkou alebo pivom Heineken môžeš vyhrať darček. Pre podrobnejšie info o súťaži sleduj www.downloadfestival.sk

download_fm_weba_640


Zdroj: www.downloadfestival.sk

Zdieľať na: 
Publikované: 4. júla 2008 v 11:00 – zdroj: www.ilovemusic.sk – videné: 1551x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3436

GregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMHgardenStokli1

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,