Download_FM 11. 07. ZV: Drum&Bass stage headliners – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

Download_FM 11. 07. ZV: Drum&Bass stage headliners

Ilustrační obrázek

Slovensko sa dočká návštevy jedného z najlepších djov na svete! 11.7.2008 sa na open airi Download_FM prvý krát na Slovensku predstaví Dj Friction vedúca postava anglického labelu Shogun Audio. Friction je považovaný nielen za jedného z najtaletovanejších, ale aj za najrôznorodejších djov v drumandbasse. Meno ktoré nie je až tak výrazný pojem v produkcii. Oveľa väčší rešpekt  získal a do drumandbassovej histórii spravil prielom práve djingom. 


Mnoho ľudí považuje práve tohto dja za kráľa drumandbassu. Nie Andy C ani Marky, ale práve Friction. Jeho dômyselne postavené sety, výber „rôznorodých“ trackov od „deep“ zvukov cez „liquid“, až po „tvrdý sound“, ktoré spája v elegantných a prekvapivých mixoch obvykle viac, ako z 2 gramofónov urobili z tohto pána právom hviezdu svetového drumandbassu.

Dj Friction (Shogun audio / UK) 

friction1_380
Friction

Výraznejšie sa Friction dostáva do povedomia vo februári 99. vydáva svoj debutový singel Critical Mass pod menom Kinnetix na Under Fire Recordings. Onedlho si získava pozornosť od šéfov drum andbass labelov, ako TOV a Renegade Hardware. Objavuje sa EP pre TOV rec. Here Comes Trouble s trackom Photon. Spolupráca s dvojicou Stakka & Skynet a track Altitude kombinujúci techno a jungle sound v jeden jedinečný celok. 

Vlastná produkcia, ako aj spolupráca s menami, ako npr. Baron, Dillinja, Nu Balance, Logistics a releasy na top dnb labeloch  Valve, Tru Playaz, Passenger, Hardware, 31 Records, Hospital a ďalších posúvali Frictiona stále ďalej. Nasleduje podpora rádiom BBC one. jeho mix kompilácie taktiež narastali na kvalite a popularite. Kompilácia Bingo sessions vol.1 Cd (s Dj Zinc) na Bingo rec. bol obrovský hit úspešnej série, The Next Level.

Rok 2004 založenie labelu Shogun audio. Po prvých nie veľmi výrazných releasoch label nabral na obrátkach a v roku 2005 prichádza nový vietor do plachiet od v podobe releasu od Noisie / Drifter. Od začiatku fungovania labelu na Shogun audio vydali svoje tracky producent,i ako npr : Alix Perez, ktorý sa stal aj spolumajiteľom labelu, SpectraSoul, Icicle, Subwave, Teebee, Commix, Breakage, Blu Mar Ten, D-Bridge, Break , Klute a ďalší. V súčasnosti patrí Shogun audio medzi jeden z top labelov. Viac informácii o Shogun audio na: www.shogunaudio.com

Najeho konte je aj viacero ocenení ako npr: najlepší nováčik ocenení 'Drum & Bass Arena' awards v roku 2002 a v roku 2004 'Accelerated Culture awards'. Djský objav v roku 2003 ocenený 'Knowledge magazine a najlepší Dj na MTV Romania Awards v roku 2007.

V zozname krajín v ktorých sa Friction predstavil pribudne aj Slovensko. Nenechajte si ujsť vystúpenie jedného najlepších djs súčasnosti 11.7 2008 na open air Download_FM.

Viac info ako aj linky na mixované sety:
www.shogunaudio.com
www.myspace.com/frictiondeejay 

Použité zdroje: www.shogunaudio.com, www.shadowbox.cz


Wax (Hospital / PL) feat. K-Size (Neverafter/PL) 

wax_cls_380
Wax a Cls

Začína v 96. a objavuje sa na poľskej scéne v 97., reprezentujúc klubovú scénu v poľskom meste Krakow oddaný rytmu drum&bassu, ako ľahkému tak aj ťažkému. Ako dj začínal s jum-upom a atmosferickou odnožou tohto žánru, pozdejšie presedlal na ťažší zvuk darkstepu a techstepu, v súčasnosti objavuje a prezentuje a vkladá do svojich setoch zvuky Brazílie, jazz'n'bassu a liquid funku snaží sa kombinovať zvuky charakteristické pre rozdielne druhy klubovej hudby od funku cez house, minimal a techno. 

V jeho pestrých setoch často počuť nádherné vokály a prekrásne melódie cez všetok tento vplyv sa snaží poukázať na bohatosť a variabilitu štýlu akým Drum&bass je. V roku 2001 sa stáva členom zoskupenia NeverAfter, ktoré združuje djov, producentov a promotérov, hudobnej a klubovej scény. 

ksize_wax_640
K-Size

NeverAfter DJ duo: Wax & K-Size, ktoré sa predstaví na open air Download_FM, sa podieľalo na mnohých významných hudobných podujatiach s hviezdami svetového Drum & Bassu ako: Nookie & MC FiveAlive, TeeBee, Krust, Aquasky, Blame & Mc Drs, Klute, High Contrast, Artful Dodger a veľa ďalších. Neverafter ako iniciatívnej skupiny ktorá sa taktiež stará o menegment a promotion. 

NeverAfter producenti: Wax & Cls spojili svoje skúsenosti s vedomosťami. Výsledkom ich spolupráce bola skladba Why don't you. Tento drum & bassoví track sa objavil na veľmi známej kompilácii Weapons Of Mass Creation, ktorá bola podpísaná jedným z najdynamickejších britským labelom súčasnosti Hospital Rec.. Ich stabilnú veľmi kvalitnú produkciu ocenilo a oceňuje množstvo kvalitných labelov čoho dôkazom sú najaktuálnejšie prichádzajúce vydania skladiebviac na http://www.myspace.com/clsandwax

Cls & Wax sú prví Poliaci ktorí sa výrazne presadili aj na britskej Drumandbass scéne. Ich spoločné tracky boli hrané na BBC Radio One počas show Fabia a Grooveridera a v programe Djky Flight na BBC 1xtra. Producenti, ako: High Contrast, The Insiders, London Elektricity a veľa iných zaradili a radia tracky CLS & Waxa do svojich setov. V súčasnosti sú vysoko rešpektovaní a patria medzi popredných Poľských producentov elektronickej hudby.

Viac na:
http://www.neverafter.org
http://www.myspace.com/waxvax
http://www.myspace.com/clsandwax

Waxova originálna tanečná selekcia doplnená „scratchingom“ v podaní K-Sizea na Download_FM. 

Drumandbass stage na Download_FM bude mať aj kvalitné slovenské zastúpenie v podaní Gabannu, Smoteho, Lixxa, Kuba, Ideona, Dvk a Mc Natty mená, ktoré si predstavíme už čoskoro.

Pre viac informácií sleduj: www.downloadfestival.sk

Specials:
4 Stages * Čarovňa Šapitó stage – začiatok od 18.00! * Special VJs Performance * 8 Projection screens * Massive Sound and Light by King and DV Audio * Powerd by Ecler Sound * Spectacular laser show * Fire show * Gogo dancers * Bongaleros Vibe performance

Informácie:
11.7.2008, Zvolenský zámok, Zvolen * Začiatok: 18.00 - 6.00 : Koniec * Vstup: 379 Sk na mieste * Predpredaj : 299 Sk (do 7.7.2008) na www.ticketportal.sk , alebo na tel.: +421 2 529 333 23
Akcia sa uskutoční za každého počasia! * Do areálu zámku je zakázané vnášať sklenené flaše, predmety, ktoré môžu ohroziť návštevníkov podujatia, ako horľaviny, pyrotechniku, drogy, psychotropné látky a zbrane * Na pokojný priebeh podujatia budú dohliadať usporiadatelia a bezpečnostná služba * K dispozícii budú chemické WC a úschovňa

Vyhraj s Heinekenom!
S každou zakúpenou vstupenkou alebo pivom Heineken môžeš vyhrať darček. Pre podrobnejšie info o súťaži sleduj www.downloadfestival.sk 

Zdieľať na: 
Publikované: 25. júna 2008 v 10:40 – zdroj: www.spiral.sk – videné: 2184x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,