Cole a.k.a. Hyricz: Nedávame si darčeky na Vianoce! – Články

„Tvoj portál kde nájdeš všetko o Party, Foto, Club, Music, DJ, Disco, MP3 Mix“
Pro zobrazení reklamy si prosím nainstalujte Adobe Flash Player.
Reklama
Reklama
Reklama

Cole a.k.a. Hyricz: Nedávame si darčeky na Vianoce!

Ilustrační obrázek

V Trenčíne už o tri týždne zažijeme novú party ATOMICA. Pri tejto príležitosti sme vyspovedali minimalového experta, ktorého poznáte pod menom Cole a.k.a Hyricz, alebo jeho rádiovú show Minimatica...

 

 

 

1. Ahoj Cole. Ako vieme nová party Atomica sa koná deň po Vianociach /25.12/. Keď už sme pri nich, darčeky už máš nakúpené?

Ahoj! Čo sa týka darčekov, tak máme na Vianoce takú netypickú dohodu. Nedávame si darčeky. Je to z dôvodu odbremenenia sa od vianočného ošiaľu, aj keď na druhej strane uznávam, že to patrí k tomu. My si preto radšej doprajeme kúpu nejakého spoločného darčeka, ktorý príde vhod ako najlepšia alternatíva.

2. V roku 1994 si sa presťahoval z Ukrajiny na Slovensko. Čo ťa k tomuto rozhodnutiu viedlo? Bolo to kvôli tvojej túžbe stať sa DJom?

Ku presťahovaniu nás ako rodinu viedli lepšie životné podmienky, ktoré boli v tom čase neporovnateľne s tými na Ukrajine, aj keď na druhej strane sme sa nemali vôbec zlé ani tam. Okrem toho mám slovenské korene. Keďže sa vyskytla možnosť presťahovať sa, využili sme to. Čo sa týka DJingu, tak to prišlo na mňa dosť nenápadne. Vôbec som nemyslel, že sa budem niečomu takému venovať. Vzťah ku hudbe bol zo značnej častí ovplyvnený televíziou, a rádiom.

3. DJingu sa venuješ už 9 rokov. Aký bol tvoj prvý štýl, ktorému si sa aktívne začal venovať?

Mojim prvým štýlom bol práve trance a jeho vtedajšie obdoby. Každý, kto mňa pozná, potvrdí, že na ten „vtedajší" trance nedám doteraz dopustiť. Okrem neho som sa okrajovo venoval aj housu, ale nie v takým medziach ako to bolo práve s trancom.

d

4. V tvojich setoch je často počuť prvky minimalu ale aj electra, tech a progressive houseu. Prečo sa venuješ práve tomuto štýlu? Čo ťa na ňom zaujalo?

Pravdupovediac už ma časom prestali baviť tie presýtené zvuky, ktoré tvorili súčasť veľkej kopy pod pokrývkou „mainstream". Začal som sa postupne obzerať aj po ničom inom, čo v tej dobe (rok 2006) fičalo na tanečnej scéne hlavne v zahraničí. Čo mňa naozaj zaujalo, bol práve ten štýl, ktorému sa tak všeobecne nadáva „minimal" Bol to u mňa aj návrat do undergroundu.

5. Väčšina tvojich fanúšikov vie o tvojej radio show Minimatica na rádiu Protonic, ale aj na známom americkom rádiu Digitally Imported (www.di.fm). Ako si sa dostal na túto cestu?

V druhej polke roku 2006, kedy som sa začal naplno venovať práve „minimalu", dochádzalo u mňa ku enormnému zbieraniu informácií ohľadom tohto štýlu, čo za následok malo aj v relatívne krátkej dobe nahromadenie veľkého archívu tých najnovších skladieb, ktoré vychádzali v tej dobe. Mnohé z nich boli tak zvukovo zaujímavé, že som si povedal, idem do niečoho, čo by dokázalo zviditeľniť tento štýl. Z toho vznikla Minimatica, ktorá postupne našla uplatnenie ako pravidelná relácia aj v rádiách.

6. Na party Atomica príde dosť zahraničných DJ-ov. Máš medzi nimi aj nejakého obľúbenca? Čo hovoríš celkovo na tento line up?

V časoch, kedy som sa venoval technu, v mojich setoch sa zvykli objaviť aj veci od Iana Voida, takže som tak trochu zvedavý na neho. Inak line-up je podľa mňa stávaný presne na slovenské pomery. Dominujú v ňom DJi a štýly, ktoré majú dosť veľkú podporu zo strany clubberov, ktorí zvyknú navštevovať takýto typ akcie.

c

7. Okrem DJingu sa venuješ aj vlastnej tvorbe. Čo ťa k tomu priviedlo?

S produkciou sa kamarátim s prestávkami už nejakých 7 rokov, ale iba v dnešnej dobe softvérové vymožeností mne umožnili, aby som sa začal tomu venovať intenzívnejšie. Dôvodom produkovania je aj snaha o sebarealizáciu a prezentáciu mojich nápadov v hudbe. Okrem toho bez vlastnej tvorby v dnešnej dobe sa ďalej nedostaneš a ja nechcem zostať stať na jednom mieste.

8. Môžeš nám prezradiť, prípadne popísať nejakú špecialitu z tvojej vlastnej tvorby alebo novinku, ktorú nám predvedieš aj na Atomice?

Noviniek je pomerne dosť. Prvou je asi tá, že mi pred pár týždňami vyšiel release pod názvom Protonic na talianskej značke Sumo Productions pod mojim pseudonymom Hyricz, ktorý sa predáva aj na Beatporte. Okrem toho v najbližšej dobe vyjdú ďalšie 2, ale o nich neskôr. Špecialitou sú aj moje 2 najnovšie skladby, ktoré obsahujú môj osobitý zvuk, ktorý sa odlišuje od takého typického zvuku v danom štýle. Určite niečo z toho zahrám aj na akcií Atomica.

9. Hral si po boku veľa djských hviezd, spomeňme Gabriel and Dresden alebo aj na vyhlásenej party Electra v Brne so Stephanom Bodzinom. Ktorá party sa ti najviac vryla do pamäti a s kým sa ti hralo najlepšie?

Čo sa týka akcií s hviezdnym obsadením, tak nezabudnem na skvelú klubovku z leta 2006 v bratislavskom klube Unique, kde som mal možnosť zahrať po boku dvojice Gabriel and Dresden. Bola tam vynikajúca atmosféra a skvelá muzika. Veľmi dobre sa mi vždy hralo na akciách na východe Slovenska. Tých vydarených parties bolo veľa, ale v poslednej dobe najviac sa mi vryla do pamäte akcia Mini Beautiful Things v bratislavskej Radosti. Vynikajúci zvuk, veľmi pozitívne naladené publikum a dostatok skvelej muziky spravilo naozaj svoje!

10. Na záver už tradičná otázka. Chceš niečo odkázať clubberom, ktorí prídu podporiť nie len teba na novú party Atomica?

Určite príďte sa zabaviť na akciu Atomica a neobíďte ani druhý stage, kde okrem mňa o dobrú náladu sa postarajú aj ďalší DJs v line-upe. Bude super!

 

V priebehu buducého týždňa pre vás dj COLE namixuje špeciálny set pre party ATOMICA, preto sledujte váš obľúbený party web.

25.12.2008 Atomica
Piano club Trenčín

NOVÝ ROZMER, NOVÁ FILOZOFIA, NOVÁ PARTY

MAIN STAGE:
Ian Void (UK)/ Michal Poliak aka BB Mike (CZ) / The Keeper vs. Steen (CZ) / Golpe (CZ)/Flash / Satira

Minimal & D´n´b stage: djane Jeaniss (CZ) / DJ Cole a.k.a. Hyricz / Pago vs Panky / Zybex /Lion dee

Predpredaj v sieti Ticketzona.eu

a

Zdieľať na: 
Publikované: 4. decembra 2008 v 21:41 – videné: 1348x – komentárov: 0 – Trvalý odkaz

Komentáre

Pre pridávanie komentárov musíte byť prihlásený.prihlásiť sa registrovať sa


Prihlásenie

Přihlásit se


Registrovať

Vyhľadávanie

 

Online Clubbers

Boys: 0Girls: 0

New Clubbers

celkom užívateľov: 3438

hany666xxxsssGregiNickAveWheres the MoonWhere is the MoonprossttalayTerroSMHSMH

Štatistiky

Google Analytics TOPlist

Hľadáme fotografov!

Fotoaparát

Novinky | Články | Party foto | Partylist | Kluby | Download DJ Mp3 | Booking DJs | Boys | Girls | Fórum | Služby | Kontakt

Mapa webu | Vyhľadávanie | Hore
2007 - 2020, Copyright I Love Music | Realizácia: Firefly Media

Partnerské odkazy: Hippsy pás | Štátne vlajky | Led t-shirts | Web design | Webdizajn | LED shirts, Equalizer t-shirts,