DARKNESS 6: DJ Amok chce dobyť svet! – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

DARKNESS 6: DJ Amok chce dobyť svet!

Ilustrační obrázek

 

Legendárny DJ a producent DJ Amok, ktorý stál pri zrode hardtechna, príde na Slovensko. Bude tomu tak už 17. septembra, kedy so svojim špecifickým a jedinečným zvukom vystúpi na akcii Darkness v trenčianskom Piano klube.

DjAmok

Pri tejto príležitosti sme s ním spravili rozhovor, v ktorom sa naozaj rozrečnil a poskytol nám vyčerpávajúce odpovede. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete o jeho kariérnom, ale aj osobnom živote, jeho názory na dnešnú scénu a mnoho iného.

1. Ahoj. Som veľmi rád, že si prijal pozvanie na šieste pokračovanie party Darkness. Počul si už niekedy o tejto party?

Áno, počul som o tejto party už veľa a som veľmi rád, že na Slovensku držíte vlajku Hardtechno hore. Naozaj sa veľmi teším, že môžem na Darkness party hrať. Už je to veľmi dávno, čo som hral naposledy na Slovensku, ale vždy to bola skvelá zábava. Preto sa tak veľmi teším.

2. Darkness party sa drží svojej myšlienky "We fight for hardtechno". Veľa hardtechno legiend prešlo na "modernú hudbu". Čo si o tomto myslíš?

Toto bude trocha dlhšia odpoveď, aby som čo najpresnejšie vyjadril svoj názor. Páči sa mi toto motto, ale rád by som ho trochu upravil: „Boj za dokonalé hardtechno". Dá sa povedať, že hardtechno je práve teraz v zlom stave, je v intenzívnej starostlivosti o prežitie, no nikto sa neodváži hovoriť prečo a čo ho do tejto situácie dostalo.
Keď som začal s hardtechno scénou v Nemecku, po krátkom čase sa stala obrovskou, pretože to bola čerstvá alternatíva k nudnému zvuku. Ľudia už boli unudení so všetkým, čo znelo rovnako a hardtechno ponúklo veľa kreatívnych a originálnych nápadov. Dnes je hardtechno tam kde je. :( Všetky zvuky sú rovnaké, pretože veľa producentov sa prestalo usilovať o umeleckú hodnotu skladieb a ich dokonalosť, alebo jednoducho stratili záujem a už sa proste nestarajú.
V hudbe, rovnako ako vo všetkých druhoch umenia, sa umelec snaží dosiahnuť čo najväčšiu dokonalosť svojej tvorby. Aj keď dokonalosť samu o sebe nie je možné dosiahnuť, výsledok talentovaných ľudí, ktorí do svojej práce dajú všetko, je krásna vec. Nanešťastie veľa hardtechno producentov sa prestalo usilovať o dokonalosť alebo dokonca o podstatu v ich práci a jednoducho len produkujú jednu skladbu za druhou, kde základ každej z nich tvorí tá istá základná slučka. Najhorší trend posledných rokov je tzv. vocal looping - vložiť do skladby vokálový sampel a zasekávať ho na každý beat. Tieto skladby nie sú o ničom inom ako len o tomto zosekanom vokálovom sampli a „drumloope". Nie sú tam žiadne nástroje, syntetizátory, žiadne nápady a dokonca ani minimálne hudobné hodnoty. Veľká chyba je aj v promotéroch, ktorí volajú DJov, ktorí hrajú a produkujú túto špinu na ich akciách, a potom sa čudujú, že scéna je v zlom stave.

3. A čo si teda po tomto všetkom myslíš? Je ešte možnosť zmeniť túto scénu?

Hmm, ako zmeniť túto scénu?! V zákulisí sa začali diať veľmi zlé veci, kvalitným DJom a producentom agentúry blokovali vystúpenia a promotéri začali uprednostňovať menej kvalitných DJov. Takmer všetci vynikajúci producenti z Anglicka ukončili svoju hardtechno tvorbu. To, čo zostalo, sú amatéri napodobňujúci retardované hov*o, ktoré počuli od nemeckých „legiend". Zasekávané vokály, hranie bootlegov z 80-tych rokov, hranie na super mega vysoké bpm po celú noc... Teraz kariéra týchto „legiend" vyschla ako hov*o vo vetre a snažia sa nájsť základ svojho štýlu, ktorý najlepšie popisuje ich talent: minimálny. Ale nechýbajú nám, scéna je bez nich kvalitnejšia.
Aby bolo možné obrátiť scénu a urobiť ju opäť skvelou, DJi, promotéri a všetci partypeople musia začať aspoň na moment kriticky skúmať hudbu, ktorú hrajú či počúvajú. Je potrebné sa prestať zaujímať o mená, ale opäť sa viac zaujímať o hudbu. Potrebujeme skladby s atmosférou a komplexnosťou, s kvalitnými a dobrými hodnotami produkcie a najdôležitejšie, vložiť do toho dušu. Keď porovnáte skladby od Waldhausa, Ivee, Stormtroopera, Outside Agency alebo dokonca staré skladby od Chris McCormacka, Manu Le Malina atď s akýmkoľvek súčasným „hardtechno" (alebo „fasttechno") trackom, okamžite si všimnete obrovský rozdiel. Kvalita zvuku je úplne na inej úrovni, je tam nespočetne veľa modulácií a málo efektov v pozadí. To je skutočné umenie a to je to, čo môže opäť hardtechno dostať hore.

4. A prečo sa ty stále držíš hard hudby aj po toľkých rokoch?

Prečo sa stále venujem hard hudbe? Pretože to je to, čo som a čo robím. Keď sa to robí správne, hardtechno a industrial hardcore party sú najlepšie na svete. Kombinácia ťažkých a tvrdých kopákov, subbas otriasa celým tvojim telom, ohromujúca dynamika vyplývajúca zo starostlivej kompresie a distorcií, šialené rytmy a hlboká atmosféra...To všetko môže byť úplne hypnotizujúce a vezme to ľudí na nekonečný výlet do neznáma. Žiadna iná hudba nedá ľuďom takúto šancu na „prechádzku nikam" ako táto hudba. Verím v túto hudbu, milujem ju a budem robiť všetko pre to, aby sa vrátila späť k sláve.

5. Tak v tomto ti držím palce a prajem si, nech je čo najviac takých ľudí, ktorí takto budú bojovať za hardtechno.
Povedz nám nejaké zaujímavé, bláznivé zážitky z party, ktoré ťa postretli ?


Je toho príliš veľa, na čo spomínam! Deti plaziace sa po podlahe, pretože verili, že sú zvieratá, policajnú raziu, na pódiu zhasli všetky svetlá, keď som hral pred 12 000 ľuďmi (našťastie zvuk sa nevypol)... Čo ešte... odposluchy zrazu začali horieť, taliansky bitkársky súboj priamo v strede pódia alebo nahé dievčatá hopkajúce okolo mňa :D To všetko je súčasťou zábavy a ďalším dôvodom, prečo túto prácu tak milujem. :)

6. Aký je váš národný drink? Dones vzorku na ochutnávku. :D

Nemecký národný nápoj je známe skvelé pivo. Avšak niektoré časti Nemecka majú svoje vlastné, zaujímavejšie nápoje. V Bavorsku milujú svoje svetlé pivo, Rýn a Moselská dolina majú kvalitné červené vína, v Sársku majú "Hundsärsch" a tu u nás, v Hessensku pijeme tradičné jablčné víno. Uvidím, či nejaké pre teba nájdem! :D

7. Hovorí ti niečo Borovička? :D

Keď som prvý krát hral na Slovensku a vyzdvihli ma na letisku, v momente ako som vstúpil do auta mi bola ponúknutá Borovička. Samozrejme som ju vyskúšal...brrr, Veľmi silná vec. :D Ale chutila mi. :)

8. Vieš o tom, že budeš musieť na Slovensku veľa piť? :D

Je mi to veľmi ľúto, ale nemôžem piť kvôli zdravotným problémom, takže pre mňa žiadna Borovička. :( Nemôžem už piť ani džús a ani colu. Posledné 2 roky môžem piť iba vodu. V blízkej dobe musím ísť na operáciu, ktorá je veľmi zložitá. Preto je vysoko pravdepodobné, že budem musieť ísť kvôli tomu do Ameriky.

9. To mi je ľúto, no dúfam, že čoskoro budeš fit. :)
Povedz nám, aké bolo tvoje leto? Mal si ho plné zábavy a akcií alebo skôr pracovné?


Tak ako tomu bolo za posledné tri roky, leto bolo veľmi chladné a daždivé. Musím sa presťahovať niekde do teplejšieho podnebia, hehe. :D Našťastie nikdy nepršalo, keď som hral na open air festivaloch ako Decibel, Qontinent, Hard Park atď. Okrem toho som pracoval deň a noc na spustení stránky našej agentúry (spustená bude počas niekoľkých nasledujúcich dní). Nájdete ju na www.artillerybookings.net. Bude tam zoznam mien, ktoré patria pod našu agentúru, videá, mixované sety na stiahnutie a veľa dobrôt od našich umelcov voľne k stiahnutiu.

10. Máš nejaké veľké plány do budúcna?

Práve teraz je mojim hlavným projektom bookingova agentúra. Zároveň pracujem na získavaní nových releasov a na novej sérii mixovaných setov. Po tomto všetkom sa určite zavriem v štúdiu a začnem od znova produkovať ako šialenec. A môj cieľ? Samozrejme dobyť svet. :D

11. A čo tvoj osobný život?

Môj osobný život nie je až tak veľkolepý. Rád sa zdržujem vonku, športujem, rád pracujem v mojej záhrade, cestujem, veľa čítam a všeobecne robím veci, ktoré ma ukludňujú. Žiadne škandály. :D

12. Ty si vcelku vyťažený človek. Svadbu máš na kedy naplánovanú? :D

Svadba? Hehe, Za pár rokov určite príde čas na svadbu a vypustenie malých Amokov do sveta. Ale teraz ma ešte priveľmi baví a teší DJing.

13. Ďakujem ti za vyčerpávajúce odpovede, no predsa si neodpustím ešte poslednú otázku. Bude ruka hore? :D

Ruka hore? Neviem presne čo myslíš, ale môžem povedať, že budú hore obidve. :D

14. Nemaj strach, zistíš! :D

 

Ešte by sme vám chceli pripomenúť stále prebiehajúci predpredaj v sieti ticketportal (http://www.ticketportal.sk/predstavenie_javisko_view.asp?IDpred=123051), kde si môžete kúpiť vstupenky za predpredajovú cenu 12€.

DARKNESS 6
Piano club Trenčín
Dátum: 17.9.2010
Predpredaj v sieti Ticketportal: 12€
Na mieste: 15€

DJ´s:
Amok /USA, Nemecko/
Ivee Live! /Srbsko/
Acid Flux /Mexiko/
SveTec vs. Sepromatiq on 4 decks /Maďarsko vs. Slovensko/
aTom vs Hogar on 4 decks /Maďarsko vs. Slovensko/
Tronic /Slovensko/
Warphil /Česká Republika/

Darkness6

Zdieľať na: 
Publikované: 1. septembra 2010 v 16:25 – videné: 1475x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3443

Stefan43MariaMlynarmilkabenilovshandi23hany666xxxsssGregiNickAve

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2021, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,